Pratite uživo uz MONDO prvu utakmicu grupe G na Mundijalu u Kataru između Švajcarske i Kameruna.

Drama u grupi Srbije: Kamerunci gazili Švajcarce, onda im presudio njihov čovjek!  Izvor: LUCA BRUNO/AP

Počelo je! Startovala je grupa u kojoj je Srbija na Svjetskom prvenstvu i to pobedom Švajcarske nad Kamerunom 1:0. Jedini gol na meču djelo je Švajcarca Brila Embola, napadača rođenog u Janundeu, koji je tek 2014. godine dobio državljanstvo Švajcarske.

On je početkom drugog poluvrmeena postigao pogodak za 1:0 u 48. minutu i odbio da ga proslavi. A do tada nije izgledalo da Švajcarska može do tri boda.

Boji je bio Kamerun u prvom poluvremenu, imali su "lavovi" nekoliko izglednih šansi dok evropska selekcija nije imala ni šut na gol.

Ipak u drugom dijelu meča pala je energija Kameruncima, igrači sa klupe nisu donijeli ništa i uslijedio je poraz koji je mogao da bude i ubjedljiviji da Haris Seferović pred kraj meča nije promašio zicer.

12:58

Kakav meč, kakav gol!

Kamerun je igrao sjajno u nekim delovima meča, dugo bio bolji, ali nisu dali gol. Jedni pogodak na meču postigao je čovek rođen u Jaundeu u Kamerunu, Bril Embolo i nije hteo da slavi svoj uspeh.

12:55

94. minut: Somer ovo hvata!

Kasteleto je poslao dugu loptu, ali Jan Somer ispravlja nesigurnost svoje odbrane, a zatim je Seferović promašio zicer za 2:0!

12:52

90. minut: Još šest minuta!

Skoro da je gotovo, sudija je samo šest minuta dodao na ovih 90, a deluje da Kamerun ovde nema nikakvu šansu!

12:47

87. minut: Napada Kamerun!

Oslabili su napadi Kameruna, deluje da više nemaju snage Afrikanci, ali Kolins Fai juri po krilu i solidno centira. Ipak ništa na kraju od te akcije.

12:32

71. minut: Ide Šaćiri napolje!

Potpuno novi napad Švajcarske! Idu napolje Embolo, Šaćiri i Sou, a ulaze Seferović, Okafor i Fraj. Kod Kameruna Hongla je napustio teren, a ušao je Ondua!

A zatim su Abubakar i N'Kudu ušli umesto Šupo Motana i Ekambija.

12:28

68. minut: PANIKA!

Prvo velika šansa za Švajcarce, a onda umalo autogol Franka Andrea Zambo-Angise! Potom još jedan korner, a na kraju je Mbeumo sve očistio.

12:20

57. minut: ne predaje se Kamerun!

Šupo Motan je ušao u šansu, predriblao je nekoliko igrača Švajcarske, ali jednostavno se našao u mrtvom uglu i nije bilo šanse za gol.

12:13

FILMSKA PRIČA STRELCA GOLA!

Napadač Švajcarske je rođen u Jaundeu u Kamerunu i nije hteo da slavi ovaj pogodak. Švajcarsko državljanstvo je dobio tek 2014. godine, a sve se desilo posle razvoda njegovih roditelja.

Kada je imao pet godina oni su se razveli i njegova majka se preselila u Švajcarsku. Potom se zaljubila u Švajcarca za koga s eudala i prešli su u Švajcarsku, a Embolo je državljanstvo ove zemlje dobio tek 2014. godine.

12:09

48. minut: GOOOL! Kamerunac ga dao Kamerunu! 1:0

Bril Embolo daje gol! Prvi šut u okvir gola Švajcaraca je značio i pogodak - a strelac je Kamerunac koji igra za Švajcarsku! Kakva situacija!

12:06

DRUGO POLUVREME! Besneo je Džaka, imao je i zašto!

U prvih 45 minuta Švajcarci nisu uputili nijedan šut na gol rivala! Besneo je Granit Džaka na svoje saigrače u nekoliko navrata, a kada se vidi taj podatak - ima i zašto!

11:52

POLUVREME! Evo i Švajcarske sa šansom!

Švajcarci su u poslednjem minutu poluvremena imali jako opasan korner, ali opet nisu uspeli da zatrsu mrežu Onane!

11:41

40. minut: Kakav start!

Kasteleto je uleteo u noge Embolu na sedam metara od svog gola i uspeo čistim startom da izbaci loptu u korner. Nakon toga Elvedi je posle centaršuta probao glavom, ali je promašio.

11:25

24. minut: Ne da im Kamerun da dišu!

Korner, pa još jedno ubacivanje Kameruna, opasno igraju Afrikanci! Na početku je dominirala Švajcarska, ali sada se brane!

Izvor: Anadolia/Erçin Ertürk

11:15

14. minut: Au šta radi Kamerun!

Sevnula je opet kontra, Akanđi je uzeo loptu Švajcarcima, a onda je Šupo Motan šutirao pravo u golmana!

11:13

12. minut: Džaka besan!

Opalio je sa nekih 25 metara, lopta je prešla daleko iznad gola, a on se iz nekog razloga ljuti na saigrače i viče na njih!

11:12

10. minut: Kamerun zamalo da povede!

Povukao je Hongla kontru, dao pas u prostor, onda je Toko Ekambi šutirao, a Somer je odbranio. Došla je lopta do Mbeuma, ali on je prebacio gol!

11:06

POČELO JE!

Krenula je grupa u kojoj igra Srbija, Švajcarska u prvih pet minuta deluje mnogo bolje, a Kamerunci se muče da pređu pola!

10:32

SASTAVI: Tu su!

ŠVAJCARSKA: Somer - Vidmer, Akandži, Elvedi, Rodrigez - Džaka, Frojler - Šaćiri, Sou, Vargas - Embolo

KAMERUN: Onana - Tolo, Nkolu, Kasteleto, Fai - Oum Ge, Angisa, Hongla - Mbeumo, Toko-Ekambi, Šupo Motan

10:00

Švajcarce dobro znamo...

Sećamo se još meča sa njima sa prošlog Mundijala, a sada ipak dolaze u nešto promenjenom sastavu s obzirom da se nekoliko igrača iz tog tima oprostilo od nacionalnog tima.

Izvor: Profimedia

9:45

Samo Kamerun je nov!

Svi ostali rivali u ovoj grupi su već igrali sa Srbijom 2018. godine u Rusiji! Zato je afrička selekcija i najveća nepoznanica ljubiteljima fudbala u Srbiji.

Kamerunci su pred Mundijal dobili i dva pojačanja, Olivije Nčam i Brajan Mbeumo koji su u mlađim kategorijama igrali za Francusku predomislili su se i došli u Katar sa Kamerunom.

9:30

Kreće grupa Srbije!

Duelom Švajcarske i Kameruna od 11 časova počinje grupa G na Svetskom prvenstvu, grupa u kojoj se nalazi i Srbija!

Videćemo od čega su sazdani naši rivali i šta nas čeka posle meča sa jednim od favorita za osvajanje pehara!