PLBIH Željezničar - Borac uživo prenos

Borac osvojio Grbavicu! Kulašin i Piščević donijeli preokret Banjalučanima!

Borac savladao Željezničar poslije velikog preokreta na Grbavici!

PLBIH Željezničar - Borac uživo prenos Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Borca pobijedili su Željezničar rezultatom 2:1 u burnom derbiju 17. kola PLBIH odigranom na Grbavici!

Dva puta prekidan je meč zbog dešavanja van terena, navijači Borca izbačeni su sa tribine nakon što su ih bakljama gađali domaći huligani, ali ni to, ni vodeći gol Amoe nisu spriječili crveno-plave da stignu do velikog preokreta!

Nakon lošeg prekršaja Andrića i "skraćenog kornera" Amoa se najbolje snašao u petercu i poslao loptu u mrežu Ćetkovića za vođstvo Željezničara.

Borac je ipak do kraja prvog poluvremenu stigao do izjednačenja, a strijelac je bio Enver Kulašin, jedan od najboljih pojedinaca ovog derbija.

Krilni igrač Borca pogodio je mrežu nakon kornera, a proslava gola protiv svog nekadašnjeg kluba iznervirala je domaće pristalice, ali očigledno i domaće fudbalere pa je burno bilo na pauzi, čak i u tunelu na putu ka svlačionicama.

Tenzije su nastavljene i u drugom poluvremenu, a Santos je učinio "medveđu uslugu" svom timu pošto je udario laktom Andrića i sudija Bilbija mu je sasvim opravdano pokazao direktan crveni karton.

Borac je imao posjed, ali ne i mnogo prilika sa igračem više, a onda je mrežu pogodio Piščević nakon centaršuta sa desne strane i lopte koju je uz malo sreće ostavio Mrkaić.

Veznjak Borca pogodio je za 2:1 i tako donio Borcu pobjedu na Grbavici, gdje crveno-plavi nisu poraženi ni na prethodna tri duela.

Borac je ovom pobjedom preuzeo treće mjesto na tabeli upravo od Željezničara i sada ima 30 bodova, dva više od večerašnjeg protivnika.

PLBIH, 17. kolo

Igman - Posušje 0:0

Leotar - Tuzla siti 4:0 (3:0)
/Uzelac 2, Karić 26, Handžić 31, Čavić 51/

Široki Brijeg - Sloga Meridian 3:0 (0:0)

Lukić je pao u šesnaestercu

90+7' - Čini se da je napadač Borca oboren od Cocalića, ali nema jedanaesterca

21:30

Lukić mijenja Mrkaića

21:30

Propala je kontra Borca

Bila je to situacija pet na tri, ali je odbrana Željezničara presjekla dodavanje, a potom su domaći pokušali da preko Mekića oni krenu u kontranapad, ali ga je zaustavio Piščević rukama i zaradio žuti karton

Pokuaš Amoe iz daljine!

90' - Amoa je uzeo loptu neopreznom Andriću i odmah pokušao da iznenadi Ćetkovića, ali odlazi to daleko od gola

GOOOL! Željezničar - Borac 1:2!

82' - Borac vodi na Grbavici 2:1! Nakon ubacivanja sa desne strane Mrkaić se zagradio i pokušao da uposli Tatara ali lopta je došla do Piščevića koji pogađa za preokret Borca!

21:16

Izmjena u ekipi Borca

Umjesto Ninkovića ušao je Zakarić. Ninković je prilično ljut napustio teren.

21:13

Galić šutira

78' - Galić je "zalomio" u sredinu, a potom šutirao preko gola

21:07

Žuti karton za Tatara!

Fudbaler Borca dobio je žuti karton zbog napucavanja lopte. Ni on neće igrati u narednom kolu protiv Leotara.

21:06

Cocalić spašava čist gol!

70' - Bender je istrčao ispred Kulašina i odbio loptu, šutirao je Tatar na prazan gol, ali je Cocalić u zadnjem trnutku izblokirao glavom i spriječio čist gol!

21:02

Utakmica je nastavljena

21:02

Hitna pomoć pored klupe Željezničara!

Nekom se ukazuje pomoć iza klupe Željezničara i to je razlog prekida.

21:00

Novi prekid!

Novi prekid na Grbavici.

20:57

Poništen gol Željezničara

60' - Završila je lopta u mreži Ćetkovića nakon kornera, ali je Cocalić napravio faul nad golmanom Borca i pogoak je opravdano poništen

20:53

CRVENI ZA SANTOSA!

Santos je dobio crvnei karton zbog namjernog udaranja laktom Andrića. Željezničar ima igrača manje.

20:50

Ćetković!

55' - Poslije akcije domaćih po desnoj strani Amoa je oštro ubacio u peterac prema Beganoviću, a Ćetković interveniše i odbija loptu, potom su njegovi saigrači raščistili ovu situaciju

20:45

Mekić je na terenu umjesto Beće

Domaći su na poluvremenu izvršili prvu izmjenu, Beća je ostao u svlačionici, a u igri je Mekić

20:44

Trener Željezničara "požutio"

Edis mulalić nakon završetka prvog poluvremena žestoko je prigovarao sudiji Luki Bilbiji, koji mu je na pauzi pokazao žuti karton

20:43

Ćetković brani šut Amoe

49' - Amoa je šutirao, ali Ćetković hvata loptu

20:41

Počelo je drugo poluvrijeme

20:28

Navijači Borca više nisu na Grbavici!

Navijači Borca zasuti su bakljama po ulasku na Grbavicu, zbog čega je meč bio nakratko prekinut, a nakon toga Lešinari više nisu na Grbavici. Policija je izvela navijače Borca i oni će prema prvim informacijama biti usmjereni nazad za Banjaluku.

Žuti karton za Mekića i Amou

Prvo je rezervni fudbaler Mekić koji se nalazi na zagrijavanju dobio žuti karton zbog prigovora, a nešto kasnije i Amoa je "požutio" zbog prigovora

20:14

Cocalić zaprijetio Ćetkoviću!

40' - Pokupio je Cocalić loptu ispred Kulašina na lijevom boku, a onda je štoper Željezničara krenuo u napad i nakon duplog pasa sa Štilićem šutirao, međutim, odlazi to preko gola.

20:11

Vojnović!

37' - Umalo da Borac stigne do preokrteta. Ninković je izveo novi korner, a Vojnović je šutirao glavom, ali ne baš najbolje i brani to Bender.

20:10
20:09

GOOOL! Željezničar - Borac 1:1!

34' - Borac je izjadnačio na 1:1. Nakon ubacivanja iz kornera pokušali su domaći da izbiju loptu, ona je došla do Kulašina koji šutira sa 20-ak metara i pogađa mrežu Bendera!

20:07

Kulašin pogađa spoljni dio mreže

33' - Kulašin je šutirao nakon cenatršuta Andrića, lopta se odbila od nekog i otišla u korner

20:03

GOOOL! Željezničar - Borac 1:0!

27' - Željezničar vodi 1:0 od 27. minuta. Štilić je ubacio iz "skraćenog kornera", a Amoa se snašao na petercu i poslao loptu u mrežu!

20:00

Žuti karton za Andrića

27' - Santos je nadmudrio Andrića koji ga je povukao za dres i zaradio žuti karton. Bek Borca će propustiti naredni meč protiv Leotara u Trebinju.

19:58

Novi korner za Željezničar

25' - Bilo je to dobro ubacivanje Štilića iz ugla, ali Lazić izbija loptu glavom

19:56

Predragović šutira

23' - Predragović je presjekao loptu i potom pokušao da iznenadi Bendera, ali lopta odlazi pored gola, bilo je to prilično neprecizno

19:53

Meč na Grbavici je nastavljen

Poslije kratkog prekida utakmica je nastavljena.

19:51

PREKID UTAKMICE!

17' - Utakmica je prekinuta zbog incidenata na tribini. Na stadion su pristigli navijači Borca, a odmah potom par baklji je poletjelo prema njihovoj tribini

19:48

Žuti karton za Hodžića

15' - Sudija Luka Bilbija dosudio je prekršaj nad Kulašinom i pokazao žuti karton Hodžiću

19:46

13' - Pokušaj Beganovića odlazi pored gola

19:44

Prvi korner za Željezničar

11' - Pokušaj udarca izblokiran je u korner, Drina je pokušao glavom, ali nije najbolje zahvatio loptu

19:41

Galić brži od Tatara

7' - Bilo je to ubacivanje u prostora za Tatara, ali Galić dolazi prije njega do lopte i vraća glavom za Bendera

19:39

Prva prilika

6' - Santos je pokušao udarcem po zemlji iz daljine, međutim, bilo je to neprecizno i lopta završava pored gola