Liga nacija: Rumunija - BiH, uživo, prenos

Ubjedljiv poraz "zmajeva" u Rumuniji na kraju Lige nacija! Četiri gola Rumuna, koja ne bole previše! (FOTO, VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Rumunije u Bukureštu (4:1) u posljednjem meču Lige nacija.

Liga nacija: Rumunija - BiH, uživo, prenos Izvor: FS BiH, nfsbih.ba

Selekcija Bosne i Hercegovine poražena je u Bukureštu na kraju ovogodišnje Lige nacija u kojoj su "zmajevi" izborili promociju u A diviziju ovog takmičenja.

RUMUNIJA - BiH 4:1 (1:0)

S obzirom da meč nije imao rezultatski imperativ, selektor BiH Ivajlo Petev je izveo potpuno novi tim u odnosu na prethodnu utakmicu, ali su "zmajevi" sve do prvog gola u 39. minutu odlično stajali na terenu i bili za nijansu bolji od domaćina.

Tada je Rumunija stigala do prednosti pogotkom Denisa Mana, a onda je do odlaska na odmor uslijedila "crna rupa" u kojoj je BiH mogla da primi još dva-tri pogotka.

Malo zbog nepreciznosti rumunskih napadača, jednom je situaciju spasio Siniša Saničanin, Rumuni su na poluvrijeme otišli sa samo minimalnom prednošću.

Početkom drugog dijela BiH je takođe bila dosta bolja od domaćina i imala je dvije stopostotne šanse za izjednačenje koje nisu iskoristili Smail Prevljak i pomenuti Saničanin, pa je uslijedila kazna.

Georg Puškaš je zatresao mrežu Nikole Vasilja u trenutku kada je u igru ušao pravi kapiten Edin Džeko, kojeg je večeras u Bukureštu po prvi put u karijeri mijenjao Prevljak.

Napadač Intera je ubrzo smanjio nakon centaršuta iz kornera, ali uslijedila su brza dva pogotka Rumunije - najprije je prednost povisio Andrej Ratiu, da bi Puškaš majstorskim udarcem postavio konačnih 4:1.

Ipak, Rumuni su uprkos pobjedi ispali u niži rang Lige nacija, ali sjenku na cijeli susret na stadionu "Đulešti", bacili su rumunski navijači već na početku. Turski arbitar je na kratko prekinuo susret zbog pokušaja napada na pristalice BiH, a morala je da interveniše i policija.

BiH: Vasilj, Ćivić, Miličević, Kovačević, Šerbečić, Gojak, Cimirot, Šarić, Demirović, Prevljak (c), Dedić.

Rumunija: Radu, Ratlu, Rus, Burka, Banku, Marin, Olaru, Soresku, Stanču, Man, Alibek.

NAJAVA

"Zmajevi" nemaju rezultatski imperativ s obzirom da su u prethodnom kolu pobjedom nad Crnom Gorom osigurali prvo mjesto u grupi i plasman u elitni razred ovog takmičenja.

Ipak, selektor BiH Ivayjo Petev najavio je da će njegovi izabranici pokušati doći do tri boda i u Rumuniji i na najbolji način završiti uspješan ciklus u Ligi nacija.

"Naravno da je cilj da pobijedimo i drago mi je što i igrači tako razmišljaju. Osigurali smo prvo mjesto u grupi i atmosfera u ekipi je odlična", rekao je bugarski stručnjak, koji nijednom nije izgubio sa "zmajevima" na gostujućem terenu.

Selektor zbog kartona neće moći da računa na Miralema Pjanića, a meč će propustiti i Miroslav Stevanović, Denis Hadžikadunić i Amir Hadžiahmetović, koji nisu prijavljeni za večerašnju utakmicu. Umjesto njih, priliku će možda dobiti Sanjin Prcić, Adnan Kovačević i Eldar Ćivić, koji su propustili utakmicu sa Crnom Gorom.

Reprezentacije Bosne i Hercegovine i Rumunije do sada su odigrale pet međusobnih susreta. Četiri su bila u okviru kvalifikacija za Evropska prvenstva gdje Rumuni su ostvarili tri pobjede, dok je Bosna i Hercegovina trijumfovala jednom.

U posljednjem susretu u okviru ovog ciklusa UEFA Lige nacija odigranom na "Bilinom polju" u Zenici 7. juna ove godine BiH je slavili pogotkom Smaila Prevljaka, koji je u najavi večerašnjeg meča istakao da će "igrači dati maksimum da ostvare pobjedu i ciklus završe bez poraza".

Utakmica se igra na stadionu "Đulesti", a sudiće je turski arbitar Halil Umit Meler.

22:38

- kraj -

22:34

Danilović!

Pokušao je Danilović udarcem sa distance, međutim, nije bio precizan.

22:30

GOOOL!

Ponovo Georg Puškaš - 4:1! Sad je to ubjedljiva prednost Rumunije.

22:24

GOOL!

Rumunija je samo dva minuta kasnije ponovo otišla na dva razlike - 3:1.  Strijelac je Andrej Ratiu!

22:22

GOOOL!

Dedić je asistirao, a Džeko pogodio mrežu Rumuna - 2:1. Njegov 64 pogodak u dresu "zmajeva".

22:18

GOOOOL!

Rumunija je udvostručila prednost! Rezervista Georg Puškaš je kaznio promašaje "zmajeva" - 2:0.

22:15

Džeko je u igri!

Edin Džeko je ušao u igru umjesto Šarića i preuzeo kapitensku traku od Prevljaka.

22:10

Rumuni takođe mijenjaju

Denis Man, strijelac jedinog gola je napustio teren, a zamijenio ga je Andrei Kordea. Baluta je takođe zamijenio Marina, a Puškaš Alibeka.

22:06

Četvrta izmjena BiH

Umjesto Ćivića, na terenu je Kolašinac.

22:03

SANIČANIN!

Izvor: FS BiH, nfsbih.ba

Poslije kornera, Saničanin tik pored stative!

22:02

PREVLJAK!

Sjajna šansa Prevljaka - iz okreta je tukao, ali Radu je uspio da odbrani!

22:00

Prva izmjena kod Rumuna

Umjesto Soreskua na terenu je Kamora.

21:57

Duljević!

Samo što je ušao u igru, Duljević je imao priliku, dobro je šutirao, ali ponovo iznad prečke!

21:51

Dvostruka izmjena u poluvremenu

Selektor BiH je napravio dvostruku izmjenu - Miličević i Cimirot su napustili teren, a u igri su Danilović i Duljević.

21:48

Nastavljen je meč u Bukureštu!

21:35

- poluvrijeme -

"Zmajevi" imaju gol zaostatka nakon prvog dijela meča u Bukureštu. Odlično su izabranici Ivajla Peteva igrali 39 minuta, a onda su se potpuno pogubili i može se reći da su dobro prošli s obzirom na tri-četiri stopostotne šanse domaćina poslije gola Denisa Mana.

21:31

SORESKU!

Novi zicer Rumunije, sam je sa desetak metara šutirao pored stative. I da je lopta ušla u mrežu, gol bi sigurno bio poništen zbog ofsajda.

21:30

Nova 100% šansa za Rumuniju!

Ponovo je Man bio u šansi, ali šutirao iznad prečke Vasiljevog gola! Primljeni gol dobro je poremetio "zmajeve", koji su do tog 39. minuta potpuno kontrolisali utakmicu.

21:26

SANIČANIN!

Siniša Saničanin je spasio "zmajeve" - nakon što se Alibek našao oči o oči sa Vasiljem, prevario je i golmana BiH i šutirao, ali siguran gol je spasio defanzivac Partizana!

21:24

IPAK JE GOL!

Rumunija vodi 1:0 od 39. minuta, gol je postigao Denis Man!

21:23

Rumuni su pogodili mrežu BiH!

Ipak, pomoćni arbitar je podigao zastavicu i čeka se VAR.

21:19

ŠARIĆ!

Pokušao je reprezentativac BiH Šarić, lopta je zakačila Demirovića, ali je odbranio golman Radu. Druga dobra šansa za "zmajeve".

21:12

MAN!

Dobra prilika za Rumune - Man je iskosa sa desne strane šutirao pored gola.

21:10

Povreda Kovačevića, prinudna izmjena

Kovačević zbog povrede mora da napusti igru, umjesto njega na terenu je Saničanin.

21:03

KOVAČEVIĆ!

Prva šansa za BiH - nakon kornera Gojaka u 16. minutu, Kovačević je najviše skočio i dobro šutirao, ali lopta je završila iznad prečke.

20:59

"Zmajevi" se zasad dobro brane

Domaća selekcija je agilnija, reprezentativci BiH se uspješno brane.

20:56

Rumuni tražili penal

Kovačević je oborio Denisa Alibeka, ali sudija iz Turske je pokazao da se igra nastavi.

20:47

Problemi na tribinima!

Rumunski navijači su pravili probleme, pa je intervenisala policija. Rumuni su gađali tribinu sa navijačima BiH topovskim udarima i petardama. Zbog svega je turski sudija na par minuta i prekinuo utakmicu, a i kada je ona nastavljena došlo je do novog incidenta. Bh. pristalice su se tada sukobile sa policijom, saopštio je komentator BHT-1.

N1 je objavio da su navijači reprezentacije Rumunije pokušali fizički da napadnu pristalice Bosne i Hercegovine, nakon čega je turski arbitar Hamit Meler prekinuo meč. Odmah je na tribine došla i rumunska policija koja je reagovala i meč je mogao biti nastavljen.

20:44

Miodrag Belodedić je na stadionu!

Legenda Steaue i Crvene zvezde Miodrag Belodedić uživo će gledati meč Rumunije i BiH.