partizan javor

Šok u Humskoj, Partizan prosuo pobjedu! Javor se vratio "iz mrtvih" i u 88. minutu utišao stadion!

Partizan i Javor odigrali neriješeno u Humskoj - 3:3!

partizan javor Izvor: MN PRESS

Partizan i Javor odigrali su neriješeno 3:3 (2:1) i nakon takvog ishoda Crvena zvezda ima sedam bodova više u odnosu na "vječitog rivala" i konkurenta u borbi za titulu.

Crno-bijeli su sat vremena igrali prema planu, vodili 3:1 u 62. minutu, a onda su Ivanjičani pokazali da se neće predati bez borbe. Kao što je Lazar Nikolić golčinom šokirao Humsku na početku utakmice, tako je napadač Petar Gigić "zakuvao" golom iz penala (3:2) u 69, a onda je Luka Gojković postavio konačnih 3:3 u 88.

Crno-bijeli su poslije toga pokušali da još jednom krenu u napad, ali nisu uspjeli da stvore ozbiljnu šansu. Prilike za pobjedu ipak su propustili mnogo ranije, pre svega Rikardo, koji nije uspio da se upiše u listu strokelaca kraj Bibrasa Natha, koji je izjednačio u 11. minutu, a potom i kraj raspoloženih defanzivaca Slobodana Uroševića (25.) i Marka Živkovića u 64. minutu.

Kada je bek pogodio glavom za 3:1, djelovalo je da je domaćin uradio najveći dio posla oko pobjede, ali ispostavilo se da ipak nije bilo tako. Buran meč donio je uzbudljivu završnicu, a kako je sve izgledalo pročitajte klikom na "Razvoj događaja".

Partizan će se sada okrenuti Konferencijskoj ligi, u kojoj će u četvrtak gostovati Nici kao prvoplasirani tim u grupi, sa najvećim izgledima da uđe u nokaut fazu. Kada je u pitanju Superliga, situacija je sada komplikovanija za Petrićev tim, koji će u sljedećem kolu igrati protiv Radničkog iz Niša u Humskoj.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

20:59

Partizan sada na "minus 7"

Partizan sada ima sedam bodova manje od Crvene zvezde. Vodio je 3:1 pola sata pre kraja i delovalo je da ide ka sigurnoj pobedi, ali onda je Javor počeo da pogađa - najpre iz penala, a onda i akcijom na "drugu stativu". Boleće ekipu Gordana Petrića veliki broj prilika koje nisu završene golovima.

20:58

Kraj utakmice, Partizan - Javor 3:3!

20:54

Sudije pregledaju snimak - nema penala za Partizan

Defanzivac Partizana Igor Vujačić završio je na zemlji, a sudije su proveravale tu situaciju u VAR sobi. Posle pregleda snimka, utvrdili su da nema penala za crno-bele.

U toku je 93. minut.

20:48

ŠOK U HUMSKOJ - JAVOR JE IZJEDNAČIO!

3:3 u Humskoj, golom Luke Gojkovića! U toku je 88. minut i sledi potpuna drama.

Gojković je glavom savladao Popovića na centaršut Gigića, koji je dao prethodni gol za Ivanjičane.

20:44

Ovako je Gigić izveo penal, Partizan sada vodi 3:2

20:32

Penal za Javor i 3:2 za Partizan! Gigić nije slavio gol

Posle starta Kristijana Belića na Kristijanu Stojčiću, sudija Andrija Stojanović pokazao je na belu tačku u 69. minutu. Penal je izveo bivši napadač crno-belih Petar Gigić, dao gol i nije ga proslavio, iz poštovanja prema bivšem klubu.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:28

Partizan vodi 3:1!

Marko Živković donosi Partizanu mirniju prednost u 63. minutu - udarcem glavom na asistenciju Bibrasa Natha! Ušao je u igru u poluvremenu i ostavio odličan utisak za 20 minuta. Pre pogotka je pogodio i prečku. Gordan Petrić mu je pružio ruku i čestitao posle gola.

20:16

Prečka!

Ponovo prete defanzivci crno-belih. Marko Živković pogodio je prečku, odličnim udarcem glavom, nakon što je prethodno i Urošević pokušao da opet zatrese mrežu. Imali su sreću gosti iz Ivanjice u 55. minutu

20:09

Odmah prilika za Vujačića!

U 48. minutu pokušao je defanzivac Partizana da zatrese mrežu glavom, iako je bio okrenut leđima golu. Gađao je dobro, ali nije pogodio gol. Ostaje 2:1 za crno-bele.

19:50

Šansa za Javor - Popović brani!

U nadoknadi prvog dela meča, napadač Javora Petar Gigić pokušao je da asistira saigraču u petercu, ali je golman crno-belih bio oprezan i sprečio je iznenađenje.

Sudija je odsvirao poluvreme.

19:30

Umalo 3:1 za Partizan - opet Rikardo!

Golgeter crno-belih poslao je loptu ka golu posle sjajnog dodavanja Natha, golman je bio savladan, ali je Boris Kopitović izbacio loptu sa dva metra od gol-linije.

19:28

Preokret Partizana - Urošević!

Još jedan gol sjajnog beka Partizana Slobodana Uroševića, za 2:1 protiv Javora!

Na asistenciju Dijabatea, kapiten crno-belih je u 26. minutu glavom zatresao mrežu Ivanjičana. Ogroman posao uradio je na desnom boku sjajni Dijabate.

19:23

Uzbudljivih 20 minuta u Humskoj!

19:19

Javoru preti i Rikardo

Najbolji strelac Partizana gađao je u 15. minutu, levom nogom sa oko 8-9 metara, ali je poslao loptu pored suprotne stative. Odmah se "kiselo" nasmejao, znao je da je morao preciznije da šutira.

Partizan odmah izjednačuje - Natho!

Crno-beli su izjednačili u 12. minutu - 1:1! Menig je odlično asistirao Bibrasu Nathu, a on se spretno snašao i snažnim udarcem sa oko 11 metara zatresao mrežu gostiju.

19:08

Golčina Javora - Partizan gubi u Humskoj!

Sjajan gol Lazara Nikolića, za izjednačujućih 0:1 na stadionu Partizana u 6. minutu! Pogodio je sa više od 20 metara!

Ovo su sastavi!

PARTIZAN: Popović - Urošević, Vujačić, Marković, Filipović, Belić, Fejsa, Natho, Menig, Dijabate, Rikardo
JAVOR: Vulić - Kembel, Dukure, Gigić, Janjić, Kopitović, Nikolić, Tanko, Tojčić, Đukić, Đurić

18:06

"Partizan je najbolji tim u ligi"

Bivši napadač Partizana, a sada ofanzivac Javora Petar Gigić, poručio je u najavi utakmice da crno-beli imaju najkvalitetniju ekipu u Superligi.

18:05

"Izbacimo to iz glave, kao košarkaši Partizana"

Gordan Petrić je uoči utakmice poslao nekoliko važnih poruka crno-belima. Jedna od važnijih bila je ona o napornom rasporedu i umoru, koji traži da bude "izbačen iz glave".

17:59

Dobro došli u tekstualni prenos!

Utakmica Partizan - Javor počinje u nedelju u 19 časova i moći ćete da je pratite uz MONDO, u tekstualnom prenosu.