Srbija osvojila prvo mjesto u Ligi nacija: Mitar i Vlahović pokorili Oslo!

Veliki uspjeh Srbije i velika pobjeda u Norveškoj, kojom su se "orlovi" plasirali u A diviziju Lige nacija i obezbijedili lakši put ka plasmanu na Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Srbija osvojila prvo mjesto u Ligi nacija: Mitar i Vlahović pokorili Oslo! Izvor: MN PRESS

Vreme je za poslednji takmičarski meč "orlova" pred Svetsko prvenstvo! Srbija će od 20:45 na "Uleval" stadionu u Oslu odigrati svoj poslednji meč Lige nacija u kome će se sa Norveškom boriti za prvo mesto u našoj grupi, ali i za bolju poziciju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Selekcija Dragana Stojkovića Piksija je u subotu u Beogradu odigrala sjajan meč sa Švedskoj, u kojoj je tim predvođen Aleksandrom Mitrovićem i njegovim het-trikom upisao veliku pobedu od 4:1. Ipak, to je samo jedan od va neophodna koraka do cilja.

Od 20:45 Srbija želi pobedu ne samo da bi "osvetila" poraz iz prvog dela Lige nacija kada su Skandinavci slavili sa 1:0 golom Erlinga Holanda, već i zbog vrlo bitnih koeficijenata koje jurimo!

Pobeda u ovom meču bi nam donela plasman u A diviziju Lige nacija, najjaču u novom UEFA takmičenju, pa bismo tako u narednom ciklusu igrali protiv nekih od najsnažnijih reprezentacija. Isto tako, pobeda, a u nekim scenarijima čak i remi, bio bi dovoljan Srbiji da se nađe u drugom šeširu na žrebu kvalifikacija za EURO 2024.

Tekstualni prenos meča pratite na kartici *RAZVOJ DOGAĐAJA*

22:37

KRAJ UTAKMICE - POBEDA SRBIJE 2:0!

Velika pobeda Srbije 2:0! Idemo u A diviziju Lige nacija! Uskoro opširnije...

22:34

90+1' - VANJA MAJSTORE!

Holand je bio u strašnoj šansi, ali Vanja Milinković-Savić maestralno brani i izbija u korner!

22:33

JOŠ 4 MINUTA!

22:29

86' - DOBRO SMO SE ODBRANILI!

Edegor je opasno šutirao, ali je neko tamo izblokirao udarac i lopta odlazi u korner. Posle toga žuti karton za Strahinju Pavlovića zbog prethodnog faula...

22:22

79' - SVE VIŠE PRITISKAJU NORVEŽANI

Očekivano, potrebna su im dva gola da stignu do izjednačenja i vrate se na prvo mesto. Ali za sada se dobro drži Srbija.

22:19

75' - KAKVA AKCIJA SRBIJE, ZAMALO I TREĆI GOL!

Radonjić se stuštio po desnoj strani, napravio je dar-mar, uspeo da centrira, tamo Mitrović šutira glavom, ali Niland uspeva da nekako odbrani taj udarac.

22:16

OVAKO JE SRBIJA STIGLA DO 2:0!

Pogodak Aleksandra Mitrovića, njegov 50. za Srbiju.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

22:15

72' - PIKSI PRAVI DVE IZMENE

Filip Kostić izlazi, a menja ga Nemanja Radonjić. I drugi krilni igrač napušta teren - Darko Lazović umesto Andrije Živkovića.

22:15

72' - FILIP KOSTIĆ ŠUTIRA!

Jako fino je ovo izgledalo, snažno sa distance, međutim nedovoljno precizno i ide pravo u golmana Nilanda.

22:11

68' - ODLIČAN STRAHINJA PAVLOVIĆ!

Erling Holand je poveo napad, uposlio je Serlota na desnu stranu, ušao je u šesneasterac, ali odličan duel Strahinje Pavlovića ne samo da otklanja opasnost, već nema ni kornera za Norvešku.

22:08

TROSTRUKA IZMENA NORVEŠKE

Ajer, Pedersen i Larsen menjaju Aursnesa, Rajersona i Eljunusija.

21:56

54' - GOOOL, SRBIJA VODI 2:0!

Mitrović je strelac! Kako samo igra Srbija! Fenomenalna akcija "orlova", izašli smo dva na dva, a Ivan Ilić maestralno upošljava Mitrovića za 2:0, praktično mu sve namešta "na tacnu"!

21:53

50' - ŽUTI KARTON FILIPU KOSTIĆU

Oštar je bio fudbaler Srbije, rukama je uleteo u vrat i lice igrača Norveške i Mateu Laoz pokazuje javnu opomenu.

21:52

49' - HOLAND POKUŠAVA

Drugi put šut u okvir gola Srbije od strane Norvežana i opet je to Erling Holand. Njegov udarac glavom posle centaršuta sa desne strane ide pravo u ruke Vanje Milinković-Savića.

21:48

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Nastavljen je meč u Oslu, nema izmena u sastavima dva tima.

21:45

AKCIJA SRBIJE ZA 1:0 - MAT U TRI POTEZA!

Pogodak Dušana Vlahovića protiv Norveške.

21:39

A OVO JE PRETHODNA ŠANSA VLAHOVIĆA

Šansa Vlahovića

21:36

OVO JE GOL SRBIJE!

Pogledajte kako su "orlovi" poveli u Oslu!

21:33

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Počelo je malo slabije u igri Srbije, ali u poslednjih 20 i više minuta smo bili bolji rival i pokazali Norveškoj naš kvalitet. To se posebno videlo u akciji iz 42. minuta kada je Tadić proigrao Kostića, a ovaj pronašao Vlahovića za 1:0 i vođstvo "orlova"!

21:28

42' - GOOOOL, SRBIJA VODI 1:0!

Kostić za Dušana Vlahovića! Odlična akcija "orlova", brza tranzicija po levoj strani, uspeva na kraju da probije Filip Kostić i uspešno asistira saigraču iz Juventusa na prvoj stativi!

21:20

34' - STRAŠNA ŠANSA ZA SRBIJU!

Kako ovo nije gol! Sjajna šansa, Tadić je centrirao desnom nogom, Vlahović snažan trzaj glavom, u dalji ugao gola, ali Niland praktično "vadi loptu iz gola" svojom reakcijom!

Posle toga ide korner za "orlove", a sa distance šutira Filip Kostić pored gola.

21:15

28' - OPASNO PRED GOLOM NORVEŠKE

Pravo niotkuda! Tadić je centrirao iz dubine, lopta je pala u peterac pred golmana Nilanda, koji je bio nesiguran, nije odmah uhvatio loptu, bio je tamo i Filip Kostić, ali nije mogao da stigne do lopte.

21:08

22' - PRVA SITUACIJA SRBIJE PRED GOLOM RIVALA

Kostić je centrirao sa leve strane ka klupskom saigraču Vlahoviću, ovaj je uspeo glavom da šutira, ali je bio u takvoj poziciji i sa igračem na leđima da je to bilo daleko od gola Norveške.

21:06

19' - HOLAND ŠUTIRA!

Napadač Mančester sitija pokušava sa distance snažno, ali podmetnuo je Pavlović glavu i izbio loptu u korner.

Ne igramo baš dobro u prvih skoro 20 minuta, još uvek smo bez šuta na gol rivala.

20:59

PODSEĆANJE - SRBIJI POTREBNA POBEDA

Samo nas pobeda u Oslu večeras vodi u A diviziju Lige nacija i ulazak među 16 najboljih ekipa, gde će naredne sezone biti i Španija, Portugal, Nemačka, Belgija, Holandija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina...

Norvežani zbog pobede u Beogradu mogu i da remiziraju ne bi li sačuvali prvo mesto u grupi.

20:58

11' - MALO VIŠE LOPTE ZA SRBIJU

Istina, ne uspeva Srbija još ništa konkretnije da učini, ali sada već više lopte je u nogama našeg tima. Pomerili smo zadnju liniju malo unapred i duže imamo posed, ali uglavnom po bokovima.

20:51

5' - NORVEŽANI IMAJU VIŠE LOPTE

Izvanrednu šansu je imao Holand u prvom minutu, a od tada malo više lopte u nogama imaju domaći. Srbija pokušava presingom da što pre stigne do nje, visoko izlazimo na odbranu rivala.

20:48

1' - VELIKA ŠANSA ZA HOLANDA!

Posle samo 20 sekundi, Erling Holand u opasnoj šansi posle asistencije Serlota, ali Vanja Milinković-Savić sjajno brani i izbija loptu u korner. Bilo je ovo jako, jako opasno!