Šamar za Gvardiolu pred Mundijal, izgubili usred Mančestera!

Mančester siti izgubio je od Brentforda u Premijer ligi.

mančester siti izgubio od brentforda Izvor: Profimedia/Nigel Keene/ProSportsImages/DPPI

Mančester siti izgubio je od Brentforda u posljednjem meču pred reprezentativnu pauzu. Na "Etihadu" je gostujući tim odnio sva tri boda (2:1). Težak udarac za Pepa Gvardiolu i jedino šta može da ga raduje jeste što će zbog Svjetskog prvenstva (od 20. novembra do 18. decembra) imati više vremena za rad, treninge i pripremu tima za nastavak šampionata.

Bio je Siti veliki favorit, očekivala se laka i ubjedljiva pobjeda pred pauzu, dogodilo se upravo suprotno. Prvi "hladan tuš" dogodio se u 16. minutu kada je Ajvan Toni matirao Edersona. Onda je u nadoknadi prvog dijela Fil Foden poslao "projektil" u mrežu za izjednačenje (1:1) i izgledalo je da će sve riješiti u drugom dijelu. Tako nije mislio gostujući tim. Napadao je Siti svim silama, ali nije uspijevao da dođe do gola. Erling Holand se nije vidio, Žoao Kanselo je dobio i žuti karton zbog pokušaja da simulira penal.

Onda je uslijedio šok u 98. minutu kada je Toni ponovo bio strijelac.

Zbog povrede glave Ejmerika Laporta nadoknada meča bila je čak 10 minuta, tako da je Brentford poslije 100 minuta igre došao do velika tri boda. Dvostruki strijelac bio je Toni koji se nije našao na spisku Gereta Sautgejta za Katar. Jedan od razloga bilo je klađenje... Izgleda da je on imao dodatni motiv u ovom duelu da se dokaže.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!