"One man show" Nigerijca u Bergamu: Skrivio penal, pa upisao gol i asistenciju – Napoli ide ka Skudetu!

Viktor Osimen je na gostovanju Atalanti prvo igrao rukom i skrivio penal, što ga je "razbjesnilo" – pa se do kraja meča u potpunosti iskupio golom i asistencijom. Napoli povećao prednost na prvom mjestu, sada je na plus osam u odnosu na večerašnjeg rivala.

napoli pobijedio atalantu  Izvor: EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Napoli je "zreo" za osvajanje Skudeta, prvog nakon više od tri decenije!

Tim Lučana Spaletija ove jeseni djeluje nezaustavljivo u Seriji A. Nakon 13 kola, ne zna za neuspjeh, a ove subote je došao do trijumfa na gostovanju prvom pratiocu Atalanti, trijumfovao – i razliku povećao na osam bodova!

ATALANTA – NAPOLI 1:2 (1:2)
/Lukman 19 pen – Osimen 23, Elmas 35/

U jednom od tri velika derbije 13. runde postignuta su tri gola – sva tri u prvom poluvremenu, i u sva tri je učestvovao napadač Napolija Viktor Osimen!

"One man show" nigerijskog asa počeo je u 19. minutu, kada je u svom šesnaestercu igrao rukom.

Taj trenutak, ali i pogodak njegovog sunarodnika Ademole Lukmana "razbjesnili" su Osimena, koji se već do odlaska na odmor iskupio, upisao gol i asistenciju i poveo svoj tim ka pobjedi!

Samo četiri minuta je bilo potrebno Osimenu da anulira vođstvo domaćih. Odlično je reagovao na jedan centaršut Pjotra Zjelinskog i postigao svoj 32. gol u Seriji A, te na taj način postao najbolji nigerijski strijelac u Seriji A ikad!

Večerašnjim golom nadmašio je Simija, koji je sve svoje golove u Seriji A, njih 31, uknjižio u dresu Krotonea, a desetak minuta prije kraja poluvremena, Osimen je svom večerašnjem učinku dopisao i asistenciju.

Izdržao je duel sa čuvarom, uspio da pošalje loptu u srce šesnaesterca, a tamo ju je primio Elif Elmas i, pokazalo se na kraju, postavio konačnih 1:2.