Partizan pobijedio Vojvodinu 4:1 u Superligi

Partizan razbio Vojvodinu - ma, kakav derbi kola! Četiri komada poslije blamaže, ovo je prava igra pred Evropu!

Partizan pobijedio Vojvodinu u Superligi.

Partizan pobijedio Vojvodinu 4:1 u Superligi Izvor: MN PRESS

Partizan je u Humskoj pobijedio Vojvodinu rutinski - 4:1 (2:0). U derbiju kola nije bilo drame, sve je riješeno poslije pola sata igre, a u centru pažnje bio je Natho koji je dva puta zatresao mrežu i upisao asistenciju. Bila je ovo reakcija crno-bijelih poslije blamaže u Kupu i poraza u Sremskoj Mitrovici i uvertira za evropski meč koji čeka tim u Ligi konferencija. Već u četvrtak putuju u Njemačku na meč sa Kelnom (21 čas).

Najavio je Gordan Petrić da su njegovi izabranici "zaboravili Kup i da su se vratili u normalu". Prema prikazanom u Humskoj djeluje da je tako. Od prvog minuta imali su loptu u nogama, tražili su rješenja, napadali i pokušavali da stignu do vođstva. Upravo to se dogodilo u 16. minutu kada su igrači u zadnjoj liniji odbrane ležerno kombinovali sa golmanom Carevićem, uslijedio je kiks i poklon koji je Natho pretvorio u gol (1:0). Već je u 23. minutu prednost duplirana. Topić je pogriješio, Rikardo je krenuo po loptu, Jeličić je uklizao, napravio faul u kaznenom prostoru i dobio žuti karton. Siguran sa penala bio je Natho. Meč je praktično riješen u 27. minutu kada je Jeličić napravio bespotreban faul na oko 40 metara od gola i zaradio drugi žuti karton i put u svlačionicu. U završnici prvog dijela je poništen i gol Markovića zbog ofsajda.

Iskoristio je trener crno-bijelih vođstvo i brojčanu prednost za promjene i ofanzivniju igru. U pauzi između dva dijela ostavio je Fejsu i Belića na klupi, ušli su Baždar i Traore, pa su tako pojačali napad. Ređale su se šanse, Dijabate je mogao da postigne i dva gola, nije u tome uspio. Nagrada za ofanzivu stigla je u 61. minutu. Natho je izveo korner, Filipović je bio na prvoj stativi i zatresao je mrežu. Potom je u 66. minutu Petrić uveo i najveće pojačanje, posljednje koje je stiglo u klub. Andrija Pavlović debitovao je u crno-bijelom dresu, zamijenio je Rikarda. Voša je smanjila minus majstorijom Uroša Nikolića iz slobodnog udarca sa oko 20 metara u 83. minutu, ali je već u narednom napadu Baždar ukrao loptu, krenuo u solo prodor i rutinski matirao golmana.

Standings provided by SofaScore

20:54

TABELA

Ovako sada izgleda tabela Superlige.

20:52

KRAJ

Meč je završen, Partizan je pobedio - 4:1.

TA

20:46

84' - BAŽDAR!

Partizan stavlja tačku. Samed Baždar uzeo je loptu, krenuo u solo prodor, izašao sam pred golmana i rutinski završio akciju golom.

20:45

83' - GOL VOJVODINE - MAJSTORIJA!

Vojvodina je smanjila minus. Fantastičan gol Uroša Nikolića iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

Uroš Nikolić gol protiv Partizana
Izvor: YouTube/Arena sport

20:40

78' - NATHO ZAVRŠIO MEČ

Natho je dao dva gola i upisao asistenciju u Humskoj. Zavrišo je meč u 78. minutu, ušao je Andrade.

20:36

74' - POPOVIĆ BRANI!

Mogla je Vojvodina da smanji zaostatak, Čumić je odlično šutirao, Popović je još bolje intervenisao i sprečio pogodak. Neposredno pre toga je Menig izašao, ušao je Nemanja Jović.

20:28

66' - UŠAO PAVLOVIĆ

Rikardo je probao, nije dao gol i posle toga je završio meč. Petrić ga je izveo, ušao je Andrija Pavlović.

20:23

61' - FILIPOVIĆ ZA 3:0!

Partizan vodi sa 3:0. FIlipović je bio najbolji u kaznenom prostoru posle kornera, sa prve stative poslao je loptu u mrežu. Natho je centrirao.

Filipović gol protiv Vojvodine

20:19

58' - POKUŠAJI DIJABATEA

Imao je Dijabate dve prilike da dođe do gola, nije uspeo. Između te dve akcije se na drugoj strani oprobao Nikolić, ali nije bilo teško za golmana Popovića.

20:15

54' - KORNER ZA VOJVODINU

Posle serije napada Partizana imala je i Vojvodina prvu šansu i to posle kornera. NIje bilo velike opasnosti. Interesantno je da je korner izborio Vitas.

20:11

50' - KAKAV PROMAŠAJ RIKARDA

Mogao je Rikardo da postigne gol, sjajno se okrenuo, našao prostor za šut i pogodio spoljni deo mreže.

20:06

DVE PROMENE U PARTIZANU

Dve izmene u Partizanu, ušli su Traore i Baždar umesto Fejse i Belića , na drugoj strani je Vitas zamenio Malbašića.

19:52

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Pogledajte i kako je sve izgledalo u Humskoj u slikama.

19:49

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Partizan ima dva gola prednosti u Humskoj - 2:0.

19:46

44' - PONIŠTEN GOL MARKOVIĆA

Gol Svetozara Markovića je poništen. Posle pogotka usledila je VAR provera. Stigla je potvrda da se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

19:44

42' - GOL MARKOVIĆA!

Partizan je dao i treći gol na meču. Svetozar Marković je pogodio.

19:41

39' - UROŠEVIĆ ZAPRETIO

Zapretio je Urošević sa nešto veće udaljenosti, šutirao je tik preko gola.

19:39

GOL NATHA SA PENALA

Pogledajte i kako je Natho pogodio sa penala za 2:0.

Natho gol protiv Vojvodine sa penala

19:34

OVAKO JE NATHO POGODIO

Pogledajte kako je Natho postigao prvi gol na meču posle kiksa gostiju.

Natho gol protiv Vojvodine

19:32

30' - MARKOVIĆ, PA OFSAJD RIKARDA

Marković je prvo sjajno šutirao glavom posle kornera, Carević je pogodio. Zatim je Rikardo zatresao mrežu, sudija je podigao zastavicu, bio je u ofsajdu. Potvrdio je to i VAR.

19:29

27' - CRVENI ZA JELIČIĆA!

Vojvodina ostaje sa igračem manje. Jeličić je dobio drugi žuti karton u razmaku od nekoliko minuta. Faulirao je Filipovića na oko 40 metara od gola i to dok je igrač Partizana leđima bio okrenut od gola Novosađana. Sudija mu je pokazao put u svlačionicu. Bunio se, protestovao, nije bilo promene odluke.

19:25

23' - NATHO ZA 2:0!

Natho je namestio loptu na "kreč", golman je otišao u jednu, lopta u drugu stranu.

19:24

22' - PENAL ZA PARTIZAN

Topić je izgubio loptu, poslao je loš povratni pas, Rikardo je to pratio, Jeličić je uklizavanjem pokušao da ga zaustavi, napravio je penal. Čeka se VAR provera. Jeličić je dobio žuti karton.

19:19

16' - NATHO!

Neverovatan kiks gostiju, Partizan to kažnjava. Natho koristi poklon i pogađa gol.

19:16

13' - NATHO, PA POKUŠAJ VOJVODINE

Natho nije uspeo da zapreti iz slobodnog udarca, pa je Vojvodine uzela loptu i problaa da krene u napad, nije to uradila kako je želela. Menig je posle kontre probao, šutirao je pravo u golmana Carevića.

19:10

8' - PONOVO JE PROBAO RIKARDO

Ponovo je Rikardo probao da zapreti, pao je, pokušao je sa zemlje nešto da uradi, nije u tome uspeo.

19:08

6' - PARTIZAN SA LOPTOM

Partizan ima veći posed na početku meča, lopta je u njihovim nogama, ali nema većih opasnosti za sada. Gomeš je probao posle centaršuta Filipovića, ali je učinio to loše, pa nije bilo problema za golmana.

19:03

1' - DERBI KOLA JE POČEO

Derbi kola između Partizana i Vojvodine počeo je u Humskoj.

19:00

MINUT ĆUTANJA

Pred početak meča održan je minut ćutanja za bivšeg igrača Radovana Radakovića koji je nedavno preminuo.