leotar borac uživo prenos

Borac slavio u Trebinju: Spremo posvetio gol saigraču, isključeni Uzelac i Maksimović!

Crveno-plavi su trijumfovali nad Leotarom rezultatom 0:1 i u posljednjem jesenjem kolu imaju šansu da se bodovno izjednače sa liderom Zrinjskim.

leotar borac uživo prenos  Izvor: FK Borac

Fudbaleri Borca trijumfovali su u Trebinju nad Leotarom rezultatom 0:1 u meču 18. kola m:tel Premijer lige BiH.

Bio je ovo jubilarni, deseti trijumf banjalučkog premijerligaša u ovoj sezoni, a ukoliko sljedećeg vikenda protiv lidera Zrinjskog upiše jedanaesti, bodovno će se izjednačiti sa Mostarcima pred odlazak na zimsku pauzu.

Trenutak odluke na "Policama" dogodio se u 64. minutu, kada je premijerni pogodak u sezoni postigao Milan Spremo.

Enver Kulašin je prošao po desnoj strani, proigrao u sredini Momčila Mrkaića koji je odigrao povratnu loptu za Spremu, koji preciznim udarcem matira Ristu Perišića, a gol je posvetio saigraču Dini Ćoriću, kojem je proteklog vikenda poginula majka u saobraćajnoj nesreći.

Nedugo nakon vodećeg a pokazalo se i pobjedonosnog gola Borca, Leotar je ostao sa deset igrača na terenu.

Praktično u jednom napadu, zbog prekršaja i prigovora, dva žuta kartona je dobio Dejan Uzelac, a ranije je teren morao da napusti i trener Marko Maksimović, koji je takođe dva puta "požutio" za veoma kratko vrijeme.

Imali su Trebinjci prigovore na sueđnje arbitra Dragana Kesića i tokom prvog poluvremena. Tako su u jednom trenutku od sudije iz Gradiške tražili da dosudi penal nakon što je lopta u ruku pogodila junaka Borčeve pobjede, ali se sudijska pištaljka nije čula.

Borac će, rekli smo, u posljednjem jesenjem kolu gostovati u Mostaru, dok će Leotar ponovo biti domaćin, i to ekipi Sarajeva.

LEOTAR: R. Perišić, Uzelac, Čubrilo, Milić, Handžić, Todorović, Đuderija, Karić, Šušnjar, Pervan, Georgiev. Trener: Marko Maksimović.

BORAC: Ćetković, Ninković, Mrkaić, Predragović, Vojnović, Subić, Spremo, Lazić, Kulašin, Jurilj, Piščević. Trener: Vinko Marinović.

Standings provided by SofaScore

14:55

Kraj

Završen je meč u Trebinju, Borac je trijumfovao nad Leotarom rezultatom 0:1!

14:54

90+2' - "Požutio" je Popara

14:52

90+1' - Popara umjesto Predragovića

14:52

Igraće se tri minuta nadoknade

14:50

88' - Piščević u Perišića!

Mogao je Borčev vezista sada da ovjeri pobjedu nakon akcije svog tima, ali je iz izgledne pozicije šutirao direktno u Perišića.

14:48

87' - Žuti karton za Predragovića

14:46

85' - Mijenja i Marinović

Lukić i Cvijanović mijenjaju Mrkaića i Kulašina.

14:45

Ovako je Spremo proslavio gol protiv Leotara!

14:42

81' - Veoma loš pokušaj Ninkovića

Ninković je izveo slobodan udarac, ali je veoma loše šutirao, poslavši loptu daleko preko domaćeg gola.

14:39

78' - Vulić mijenja Todorovića

14:35

72' - Dvostruka izmjena u Leotaru

Umjesto Karića i Handžića, na terenu su Marko Perišić i Spaić.

14:31

68' - Crveni kartoni za Uzelca i Maksimovića!

Leotar je ostao sa igračem manje, isključen je Uzelac!

Nekadašnji štoper Borca je prvo dobio žuzi karton zbog prekršaja, onda je dobio i drugi zbog prigovora, a odmah za njim je drugu javnu opomenu dobio i trener Maksimović!

14:25

64' - GOOOOOL, 0:1!

Vodi Borac u Trebinju, strijelac je Spremo! Kulašin je pred golom pronašao Mrkaića koji je odigrao povratnu loptu za Spremu koji postiže prvi gol u sezoni.

Pogodak je proslavio emotivno - sa dresom Dine Ćorića u rukama!

Zbog skidanja svog dresa, dobio je žuti karton, a u međuvremenu je zbog prigovora "požutio" i Maksimović.

14:23

61' - Loš udarac Spreme

Lijevi bek Borca izveo je slobodan udarac, ali nije bilo opasnosti po gol Trebinjaca.

14:21

59' - Nekontrolisan udarac Đuderije

Krlini napadač Leotara se odlučio na udarac iz daljine, ali je to učinio veoma loše.

14:15

52' - Traže Trebinjci penal!

Tražili su igrači Leotara od sudije Dragana Kesića da dosudi penal nakon što je lopta u ruku pogodila Milana Spremu, ali se arbitar iz Gradiške nije oglasio.

14:13

52' - Prvi žuti karton na utakmici

Dobija ga pomoćni trener Leotara Damir Memišević zbog prigovora.

14:07

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

14:03

13:52

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Leotar - Borac 0:0.

13:50

Igraće se dva minuta nadoknade

13:47

42' - Predragović u šansi!

Nije vezista Borca dobro odreagovao u izglednoj situaciji!

Uzelac nije uspio da interveniše na željeni način pred golom, ukazala se šansa za Predragovića, ali u padu slabo šutira pored gola.

13:46

41' - Jurilj!

Jurilj je stigao do jedne lopte u šesnaestercu Leotara, šutirao, ali je pogodio dobro postavljenog Perišića.

13:44

39' - Slab udarac Ninkovića

Probao je Ninković udarcem iskosa sa desne strane da ugrozi Perišića, ali nije to bio dobar pokušaj.

13:40

35' - Sjajna šansa za Jurilja!

Kakva prilika za Borac!

Ninković je iz velike daljine izveo slobodan udarac, odlučio se na direktan šut, Perišić je uspio da ukroti taj udarac, a onda Jurilj ne uspijeva da odbijenu loptu sa dva metra pošalje u mrežu.

13:31

26' - Pervan preko gola

Bio je to dobar kontranapad Leotara, Đuderija je povukao loptu na desnoj strani, našao u sredini Pervana koji šutira iz daljine, ali šalje loptu visoko preko gola.

13:29

24' - Perišić prije Kulašina

Ninković je u prvi plan izbacio Kulašina, ali je čuvar mreže Trebinjaca bio brži.

13:23

18' - Piščević!

Kulašin je proigrao Piščevića, ali vezista Borca iz izgledne pozicije šutira preko gola.

13:17

Borac bez prekršaja u prvih 13 minuta

Omjer faulova je 5:0.

13:15

10' - Jurilj!

Ubačena je lopta pred gol Leotara, ali Alen Jurilj nije uspio da je zahvati na željeni način, propala je dobra prilika za crveno-plave.

13:12

7' - Bez opasnosti po gol Leotara

Nikola Ninković je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, lopta je preletjela odbranu Leotara, međutim niko od igrača Borca nije uspio da je zahvati na suprotnoj stativi.

13:05

1' - Počela je utakmica!

13:04

Minut ćutanja

Prije početka utakmice, minutom ćutanja je počast majci prvotimca Borca Dine Ćorića, koja je u subotu uveče poginula u saobraćajnoj nesreći.

13:02

Igrači izlaze na teren

Meč na "Policama" počinje za nekoliko minuta!

12:16

SASTAVI

Komandant Leotara nema na raspolaganju Dušana Puletića zbog povrede, Đoko Milović je suspendovan zbog tuče nakon utakmice sa Zrinjskim, dok David Čavić kao pozajmljeni igrač Borca nema pravo nastupa.

Sa druge strane, strateg gostujuće ekipe u ovom duelu ne može da računa na Gorana Zakarića, Nikolu Andrića, Benjamina Tatara i Marka Gajića zbog tri žuta kartona, dok je Amar Begić povrijeđen.