Tonali je majstor za Bentegodi – Milan se mučio protiv Verone, ali je nastavio seriju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sandro Tonali bio je čovjek odluke u nedjelju uveče u Veroni.

Serija A - Milan pobijedio Veronu 2-1 Izvor: Simone Venezia/ANSA

Porazi od Čelsija u Ligi šampiona kao da su malo uzdrmali ekipu Milana, koja se nakon pobjede nad Juventusom u „Derbiju dela Italija“ dugo mučila protiv davljenika Verone.

Natjerali su „rosoneri“ Velosa da već u uvodnim minutama sami sebi zabiju gol, ali su dozvolili domaćinu da izjednači, pa su se mučili sve do posljednjih deset minuta utakmice kada su ipak stigli do pobjede 2:1.

Čovjek odluke bio je Sandro Tonali.

Veznjak Milana dobio je loptu od Rebića, a onda rutinski završio akciju golom za treću prvenstvenu pobjedu Milana u nizu.

Očigledno je da Bentegodi odgovara Tonaliju, jer je sada već tri od svojih ukupno sedam golova u Seriji A postigao upravo na ovom stadionu.

I prošli put, u maju ove godine, Milan se mučio, jer je Verona vodila golom Faraonija poslije aistencije Darka Lazovića, ali je Tonali sa dva gola donio preokret, koji je potvrdio Florenci pogotkom za konačnih 3:1.