borac posušje

"Hičkokovska" završnica na Mlakvama i pobjeda Borca: Dva gola crveno-plavih u nadoknadi, Zakarić iz penala za trijumf!

Nestvarna završnica duela Borca i Posušja!

borac posušje Izvor: Promo/HŠK Posušje

Kakav završetak duela Borca i Posušja, vidjeli smo tri gola za samo pet minuta!

"Tanko" prvo poluvrijeme nije naslućivalo da ćemo gledati dramu, ali je zato u finišu sve to nadoknađeno – na kraju, trijumfovali su crveno-plavi nakon nesvakidašnje završnice:

BORAC – POSUŠJE 2:1 (0:0)
/Piščević 90+3, Zakarić 90+5 pen. – Boban 90/

Tokom prvih 45 minuta, nijedna ekipa nije uspjela da uputi udarac u okvir gola, već su samo Tatar i Subić poslali loptu visoko preko prečke gostujućeg gola.

Dva tima su pružila razočaravajuću partiju u tom periodu, a onda je monotoniju prekinuo nekadašnji krilni napadač Borca Toni Jović, koji je iz slobodnog udarca uzdrmao prečku.

A taj pokušaj kao da je bio okidač i za jedne i za druge da pruže mnogo bolju igru u nastavku!

Stvarale su se opasne situacije i na jednoj i na drugoj strani, ali je na gol moralo da se čeka do 90. minuta.

Tada je jedna lopta upućena sa polovine gostiju preskočila Aleksandra Vojnovića, Gabrijel Boban ju je prihvatio, pobjegao Marku Gajiću i matirao Nikolu Ćetkovića.

Činilo se tada da je tim golom sve riješeno, da će Posušje osvojiti tri boda – ali fudbal ne bi bio to što jeste kad ne bi priredio dramu!

U trećem minutu nadoknade odbrana gostiju je nespretno intervenisala, a takav poklon vezista Borca Nedeljko Piščević nije odbio.

Nije tu bio kraj drame – u posljednjem od pet minuta nadoknade, Jovan Vladimir Pavlović je u kaznenom prostoru Posušja oborio Envera Kulašina.

Arbitar Miloš Gigović je dosudio penal, a sa bijele tačke je precizan bio Goran Zakarić, postigavši prvenac u crveno-plavom dresu u ovoj sezoni, za konačnih 2:1!

BORAC: Ćetković, Ninković (od 72. Zakarić), Mrkaić (od 72. Lukić), Gajić, Vojnović, Subić, Andrić, Popara (od 46. Begić), Jurilj (od 46. Kulašin), Tatar (od 84. Cvijanović), Piščević. Trener: Vinko Marinović.

POSUŠJE: Kukić, Brković (od 85. Šilić), Milanović (od 46. Vukoja), Bešlić (od 62. D. Begić), Landeka, Pavlović, Jović (od 79. L. Begić), Roca, Lučić (od 85. Dadić), Horić, Boban. Trener: Goran Granić.

Standings provided by SofaScore

16:27

KRAJ!

Završen je meč, Borac - Posušje 2:1!

16:27

90+5' - GOOOOOL!

Preokret Borca, strijelac je Zakarić iz penala!

Pavlović je srušio Kulašina, arbitar Gigović je pokazao na bijelu tačku sa koje je precizan bio Goran Zakarić!

16:26

90+3' - GOOOOOL!

Izjednačio je Borac, strijelac je Piščević!

Pogriješila je odbrana gostiju, a spretno je do lopte na desnoj strani stigao vezista Borca i matirao Kukića!

16:21

Igraće se pet minuta nadoknade

16:21

90' - GOOOOOL!

Šok na "Mlakvama", vodi Posušje!

Jedna dubinska lopta sa domaće polovine preskočila je Vojnovića, Boban je pobjegao Gajiću i matirao Ćetkovića!

16:18

87' - Izblokiran Begić!

Poslije kornera Zakarića, stvorila se gužva pred golom gostiju, koji su uspjeli da izblokiraju udarac Amara Begića!

16:16

85' - Dvostruka promjena u Posušju

Izašli su Brković i Lučić, u igri su Šilić i Dadić.

16:14

84' - Nova promjena u Borcu

Umjesto Tatara, u igri je Cvijanović.

Žuti karton je dobio Piščević, zbog kojeg ga neće biti protiv Igmana.

16:12

81' - Lukić!

Napadač Borca bio je u sjajnoj šansi!

Centrirao je Tatar sa lijeve strane, Lukić zahvatio loptu glavom, ali šutirao preko prečke!

16:09

79' - Izmjena u Posušju

Luka Begić mijenja Jovića.

16:02

72' - Dvostruka promjena u Borcu

Ulaze Zakarić i Lukić umjesto Ninkovića i Mrkaića.

16:00

Još 20 minuta do kraja meča

15:57

65' - Poništen gol Borca!

Kulašin je primio loptu, izašao ispred Kukića i potom zatresao mrežu, ali se u trenutku upućivanja lopte nalazio u ofsajdu!

Mnogo bolje drugo poluvrijeme na "Mlakvama"!

Žuti karton potom zbog prekršaja dobija Horić.

15:55

64' - Sjajna prilika za Borac!

Ninković je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, pronašao Mrkaića koji šutira, ali brani Kukić!

15:53

63' - Žuti karton za Begića

15:52

62 - Nova izmjena u Posušju

Umjesto Bešlića, na terenu je Dominik Begić.

15:51

61' - Ninković!

Odgovara Borac na atake Posušja!

Mrkaić je proigrao Ninkovića koji je izbjegao ofsajd poziciju, ali i šutirao pored gola!

15:48

57' - Vukoja!

Nova dobra prilika za goste koji su bolje ušli u nastavak!

Nakon gužve pred golom Borca, Vukoja je stigao do lopte na desnoj strani ali je šutirao pored gola!

15:39

49' - "Požutio" je Brković

15:39

48' - Prečka Posušja!

Najbolja šansa za gol u dosadašnjem toku utakmice!

Nakon faula Vojnovića, Jović je izveo slobodan udarac, lopta je uzdrmala prečku!

U nastavku akcije lopta je stigla do Vukoje koji "makazicama" šalje loptu visoko preko gola.

Mogao je bivši krilni napadač Borca sada da šojura crveno-plave!

15:37

46' - Žuti karton za Vojnovića

Dobio je štoper Borca javnu opomenu zbog prekršaja na ivici kaznenog prostora. To mu je treći akumulirani karton, zbog kojeg neće biti na raspolaganju Vinku Marinoviću u narednoj ligaškoj utakmici protiv Igmana.

15:36

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

15:35

Izmjene na startu nastavka

U Borcu, na teren će Kulašin i Begić umjesto Jurilja i Popare. Kod gostiju, Vukoja mijenja Milanovića.

15:28

15:21

Kraj prvog poluvremena

15:20

Minut nadoknade u Novom Gradu

15:16

41' - Prvi šut Posušja

Namjestio se Milanović na udarac iskosa sa desne strane, ali je šutirao visoko preko gola.

Ipak, vrijedi svakako istaći ovaj pokušaj, prvi Posušja u dosadašnjem toku meča.

15:11

36' - Subić!

Opet Borac prijeti!

Subić je dobro prošao kroz sredinu, uposlio Mrkaića koji potom odigrava povratni pas za Borčevog lijevog beka koji šalje loptu visoko preko gola...

15:10

35' - Evo prve šanse!

Propustio je Piščević odličnu priliku da dovede Borac u vođstvo!

Jurilj je na lijevoj strani proigrao Tatara, ovaj prebacio loptu na suprotnu stranu, ali Piščević ne uspijeva da zahvati loptu na željeni način!

15:06

32' - Nezanimljivo popodne na "Mlakvama"

Šutevi - 1:0, šutevi u okvir gola - 0:0...

15:04

30' - Žuti karton za Milanovića zbog prigovora

14:49

14' - Opasan napad gostiju

Moglo je da bude opasno pred golom Borca!

Boban je dobro prošao po lijevoj strani, pokušao u sredini da uposli Brkovića, ali je Subić bio na pravom mjestu i uspio je da otkloni opasnost.

14:46

11' - Loš udarac Tatara

Prvi udarac na utakmici, ali veoma loš...

Nakon gužve pred golom Posušja, lopta je na lijevoj strani stigla do Tatara koji šutira visoko preko gola.

14:42

8' - Bez prilika u ranoj fazi

Igra se odvija između dva šesnaesterca, još uvijek traje početno ispitivanje snaga.

14:39

4' - Milanović se žali na povredu

Krilni napadač Posušja bio je u duelu sa Nikolom Andrićem, ostao je da leži na travi, ali se brzo pridigao, pa je meč nastavljen.

14:35

1' - Počela je utakmica!

13:39

Sudijski kvartet iz Gradiške

Svi arbitri na današnjem meču dolaze iz grada na Savi.

Predvodi ih Miloš Gigović, pomoćnici su Božidar Rustić i Radislav Kačavenda, dok je za četvrtog sudiju određen Dragan Kesić.