nica partizan

Partizan ispustio prvo mjesto! Poraz crno-bijelih u Francuskoj, nije iskorištena prva šansa za evropsko proljeće!

Partizan izgubio u Francuskoj i tako propustio šansu da iz prve "ovjeri" mjesto u Evropi i na proljeće.

nica partizan Izvor: MN PRESS

Partizan je izgubio od Nice u gostima 2:1 (1:0) i tako propustio prvu šansu da se plasira u nokaut fazu Konferencijske lige.

Crno-bijele su domaći srušili golovima Nikole Pepea u 29. minutu i Marija Lemine u 77, i to samo tri minuta nakon izjednačujućeg gola Rikarda Gomeša u 74. Partizan je tako za par stotina sekundi ispustio bod koji bi mu mnogo značio, u utakmici u kojoj je odigrao najslabije do sada u grupnoj fazi.

Od vodećeg gola Nice u 29. minutu pa do sredine drugog dijela meča, nizali su se napadi domaćih, zatresao se i okvir gola Aleksandra Popovića i crno-bijeli su se mučili da iznesu loptu na protivničku polovinu.

Ipak, iako je na momente "visio" u vazduhu gol domaćih, Rikardo je donio veliku radost Beograđanima, ali je taj uzlet tima Gordana Petrića bio samo kratkotrajan. Uslijedio je pogodak Lemine tako što je lopta na putu ka golu zakačila Kristijana Belića i završila iza Popovića.

Na taj način postavljen je konačan rezultat, poslije kojeg je jasno da će crno-bijeli igrati meč odluke ipak narednog četvrtka, protiv Slovackog u Humskoj, pred praznim tribinama.

20:37

Kraj utakmice - Partizan izgubio od Nice

Konačan rezultat je 2:1 za Francuze! Nica je sada prvoplasirana u grupi.

20:36

93' Popović brani!

Gaetan Labord pokušao je da savlada Popovića, ali je srpski golman odbranio šut

20:34

92' Urošević pada, umesto penala - ofsajd!

Levi bek Partizana iznudio je prekršaj u kaznenom prostoru domaćih, ali je pre toga ipak bio za pola koraka u nedozvoljenoj poziciji.

Sigurno bi bio jedanaesterac...

20:19

77' NICA OPET VODI!

Samo tri minuta je bilo nerešeno! Mario Lemina je vratio prednost Francuzima, uz "pomoć" defanzivaca crno-belih. Lopta je na putu ka golu pogodila Belića i otišla iza Popovića.

Izvor: Profimedia

20:16

GOOOL! PARTIZAN IZJEDNAČUJE!

Rikardo je šutirao iz prve, iznenadio poljskog golmana i izjednačio rezultat!

Partizan se podigao i vratio iz jako teške situacije!

20:02

60' Nica napada i napada...

Levi bek domaćih Melvin Bar gađao je iz daljine, a Popović je odbranio. Partizan je potpuno bez igre u ovim trenucima i praktično ne uspeva ni da pređe na protivničku polovinu.

19:57

Duel Bilala Brahimija i Svetozara Markovića

19:56

49' Nica ofanzivnija u nastavku

19:53

49' Nica nastavila snažno - stativa!

Labord je pogodio stativu Popovićevog gola, nakon što je pred poluvreme imao odličnu šansu. Francuzi i posle pauze rešeni da dupliraju prednost.

19:32

Poluvreme u Nici

19:24

39' Odlična odbrana Popovića!

Partizanov golman je odlično intervenisao i sprečio Laborda da ga savlada. Nica definitivno opasnija i konkretnija u prvom poluvremenu.

19:18

33' Nica ponovo preti - Dante šutira preko gola

Francuzi sada prete posle kornera, a Danteov udarac završio je iznad prečke. Ipak, Nica nastavlja da napada i pored toga što vodi.

19:14

29' Partizan gubi - Pepe doneo vođstvo Nici

Nikola Pepe doneo je Nici vođstvo - 1:0. Šutnuo je loptu koja se odbila o Igora Vujačića, a Ljubomir Fejsa nije stigao da interveniše.

Praktično prva ozbiljna šansa za Francuze

19:05

19' Odličan šut Meniga!

Kontranapad Partizana, još jedan odličan pas Bibrasa Natha i dobar šut Meniga posle "bicikle". Ipak, šutirao je pored gola, ali i ova situacija može da ohrabri navijače crno-belih!

19:04

16' Prva šansa za Partizan!

Rikardo je dobio odličnu "dubinsku loptu", gađao snažno, desnom nogom, ali je golman Nice Marćin Bulka odlično odbranio. Kasper Šmajhel, legendarni Danac, večeras je rezervni čuvar mreže Francuza, jer trener Nice Lusijan Favr rotira njega i Bulku u Evropi.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

18:59

12' Još bez šanse - Tiram gađa izdaleka

Tiram junior, sin legendarnog Lilijana Tirama, gađao je sa oko 30 metara u 13. minutu, ali nije ugrozio Popovića. Meč je ušao u mirnu fazu, a Partizan strpljivo stoji na svojoj polovini u ovim trenucima.

18:53

7' Prvi korner za domaće - Vujačić dobro interveniše

Skočio je štoper Partizana kraj Dantea (na slici) i uspeo da izbaci loptu iza gol-aut linije. Francuz su imali prvi šut iz ugla, ali Beograđani su se odbranili.

18:45

Meč je počeo!

18:09

I Vladimir Stojković iz crno-bele

Bivši kapiten Partizana takođe je došao u Francusku i podržaće Petrićevu ekipu u meču protiv Nice

17:32

SASTAV NICE

Ovo je sastav Nice.

NICA: Bulka - Atal, Rosario, Dante, Bard - Budraui, Lemina, Tiram, Brahimi - Pepe, Labord

17:28

SASTAV PARTIZANA

Ovo je sastav Partizana.

PARTIZAN: Popović - Urošević, Vujačić, Marković, Živković - Fejsa, Traore, Natho - Dijabate, Menig, Gomeš

16:43

Petrićeva poruka pred meč

"Već smo odigrali nerešeno u Beogradu 1:1, sutra će biti totalno drugačije, zato što smo mi sada prvi na tabeli i imamo prednost u odnosu na Nicu, pa možemo u ovoj utakmici da stojimo na terenu kako mi hoćemo. Nema potrebe da naši igrači budu u nekoj nervozi, već da budu rasterećeni, na maksimumu i da uživaju. Nica kao Nica na poslednjih par utakmica igra promenljivo, ali to ne treba da nas zavarava, jer ima kvalitet da promeni tok utakmice i da napravi problem", izjavio je trener crno-belih u Francuskoj.

16:42

Sledeće nedelje - prazna Humska

S obzirom na pirotehniku i vatromet, aktivirane na utakmici Partizan - Keln, UEFA je oštro kaznila crno-bele i "zaključaće" Humsku za meč protiv Slovackog narednog četvrtka. Ovako je izgledala "bakljada" zbog koje je srpski klub kažnjen.

16:41

Partizanova poruka navijačima

Partizan je dan pred meč uputio važnu poruku navijačima koji planiraju da navijaju za crno-bele uživo u Francuskoj.

"Posle bezbednosnog sastanka sa predstavnicima policije u Nici, donete su odluke kojima se apeluje da navijači Partizana, koji dolaze u Nicu na stadion Alijanc Rivijera, dođu u predviđeno vreme jer, u suprotnom, neće biti omogućen ulazak na stadion nakon početka meča. Poslednji autobus koji prevozi naše navijače sa mesta okupljanja do stadiona krenuće oko 17:45. Na mestu okupljanja je obezbeđen parking, dok će navijače posle meča, do polazne tačke, odnosno parkinga, prevesti autobus", saopštio je klub.