Hrvati su došli po pobjedu, a ovo nisu očekivali! Maroko je bio bolji tim, ali na kraju smo vidjeli remi.

Strašan meč i nula Hrvata na startu Mundijala: Afrikanci ih nadigrali, ovako neće moći dalje! Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk

Hrvatska je na prošlom prvenstvu sveta bila srebrna, a sada ima još veće ambicije. U jako su teškoj grupi sa Belgijom, Kanadom i Marokom, a svoj prvi meč igraju upravo protiv afričke selekcije.

Mnogo je bilo potresa u Maroku pred ovaj meč i pred ovaj Mundijal, jer se danima pričalo o Vahidu Halilhodžiću. Iskusni BIH stručnjak doveo je ovu selekciju na Svetsko prvenstvo, a onda je otpušten!

Nije se slagao sa Hakimom Ziješom i brojnim drugih marokanskim zvezdama i na kraju je Fudbalski savez rešio da mu se zahvali na saradnji. Sada Ziješ i Marokanci imaju motiv više, oni žele da dokažu da su bez Vahe bolji tim.

Meč počinje od 11 časova.

12:55

KRAJ! REMI HRVATSKE I MAROKA!

Hrvatska i Maroko su na kraju remizirali - 0:0!

Maroko je u prvih 20 minuta oba poluvremena napravio ozbiljan pritisak na "vatrene", uspeli su Afrikanci da "stisnu" tim Zlatka Dalića i na kraju su imali više prilike za golove. Može Hrvatska da bude zadovoljna sa ovim bodom, a sa igrom nikako.

12:54

94. minut: Sve gori!

Sa jedne strane Hrvati su imali šansu,a sa druge Maroko povukao kontru! Ceo meč smo gledali ovakve stvari i iako smo videli za sada bar "nulu" , fudbal je bio sjajan!

12:49

90. minut: Čekamo još šest minuta!

Toliko je nadoknade pokazao sudija, a deluje da Hrvati jedva čekaju kraj meča! Abde je opet prošao po strani i namučio ih!

12:41

82. minut: Promene...

Za Hrvatsku je ušao Lovro Majer, a izašao Mateo Kovačić, dok su Sabiri i Hamdalah zamenili Unahija i En Nesirija.

12:32

71. minut: Ulazi špic!

Heroj Splita Marko Livaja ulazi na teren umesto Andreja Kramarića! Konačno ulazi klasični napadač Zlatku Daliću.

Izvor: Anadolija/Salih Zeki Fazlıoglu

12:24

65. minut: Bomba Hakimija!

Bunker Hrvata! Sada je Hakimi zapucao sa 30 metara, a Livaković je jedva izbacio tu loptu. Napada Maroko, a Abde ulazi umesto Sofijana Bufala i osvežiće napad svoje ekipe.

12:22

Zamalo da Atija-Alal odmah namesti gol! Prvo je prozujao po desnoj strani Hakimi i centrirao, ali napadač Maroka nije zahvatio loptu. Prošla je lopta na drugu stranu, a Atija-Alal je centirao.

Ipak, ništa od gola.

Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk

12:20

60. minut. Ne, ne može dalje!

Mazrauiju je pukao trbušni mišić i ne može dalje. Njega će na terenu zameniti iskusni Jahja Atijat-Alal. Po jedna izmena do sada na obe strane, obe izmene zbog povreda.

Izvor: Fonet/AP/ManuThanassis Stavrakis

12:15

55. minut: Šansa, pa povreda!

Nasir Mazraui je u naletu šutirao glavom ka golu rivala, ali se tada povredio. Velika je to šansa bila, a Naser Mazraui je ipak na kraju ustao i nastavio meč.

12:14

53. minut: Au kakva šansa!

Dejan Lovren je bio u ozbiljnoj prilici, ali nije uspeo da savlada golmana Jasmina Bonoa! Ostaje 0:0!

Izvor: Fonet/AP/Aijaz Rahi

12:09

DRUGO POLUVREME!

Krećemo u drugo poluvreme, a za sada je jedina promena Mario Pašalić koji je zamenio Nikolu Vlašića. Videlo se da je krilnog fudbalera Torina povreda poremetila.

11:47

47. minut: MODRIĆ! Ništa od ovoga, sa nulom na poluvreme!

Natrčao je Luka Modrić i šutirao, ali je lopta otišla iznad Jasmina Bonoa! Idemo na poluvreme!

11:46

45. minut: KAKVA ŠANSA!

Šta je promašio Nikola Vlašić! Bora Sosa je prošao po strani, dao je odličan centaršut po zemlji, a Vlašić je pogodio golmana sa tri metra! Au!

11:45

42. minut: Ne izgleda ovo dobro

Nikola Vlašić je ostao na zemlji i dugo nije mogao da ustane! Pokazivao je ka klupi Dejan Lovren i veliko je pitanje da li ćemo napadača Torina gledati u drugom poluvremenu.

11:35

35. minut: Usporili smo...

Posle 25 uvodnih minuta u kojima su obe ekipe letele po terenu, sada se sve malo smirilo. Nema šansi, uglavnom se igra na polovini terena i čekamo nova uzbuđenja.

11:20

20. minut: Velika šansa, ali ništa...

Hakimi i Ziješ su stavili loptu na 20 metara od gola Hrvatske gde je napravcljen faul, ali je vezista Čelsija pogodio živi zid.

11:17

17. minut: Au kakav šut!

Amalak je izgubio loptu, a onda je Ivan Perišić uputio pravu bombu ka golu Bonova! Ipak lopta je otišla preko gola!

11:15

13. minut: Opasan Maroko!

Prvo je Hakim Ziješ izblokiran na ivici šesnaest metara, onda je lopta došla do Ašrafa Hakimija koji je šutnuo pravo u Livakovića. Maroko se itekako pojavio na meču!

11:08

7. minut: Amraat!

Vezista Maroka se ušetao u 16 metara Dominika Livakovića, ali nije uspeo da uradi bilo šta konkretno. Zakuvava se ovde!

11:06

5. minut: Hrvati stisli!

Velika greška u odbrani Maroka, ali su uspeli Afrikanci to da počiste u korner. Na kraju posle kornera nova šansa za "vatrene", ali nekako odbrana Maroka i to čisti!

Prva uzbuđenja!

Izvor: Profimedia

11:03

POČELO JE!

Krenuo je meč, a na početku Hrvatska je bolji tim i provodi većinu vremena na polovini rivala. Ipak u prvih pet minuta nije bilo nekih ozbiljnih šansi.

10:15

SASTAVI: Hrvati bez špica!

Neće igrati ni Livaja ni Petković, već će "lažna" devetka biti Kramarić ili sa Vlašić!

HRVATSKA: Livaković - Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović - Brozović, Kovačić, Modrić - Perišić, Kramarić, Vlašić.

Što se tiče Maroka, tu je Ziješ!

MAROKO: Bono - Hakimi, Sais, Aguerd, Mazraui - Amrabat, Unahi - Ziješ, Amalah, Bufal - En Nesiri

10:00

Hrvate sačekala poruka ispred hotela!

9:45

Motiv više - Vaha!

Pred ovaj Mundijal mnogo je bilo bure u Maroku. Selektor Vahid Halilhodžić doveo je nacionalni tim na Mundijal, a onda je otpušten.

Razlog za to su sukobi sa najvećim zvezdama u timu poput Hakima Ziješa i sada Marokanci imaju motiv više na ovom meču. Ziješ i drugovi hoće da dokažu da su u pravu i da su bolji bez bivšeg selektora.

9:31

Modrić i drugovi, protiv Afričkih bisera!

Od 11 časova počinje program na Svetskom prvenstvu u Kataru, a prvi meč odigraće Hrvatska i Maroko.