francuska danska uživo prenos

Ovako igra prvak svijeta - već su na tronu: Danci igrali junački, ali Mbape je čudo od igrača!

Francuska je na krilima fenomenalnog Kilijana Mbapea uspjela da pobijedi Dansku 2:1

francuska danska uživo prenos  Izvor: Profimedia

Francuska je poslije dva kola i dvije pobjede prošla dalje! Nakon trijumfa nad Australijom 4:1 u duelu sa Danskom im je bilo dosta teže, ali na krilima fenomenalnog Kilijana Mbapea uspjeli su da pobijede.

Poslije dosta sporog prvog poluvremena u kome smo vidjeli više startova i žutih kartona nego dobrih šansi, drugo poluvrijeme je oduševilo! Igrao se sjajan fudbal, ređale su se šanse sa obje strane, a Dance je "otvorio" Kilijan Mbape svojim prvim golom na meču u 61. minutu.

Ipak nisu Francuzi uspjeli dugo da drže tu prednost jer je Andreas Kristensen poslije samo sedam minuta nakon odličnog kornera i asistencije Joakima Andersona uspio da izjednači na 1:1. Ipak kako se bližio kraj meča vidjelo se da posustaje tim Danske, a da atletski nadmoćni Francuzi izgledaju sve bolje.

To je na kraju iskoristio Kilijan Mbape koji je dao gol za 2:1 u 86. minutu i tako je donio ne samo prolaz dalje svom timu, već i prvo mjesto u grupi. Francuzi imaju 6 bodova iz dva meča, drugo mjesto sa 3 boda drži Australija, a slijede Tunis i Danska sa po bodom.

18:54

KRAJ! PRVAK SVETA IDE DALJE KAO PRVI! 2:1 ZA FRANCUSKU!

Reprezentacija Francuske savladala je Dansku sa 2:1 i tako ne samo prošla dalje, već i osvojila prvo mesto u svojoj grupi!

18:52

90. minut: Još šest minuta!

Još šest minuta nade za Dance! Toliko iznosi produženo vreme!

18:45

86. minut: ČUDESNI MBAPE!

GOOOL! Rešava ovo Kilijan Mbape! Grizman ga je sjajno pronašao, a Mbape je bukvalno sa dva metra ubacio loptu u gol!

18:40

81. minut: Brajtvajt!

Sevaju prilike! Sada je Brajtvajt natrčao na nabačenu loptu koja je prozujala tik pored stative "trikolora".

18:39

79. minut: Rabio!

Kakav pokušaj! Centaršut sa leve strane, a onda je na drugoj stativi Rabio bio najviši u skoku i uputio je jako opasan udarac ka golu Kaspera Šmajhela. Ipak pored gola!

18:34

74. minut: Menja Dešan!

Izlaze Rafael Varan i Usman Dembele, a na terenu su Ibrahima Konate i Kingsli Koman!

18:33

72. minut: Panika kod Francuza!

Damsgard je zamalo postigao gol i šokirao rivala, Francuzi izgledaju jako loše odjednom i moraće nešto da se menja u njihovoj igri.

18:27

68. minut: IZJEDNAČENJE! 1:1

Andreas Kristensen je izjednačio! Prvi udarac u okvir gola Francuske i odmah pogodak! Posle kornera Joakim Andersen je glavom prosledio loptu ka Kristensenu koji je u naletu sa šest metara dao gol!

18:26

66. minut: Prva prilika za Dansku!

Prvi put gužva ispred gola Uga Ljorsa, ali napadači nisu uspeli da upute udarac ka golu iskusnog golmana!

18:24

61. miinut: GOOOOL! Mbape!

Kilijan Mbape "otvara" Dance! Sjajni Teo Ernandez je opet prošao, centrirao, a napadač PSŽ-a ponovo daje gol!

Izvor: Fonet/AP/Frank Augstein

18:13

49. minut: Stiska Francuska!

Probao je Dembele, ali nije dao gol. Ipak, pravih šansi na ovom meču još uvek nema.

Izvor: FoNet/AP/Thanassis Stavrakis

18:07

DRUGO POLUVREME!

Kreće drugo poluvreme, a Danci nezadovoljni svojim napadom prave izmenu. pošto je Martin Brajtvajt zamenio Kornelijusa u špicu.

17:49

Poluvreme

Šanse na sve strane, javo zanimljivo prvo poluvreme u Dohi, istakli su se golmani obe ekipe. Napadači su nam ostali dužni golova, ali nadamo se da će ih biti u nastavku utakmice - 0:0.

17:41

40. minut - Mbape preko gola

Odličnu povratna lopta Dembelea ne koristi Kilijan Mbape, koji jako loše i preko gola šutira sa linije šesnesterca - 0:0. Neočekivan promašaj za ovu mladu zvezdu.

17:38

37. minut - Francuzi napadaju

Nakon centaršuta Mbapea sa leve strane, Žiru se izborio u skoku i faantastično šutirao,ali lopta odlazi izvan gola - 0:0

Utakmica izuzetno jakog ritma i sa velikim brojem prilika

17:37

35. minut - Šansa za Dansku

Kornelius je šutirao jako, ali ne i precizno. Lopta jeotišla pored stativve gola koji čuva Ugo Ljoris.

17:22

22. minut: Šansa!

Sada je Adrijen Rabio imao šansu, ali Kasper Šmajhel je to "skinuo" i ostaje 0:0.

17:21

20. minut: Hoće Francuzi crveni!

Sjajan pas Mbapeu je poslao Antoan Grizman, ali je Andreas Kristensen sa obe ruke oborio napadača Francuske. Srećom još dvojica saigrača su bila oko Mbapea, pa sudija nije hteo da dosudi crveni karton štoperu Danske.

Mbapeu i Francuzima se to nije svidelo..

17:10

10. minut: Ernandez, pa Žiru!

Prva velika šansa na meču! Teo Ernandez je prošao po levoj strani, potom je centrirao, a malo je nedostajalo Olivijeu Žiruu da postigne gol kojim bi postao rekorder Francuske.

17:02

POČELO JE!

Izašli su timovi u promenjenim sastavima u odnosu na prvo kolo, a u prvih pet minuta nismo videli ništa osim početnog ispitivanja snaga.

16:55

SASTAVI

FRANCUSKA: Ljoris - Ernandez, Upamekano, Varan, Kunde - Čuameni, Rabio - Grizman, Dembele, Mbape - Žiru

DANSKA: Šmajhel - Andersen, Kristensen, Nelson - Mele, Eriksen, Hejbjerg, Kristensen - Damsgard, Lindstrom, Kornelijus

16:15

Čeka se rekord!

Olivije Žiru je na prošlom meču dao dva gola i izjednačio se sa Tjerijem Anrijem na listi strelaca kada je francuski nacionalni tim u pitanju. Obojica imaju po 51 gol i ako sada postigne pogodak stameni centarfor će postati rekorder!

Izvor: Profimedia

16:00

Ipak, ima problema...

Francuzi baš nemaju sreće sa povredama, pa se tako pred prvenstvo povredio Kristofer Nkunku, potom je Karim Benzema morao kući, a zatim je u meču sa Australijom posle samo dvadesetak minuta na terenu Mundijal zbog teške povrede završio Lukas Ernandez.

Ako ovako nastave, neće imati ko da igra!

Izvor: Profimedia/ Marcelo Machado de Melo/Fotoarena/Sipa USA

15:26

Čekamo treći meč dana!

Već je počelo drugo kolo u ovoj grupi pošto je Australija golom Mičela Djuka uspela da pobedi Tunis 1:0 i tako stavi u tešku poziciju Dance.

Danci su remizirali sa Tunisom i sada u duelu sa moćnim prvakom sveta jure bodove koji bi im olakšali situaciju pred meč sa Australijom u poslednjem kolu. Francuzi sa druge strane izgledaju moćno i ako budu igrali kao u meču sa Australijom - to su jako loše vesti za rivala!