"Het-trik" Serža Gnabrija u Bajernovoj demonstraciji sile! Miloš Veljković nemoćan, pa zamijenjen u Minhenu!

Reprezentativac Srbije Miloš Veljković bio je starter, ali je zamijenjen na poluvremenu u ekipi iz Bremena, koja je u utorak doživjela potop na "Alijanc Areni" u Minhenu!

Bajern - Verder Bundesliga Miloš Veljković Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Očekivano, Bajern je zabilježio petu uzastopnu pobjedu u Bundesligi, a junak ubjedljivog trijumfa bio je Serž Gnabri, trostruki strijelac!

BAJERN - VERDER 6:1 (4:1)

Na samom početku utakmice 14. kola šampionata Njemačke, Džamal Musijala je pogodio za vođstvo domaćina u šestom minutu, ali je samo nekoliko minuta kasnije Varder preko Antonija Junga uzvratio i izjednačio rezultat.

Tada se činilo da će gosti sa "Vezera", za koje je od starta nastupio Miloš Veljković, pružiti snažan otpor desetostrukom uzastopnom šampionu, a još kad je češki golman Jirži Pavlenka odbranio jedanaesterac Eriku Maksimu Čupo-Motingu, iznenađenje u Minhenu je bilo na dohvat ruke.

Na ruku Verderu išla je i povreda jednog od najboljih strijelaca Bavaraca Sadio Manea, koji je u 20. minutu morao da napusti igru i zabrine navijače Senegala 13 dana pred početak Svjetskog prvenstva u Kataru.

Međutim i bez njega, bavarska mašinarija od 22. do 28. minuta postigla je čak tri pogotka - dva puta je mrežu gostiju pogađao Serž Gnabri, a jednom Leon Gorecka, pa je poslije pola sata utakmice bilo jasno da će Verder morati još neko vrijeme da pričeka na povoljan rezultat u Minhenu.

Posljednju gostujuću pobjedu, bremenski tim nad Bajernom izvojevao je sad već daleke 2008. godine zahvaljujući Klaudiju Pizaru i Mesutu Ozilu (2:5).

U nastavku susreta reprezentativac Srbije je ostao u svlačionici, a umjesto Veljkovića priliku je dobio Niklas Stark, ali je bavarski tim kompleirao "petardu" u 82. minutu i to trećim golom Gnabrija.

Samo dva minuta kasnije sedamnaestogodišnji Francuz Matis Tel je poslije kontranapada postigao i šesti gol za Bajern, koji je najbližim pratiocima na tabeli pobjegao na "plus četiri" boda i ostaće lider i nakon što svoje mečeve odigraju drugoplasirani Frajburg i trećeplasirani Union Berlin.