holandija ekvador uživo prenos

Domaćin ispao sa Svjetskog prvenstva! Buran meč - Holandija "visila", ali se opet provukla!

Ekvador i Holandija odigrali buran meč i završili ga bez pobjednika - 1:1! Evropljani poveli, pa strepili, a Ekvadorci ostali bez povrijeđenog najboljeg igrača - Enera Valensije. Opet je dao gol.

holandija ekvador uživo prenos Izvor: Fonet/AP/Petr David Josek

Fudbaleri Holandije i Ekvadora remizirali su (1:1) u meču drugog grupe A. Ovaj rezultat znači da je prva eliminisana reprezentacija na ovom prvenstvu domaćin Katar, koji je danas doživio ubjedljiv poraz od Senegala (3:1) i nema nijedan bod.

Kodi Gakpo je "bombom" u 6. minutu donio predost Holandiji, a bio je to najbrži pogodak u dosadašnjem toku šampionata. Nakon gola postojao je samo jedan tim - Ekvador.

Uspjeli su izabranici trenera Alfara da se probude poslije primljeog gola i nižu opasnosti pred golom Holandije. U posjednjim momentima prvog poluvremena sjajan šut ka golu uputio je Pervis Estupinjan, lopta je završila u golu, ali je sudija Gorbal iz Alžira poništio pogodak zbog navodnog ofsajda. Izazvaće ova njegova odluka dosta polemike u javnosti.

Motivisani Ekvadorci izašli su na teren da brzo poravnaju situaciju i uspneli su u tome. Igrao se 49. minut, a maestralni Valensija je natrčao na loptu poslije Estupinjanovog šuta i poslao je u prazan dio gola. Do kraja meča vidjeli smo pritisak Ekvadora, ali bez golova.

Ono što može da brine selektora Alfara je detalj iz 87. minuta, kada je Ener Valensija ostao da leži, a potom je ubrzo na nosilima napustio teren. Nadaju se u taboru Ekvadora da će sa njihovim kapitenom biti sve u najboljem redu.

18:57

KRAJ UTAKMICE - 1:1!

Označio je sudija kraj meča, fudbaleri Ekvadora su bili bolji , ali na kraju nisu uspeli da potpuno preokrenu rezultat i slave. Luj Van Gal ima razloga za brigu, jer njegov tim ne deluje ubedljivo na ovom Svetskom šampionatu. Katar nema više šansi da se nađe u narednoj fazi šampionata, jer Holandija i Ekvador imaju po četiri boda, a on nijedan.

To znači da je domaćin Mundijala prvi eliminisan u grupnoj fazi.

Izvor: Anadolija/Mustafa Yalcın

18:55

95. minut - Loše izveden korner

Malo je ostalo do kraja, a Virdžil Van Dajk je očistio opasnost ispred svog gola.

18:53

93. minut - Ne predaje se Ekvador

Mnogo bolji su večeras bili fudbaleri Ekvadora, koji i u nadoknadi vremena, bez svog najboljeg igrača jure pobedu! Holandija se brani i čuva 1:1.

18:50

90. minut - Najbolji igrač Ekvadora na nosilima napustio teren

Enver Valensija je napustio teren na nosilima, to nije dobra informacija za navijače Ekvadora. Ibara je umesto njega ušao na teren, a igraće se još šest minuta!

18:47

87. minut - Valensija pao na travu

Neverovatna scena se desila na Kalifa stadionu. Najbolji fudbaler Ekvadora Enver Valensija požalio se na povredu i pao, ali to nije sprečilo Holanđane da napadnu, dok spomenuti Valensija leži, jako su ljuti bili fudbaleri Ekvadora.

18:41

81. minut - Loš pokušaj Ekvadora

Presijado je nekontrolisano šutirao sa 20ak metara, bilo je to posle kornera. Nastavlja se blagi pritisak Ekvadoraca, koji imaju čak 11 šuteva više od svog rivala.

Izvor: FoNet/AP/Themba Hadebe

18:40

80. minut - Dvostruka izmena

Van Gal je izveo strelca gola Kodija Gakpa, kao i Kopmajnersa, umesto njih svoju šansu dočekali su Martin De Ron i Vout Verghorst.

18:37

77. minut - Ulazimo u finiš duela

Još uvek je 1:1 i deluje da su obe ekipe zadovoljne ovim rezultatom, jer nema puno uzbuđenja pred golovima. Ako ostane ovako do kraja, Katar definitivno neće proći u sledeću fazu takmičenja!

18:29

69. minut - Van Gal pravi ofanzivnu zamenu

Izašao je potpuno neprimetni Klasen, a umesto njega u igru ulazi Berhuis. Ekvadorci se fanatično bore!

Izvor: FoNet/AP/Darko Vojinovic

18:25

65. minut - Totalna dominacija Ekvadora

Na terenu postoji samo jedan tim, a to je Ekvador. Imaju za čime da žale, pošto su pored postignutog gola, imali poništen, kao i par sjajnih prilika. Holandija ima samo jedan šut ka golu i on je završio iza leđa golmana Galindeza.

18:20

59. minut - PREČKA!

Kakvu je bombu iz noge ispalio Plata, savladao je Noperta, ali se prečka isprečila! Velika šteta za Ekvador!

18:17

57. minut - Velika borba na terenu, prvi žuti karton

Par grubih startova Ekvadoraca, na kraju je Depaj srušen na nekih 30ak metara od gola protivnika. Prvi je u beležnici sudije završio Mendez. Zbog tog kartona on neće biti na raspolaganju selektoru Alfaru za meč protiv Senegala.

18:15

Sjajna atmosfera na tribinama!

Gol je probudio Ekvadorce na tribinama, njihova pesma odzvanja na Kalifa stadionu.

Izvor: FoNet/AP/Martin Meissner

18:12

Valensija ispisao istoriju!

Maestralni napadač Fenerbahčea postao je tek četvrti igrač u istoriji koji je postigao poslednjih šest golova svoje reprezentacije na Mundijalu!

18:10

49. minut - GOOOOOL EKVADOR 1:1!

Ko će drugi nego Ener Valensija? Njegov treči gol na prvenstvu! Odlično je šutirao Estupinjan, odbranio Nopert, ali na pravom mestu u pravo vreme je bio Valensija i zasluženo izjednačio rezultat. Holanđani traže ofsajd!

18:08

48. minut - Posed pripada Ekvadoru, Depaj u igri!

Ušao je Mefis Depaj umesto neprimetnog Bergvajna. Ekvadorci od prvog minuta pokušavaju da uspostave inicijativu.

18:06

POČINJE DRUGO POLUVREME!

Nastavlja se meč, a sam finiš prvog dela obećava nam zanimljivu završnicu. Na klupi Holandije nalazi se dobro poznato lice:

17:52

Kraj prvog poluvremena!

Holanđani su krenuli furiozno i poveli posle samo 6. minuta, prelep gol je postigao Gakpo, ali je to ujedno i najbrži pogodak u dosadašnjem delu šampionata. U nastavku je Ekvador bio konkretniji rival, čak u poslednjim sekundama i postigao gol, međutim on je poništen od strane sudije Gorbala. Očekuje nas zanimljiv nastavak meča!

Izvor: Fonet/AP/Aijaz Rahi

17:49

48. minut - PONIŠTEN GOL EKVADORU!

Bila je ovo jako diskutabilna situacija, poništen je gol Pervisu Estupinjanu, jer je golman Nopert bio "zaklonjen". Dosta bure će izazivati ova odluka sudije Gorbala, fudbaleri i navijači Ekvadora nisu zadovoljni.

17:47

47. minut - Dobra prilika

Imao je Ekvador solidnu priliku, posle centaršuta je Valensija šutirao glavom, ali je izblokiran i biće korner.

17:46

45. minut - Nadoknada

Još tri minuta će se igrati do kraja prvog poluvremena.

17:41

41. minut - Ponovo nervoza na terenu

Opet je Timber u prvom planu, ovoga puta imao je reči sa Enerom Valensijom.

17:32

33. minut - Nopert čuva Holandiju

Sjajno je šutirao Valensija, zalomio je ka sredini, ali je golman Herevena Nopert odlično intervenisao, biće korner.

17:31

32. minut - Koškanje

Posle jednog "malog" faula pored aut linije došlo je do koškanja Estrade i Timbera, ali se utakmica vrlo brzo nastavila.

17:30

30. minut - Prvi korner i za "oranje"

Dosta panike pred golom Ekvadora i na kraju sve to je rezultiralo prvim kornerom, tražiće se Van Dajk na skoku!

17:27

27. minut - Ekvador sve konkretniji

Prvi korner za Ekvadorce, a sve ozbiljniji pritisak vrše na Noperta. Videćemo šta će biti posle kornera!

Ipak ništa, ostaje 1:0.

17:24

24. minut - Naleti Ekvadora

Odlično su razmenili par dodavanja Ekvadorci, Kaisijedo se našao u dobroj situaciji po levoj strani, ali je odlučio da asistira, a ne da šutira i to nije bilo dobro rešenje. Nastavlja se pritisak. Navijači daju vetar u leđa svojim fudbalerima.

17:20

Gakpo je u sjajnoj formi!

Strelac prvog gola na današnjem meču Kodi Gakpo, ove sezone u dresu PSV-a i Holandije zabeležio je 18 asistencija i 16 golova.

17:15

15. minut - Holandija ponovo "drži" posed

Izabranici Luja Van Gala mirno drže posed i vrebaju priliku za drugi pogodak. Kodi Gakpo je do sada prva figura u redovima Holanđana.

17:14

Holanđani ne znaju za poraz u grupama

Poslednji poraz u grupnoj fazi doživeli su 1994. tada je Belgija slavila u Orlandu rezultatom 1:0.

Izvor: Fonet/AP/Luca Bruno

17:11

11. minut - Opasnost pred golom Holandije

Dobro se snašao Enver Valensija i šutirao, ali je golman Nopert odlično reagovao.

17:06

6. minut - GAKPOOOOO, vodi Holandija 1:0

Opet Kodi Gakpo, kakav početak meča za Holanđane. Sjajno se snašao fudbaler PSV-a i sa preko 20 metara "probušio" mrežu golmana Galindeza!

17:03

3. minut - Početno ispitivanje snaga

Holanđani drže posed, svi fudbaleri Ekvadora stoje iza lopte. Fudbaler Ekvadora Presijado ostao je da leži i žali se na povredu.

17:00

Počinjemo!

Meč je upravo počeo!

16:59

Meč počinje uskoro

Čeka se prvi zvižduk sudije, a atmosfera na tribinama je fenomenalna. Ovde možete pogledati i galeriju:

16:57

Ko osvaja Svetsko prvenstvo?

Ko će po vama biti šampion?

16:55

Istorija

Ove dve selekcije danas igraju tek svoj treći meč, a prvi na Svetskom šampionatu. Prvi meč je odigran 2006. godine, a Holandija je slavila sa 1:0, drugi i ujedno poslednji odigran je 2014. a meč je završen bez pobednika 1:1.

16:50

Ekvador ima najbolju odbranu na svetu!

Fudbaleri Ekvadora su u neverovatnoj seriji od sedam mečeva bez primljenog gola, moramo biti iskreni, večeras preko puta sebe imaju najbolje moguće napadače.

16:40

Prvi meč u grupi A

Prvi meč ove grupe odigran je od 14 časova, a Senegal je rutinski savladao Katar sa 3:1. Ovom pobedom Senegalci su uzeli stvari u svoje ruke i upravo u poslednjem kolu protiv Ekvadora će se boriti za plasman u narednu fazu.

16:35

Ovako izgledaju klupe

Holandija : Bijlov, Pasver, de Liht, de Fraj, Frimpong, Jansen, Luk de Jong, Lang, Malasija, Simons, Verghorst, Berhujs, Tejlor, De Ron i Depaj

Ekvador : Domingez, Ramirez, Areaga, Cifuentes, Franko, Ibara, Pačo, Gruezo, Sarmiento, Palacios, E.Praisiedo, Reasko, Arbolenda i Rodrigez

Mimo svih očekivanja na klupi se našao možda i najbolji fudbaler Holandije Memfis Depaj.

16:25

Kalkulacije

U slučaju da Holandija danas pobedi ili meč bude završen, domaćin ovog prvenstva Katar nema ni teoretske šanse za plasman u narednu fazu.

16:20

Ekvador je na otvaranju savladao domaćina!

Fudbaleri Ekvadora predvođeni Enverom Valensijom slavili su na otvaranju šampionata rezultatom 2:0. Ovde možete videti kako je bilo na tom meču:

16:15

Poznate su i startne postave!

Holandija : Nopert, Blind, Ake, Van Dajk (C), Timber, Damfris, De Jong, Kopmajners, Klasen, Gakpo, Bergvajn

Ekvador : Galindez, Presiado, Porozo, Pijero HIncapi, Tores, Estupinjan, Plata, Mendez, Estrada, Kaisiedo, Valensija (C)

16:05

DOBAR DAN!

Danas je počelo i drugo kolo Svetskog prvenstva u Kataru. Ovaj meč igraju dve selekcije koje su slavile u prvom kolu i to identičnim rezultatom 2:0. Očekujemo dosta ofanzivan meč sa dosta pogodaka.