Premijer liga BIH Borac - Sloga Meridian uživo prenos

Volej Mrkaića srušio Slogu, Borac upisao nova tri boda!

Fudbaleri Borca savladali Slogu koja je posljednjih 20 minuta igrala sa igračem manje.

Premijer liga BIH Borac - Sloga Meridian uživo prenos Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac i Sloga Meridian otvorili su subotnji program 12. kola M:tel Premijer lige BIH, a Banjalučani su nakon dosta drame upisali nova tri boda.

Ekipa Vinka Marinovića slavila je rezultatom 2:1, ali je do pobjede stigla tek šest minuta prije karaja meča kada je rezervista Momčilo Mrkaić riješio dramu na stadionu Mlakve u Novom Gradu.

Poveo je Borac golom Jurilja, ali se Luka Kulenović lijepim pogotkom kroz noge Pavloviću na otvaranju drugog poluvremena pobrinuo za dramatičnu završnicu.

Dobojlije su čak u nastavku imale inicijativu i nekoliko odličnih šansi, poput one Đorića, kada je Pavlović odbranio kranjim naporom njegov šut i spriječio poptuni preokret.

Uslijedila je nova inicijativa Borca, a dvadeset minuta prije kraja Sloga je ostala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Dadić.

Vinko Marinović pojačao je napad uvođenjem Mrkaića, a upravo on donio je Borcu sva tri boda šest minuta prije kraja. Jurilj je centrirao sa desne strane, a Mrkaić volejom zatresao mrežu, uz ne baš najbolju intervenciju dotad vrlo dobrog Trake.

Borac je tako upisao drugu vezanu pobjedu, dok je Sloga nastavila negativan niz, ovo je četvrti poraz Dobojlija na posljednjih pet mečeva.

Tok utakmice Borac – Sloga Meridian pročitajte klikom na Razvoj događaja!

GOOOL! Borac - Sloga 2:1!

84' - Borac vodi 2:1. Jurilj je ubacio sa desne strane, a Mrkaić uhvatio volej i zatresao mrežu za novo vođstvo Bnajalučana.

15:42

Begić!

83' - Lukić je lijepo odložio loptu na dvadesetak metara za Begića koji iz prve šutira daleko od gola. Propala je dobra šansa za Borac

15:41

Gužva u šesnaestercu

82' - Borac je bio u napadu, tražili su domaći i jedanaesterac, ali nije bilo igranja rukom, a onda je u nastavku izblokiran pokušaj Lukića

15:38

Trostruka izmjena

Umjesto Piščevića, Popare i Ninkovića ulaze Mrkaić, Begić i Predragović

15:34

Sloga prijeti sa igračem manje

76' - Kulenović je šutirao, ali nije uspio da ponovo zatrese mrežu

15:34

Opsada gola Sloge

75' - Borac pritišće, ali ne uspjeva da probije odbranu Dobojlija. Sada je pokušao Jurilj, ali pored gola

15:30

Lukić šutira

73' - pokušao je Lukić, ali slab je to udarac bio i Trako hvata bez problema

15:28

CRVENI KARTON ZA DADIĆA!

69' - Nakon signalizacije pomoćnika sudija Marić pokazao je drugi žuti karton Dadiću, Sloga će posljednjih 20 minuta igrati sa igračem manje

15:25

KULENOVIĆ!

66' - Nakon greške Gajića odmah je Kulenović pokušao, bio je to opasan udarac, ali odlazi pored gola

15:24

Nesporazum fudbalera Borca

62' - Lukić je bio u šesnaestercu, a onda poslao loptu za Tatara, međutim nisu se najbolje razumjeli i odlazi to u gol-aut

15:19

Smjenjuju se napadi

Borac je prijetio preko Tatara, međutim, bez uspjeha, a onda je na drugoj strani Krstovski šutirao u Pavlovića

15:12

PAVLOVIĆ SPAŠAVA BORAC!

53' - Sloga je u naletu. Odlična šansa za Đorića koji je dobro šutirao, ali Pavlović krajnjim naporom brani i spašava svoj tim

15:10

Novi napad Sloge

52' - Novi kontranapad Sloge, ovog puta završio ga je Đorić, ali nepreciznim udarcem pored gola

15:08

GOOOL! Borac - Sloga 1:1

48' - Sloga je izjednačila na 1:1! Kulenović je dobio loptu, izdržao duel sa Vojnovićem, a onda poslao loptu kroz noge Pavloviću za izjednačenje! ovo je njegov peti gol ove sezone!

15:06

Opasna kontra Sloge

47' - Dobar kontranapad Sloge, vukao je Dadić, a onda šutirao u Pavlovića

15:04

Počelo je drugo poluvrijeme

14:47

Kraj prvog poluvremena

14:45

Žuti za Kulašina

43' - Kulašin je faulom nad Kulenovićem spriječio opasan kontranapad i zaradio žuti karton

14:41

Sloga u napadu

38' - Pokušao je Kulenović iz okreta da smiri loptu nakon centaršuta sa lijeve strane ali ona mu je pobjegla i završila u rukama Pavlovića

14:39

Trako brani još jednom

35' - Subić je ubacio na nekih deset metara za Ninkovića, koji je po teškom terenu pokušao da uputi udarac, ali je bilo to slabo i završava u rukama Trake

14:36

STATIVA!

33' - Lopta je poslije kornera došla do Tatara koji šutira kroz "šumu" nogu, ali pogađa stativu

14:35

LUKIĆ!

32' - lLukić se dugo namještao i na krjau šutirao, a Trako krajnjim naporom odnija u korner

14:34

Sloga se oslobodila pritiska

31' - Dobojlije se polako oslobađaju pritiska. Prvo je Kulenović dobio loptu u šesnaestercu nakon prodora Krstovskog, ali nije uspio da šutira, a nešto kasnije novi prodor po desnoj strani, ali su fudbaleri Sloge zasmetali jedan drugom i propala je ova prilika

14:29

Prvi korner za Slogu

27' - Prva prilika za Slogu, gosti su nakon kontre bili su situaciji "dva na dva", šutirao je Kulenović, ali je izblokiran u korner

14:28

Pokušao je Ninković

26' - Ninković se namjestio i šutirao sa ugla šesnaesterca, pokušao je da pogodi suprotni ugao, ali odlazi to pored gola

14:21

GOOOL! Borac - Sloga 1:0

17' - Borac vodi 1:0 od 17. minuta. Subić je centrirao u peterac, a Jurilj poslao loptu u mrežu za vođstvo Borca i svoj prvenac u crveno-plavom dresu.

14:18

Prilika za Lukića!

15' - Lukić je u šansi, međutim, šutira pored gola

14:18

STOPOSTOTNA ŠANSA!

14' - Nevjerovatno šta su sada promašili fudbaleri Borca. Gajić je skočio poslije kornera, lopta je došla do Jurilja koji sa pet metara šutira direktno u golmana Traku, potom još jednom šutira, Trako brani, a onda se lopta odbija na glavu Vojnovića, međutim izennadila ga je i odlazi pored gola.

14:15

Šansa za Tatara

11' - Bila je to dobra lopta za Tatara koji je krenuo prema šesnaestercu, ali je Stpaić u posljednjem trnutku intervenisao i spreiječio fudbalera Borca da uputi udarac

14:08

Ninković prijeti!

5' - Nova prilika za Borac, opet je Lukić u šesnaestercu, ovog puta poslao je loptu za Ninkovića koji šutira glavom preko gola

14:08

Trako!

4' - Odlična šansa za Lukića koji se našao ispred Trake, ali golman Sloge brani njegov pokušaj sa svega nekoliko metara

14:02

Počeo je meč u Novom Gradu

13:57

Drugi duel Marinovića i Ćurguza

Ovo je drugi međusobni okršaj dvojice trenera, Vinka Marinovića i Zorana Ćurguza. Marinović je dobio prvi duel, ali kao trener Kozare još 2011. godine, kada je ekipa iz Gradiške slavila protiv Sloge sa ubjedljivih 3:0.