Belgijanci su pobijedili Kanadu 1:0, iako se prema viđenom ne može reći da su bili bolji tim.

Borjan i Kanada će žaliti! Nadigrali su Belgiju, pa izgubili u istorijskom meču na Mundijalu! Izvor: Profimedia

Belgija i Kanada utakmicom od 20 časova zatvorili su današnji program u Kataru utakmicom u kojoj je evropska selekcija uz nekoliko spornih sudijskih odluka slavila rezultatom 1:0.

Golman Crvene zvezde Milan Borjan debitovao je porazom na najvećem takmičenju na svijetu, na koje se njegova reprezentacija vratila više od 36 godina poslije svog prvog i jedinog učešća na Mundijalima.

Sa druge strane, ekipa Roberta Martineza želi da ponovi odličan rezultat iz Rusije 2018, gdje je stigla do polufinala i zauzela treće mjesto.

Slavna belgijska generacija, sa Kevinom De Brujneom, Edenom Azarom, Tiboom Kurtoom, Janom Fertongenom, Akselom Vitselom, Romeluom Lukakuom (koji ne igra u prve dvije utakmice)... možda i posljednji put igra zajedno na Svjetskom prvenstvu i svaki put do sada napravila je zapaženi rezultat.

U Brazilu 2014. stigla je do četvrtfinala i izgubila od kasnijeg finaliste, Argentine, a četiri godine kasnije zaustavila ju je Francuska, golom Samjuela Umtitija za konačnih 1:0 u polufinalu.

21:57

KRAJ UTAKMICE, BELGIJA - KANADA 1:0!

21:42

Boleće ovaj trenutak Kanađane - odbranjeni penal

Izvor: Fonet/Hassan Ammar/AP

21:41

80' Kanada preti - Kurtoa brani!

Kajl Larin gađao je glavom, a Kurtoa se bacio i bez problema uhvatio loptu.

Izvor: Fonet/Ariel Schalit/AP

21:38

72' Malo događaja u drugom delu meča

Belgijanci se brane i čuvaju vođstvo 1:0 dok Kanada ne uspeva da napravi akciju i šansu kakvu želi. Malo je toga što je vredno pomena u ovoj fazi utakmice.

Izvor: Fonet/Martin Meissner/AP

21:24

62' I Belgija pravi izmenu

Za Edena Azara utakmica je gotova, umesto njega u igru je ušlo krilo Brajtona, Leandro Trosard (27).

21:19

58' Kanada izvršila dvostruku izmenu

Reprezentacija Kanade izvršila je dvostruku izmenu, umesto Hoileta i Hatčisona u igru su ušli Larin i Kone.

20:48

Velika šansa za Kanadu - ovo je morao da bude gol!

Tejdžon Bjukenan, kanadski napadač, bio je na pravom mestu, na ivici peterca, ali nije dobro postavio nogu i lopta je prebacila gol. Ovo je morao bolje da izvede.

20:46

45' GOL! Belgija vodi 1:0!

Bačuaji je šutirao snažnu, Borjan je bio "na lopti", ali je šut bio dovoljno snažan da ona samo okrzne rukavice golmana Kanade!

20:40

39' Još jedno saplitanje, ali NEMA penala!

Belgijanac Aksel Vitsel definitivno je sapleo napadača Kanade, VAR soba je proveravala da li je bio penal, ali je kontroverzni sudija Jani Sikazve rekao da se igra dalje.

20:38

38' Kanada je bolji tim

Iako je još 0:0, prema svemu do sada viđeno može se zaključiti da je Kanada bila bolja. Iznudila je jedanaesterac i konstantno napada

20:36

Istorijski nastup Kanade na Mundijalu

Izvor: Fonet/Natacha Pisarenko/AP

20:23

23' Batčuai šutira - štoper čuva i Borjana i gol

Defanzivac Montreala Kamal Miler bacio se pred Mičija Batčuaija i izblokirao njegov udarac - lopta je otišla u korner

20:14

14' Kanađani ne izlaze iz šesnaesterca Belgije

Fertongen je napravio očigledan faul za još jedan penal, ali su Belgijanci imali sreće jer je prethodno bio ofsajd. Belgijanci ne mogu da dođu sebi.

20:10

10' PENAL, ALI KURTOA BRANI!

Alfonso Dejvis šutirao je , a Belgijanac mu je "skinuo" šut bacivši se u donju desnu stranu!

20:08

8' Zakuvalo se! Sudija gleda VAR i potencijalni penal

Kanađani traže jedanaesterac zbog igranja rukom Janika Karaska i deluje da će biti jedanaesterac!

20:03

1' Prva prilika - Borjan brani!

Lopta je letela preko 20 metara, zakačila je jednog defanzivca Kanade, ali je Borjan zaustavio udarac.

19:56

Upoznajte reprezentaciju Kanade

Koji igrači su odveli reprezentaciju na prvi Mundijal od 1986. godine? Ova generacija je ušla u istoriju kanadskog fudbala.

Izvor: Profimedia

19:50

Dokle je stizala slavna generacija Belgije

U eri Edena Azara, Kevina De Brujnea i ostalih asova, Belgija je 2014. na Svetskom prvenstvu stigla do četvrtfinala i tamo ispala od Argentine (0:1), a četiri godine kasnije u Rusiji stala je u polufinalu protiv Francuske (0:1), golom Samjuela Umtitija. Potom je u borbi za "bronzu" pobedila Englesku 2:0.

Izvor: Profimedia/BELGA PHOTO/VIRGINIE LEFOUR

19:40

Gde je Lukaku?

Prema poslednjim informacijama, snažni napadač Intera neće igrati u prve dve utakmice u Kataru zbog povrede i trenutni plan je da bude spreman za duel trećeg kola protiv Hrvatske. On je rekorder reprezentacije sa 68 golova i najiskusniji je centarfor

19:30

Ovo su sastavi!

18:40

Ko osvaja?

Da čujemo vaše mišljenje, ko će biti šampion sveta u Kataru?

18:30

Glavni sudija!

Meč Belgije i Kanade odsudiće jedan veoma živopisan lik. Na centru terena stajaće sudija iz Zambije Jani Sikazve, gospodin koji je prošle godine dva puta odsvirao kraj na meču koji se nikada nije završio. Spektakularna priča, jedna od onih koje samo afrički fudbal može da nam ponudi.

Afrički sudija napravio dva skandala.
Izvor: Youtube/N sports
18:20

Prvi meč dana!

Još jutros u 11:00 počela je ova grupa. Na terenu su se našli Marokanci i Hrvati, a videli smo remi bez postignutih golova. Ipak, uzbuđenja je bilo, a posebno dobar utisak ostavila je afrička selekcija koja se nije predaval favoritu, finalisti prethodnog Mundijala. Pogledajte detalje sa tog meča:

18:10

Dobro veče!

Samo jednom u istoriji reprezentacija Kanade igrala je na Svetskom prvenstvu. Višedecenijskom čekanju došao je kraj, a večeras će u prvom kolu grupne faze odmeriti snage sa veoma jakom selekcijom Belgije, polufinalistom iz Rusije.