Japan - Španija

NAJVEĆI ŠOK NA SVJETSKOM PRVENSTVU! Njemačka ispala i PONOVO razočarala, Španija se jedva provukla!

Japan je senzacionalno savladao Španiju, a to je najviše koštalo selekciju Njemačke koja je i pored pobjede nad Kostarikom završila na trećem mjestu u grupi i okončala nastup na Mundijalu.

Japan - Španija Izvor: Anadolija/Evrim Aydın

Japan je pobijedio selekciju Španije rezultatom 2:1 i tako direktno eliminisao Njemačku sa Svjetskog prvenstva. Nijemcima nije pomogla ni ubjedjiva pobjeda protiv Kostarike rezultatom 4:2. Pa u narednu fazu ide Japan kao prvoplasirani i Španija sa druge pozicije, a takmičenje je završeno za Njemačku i Kostariku.

Španci su ušli sa četiri boda u posljednje kolo i samo je totalna senzacija mogla da ih eliminiše sa prvenstva, jer su imali odličnu gol razliku 8:1. Sve je počelo odlično za "crvenu furiju", poveli su u 11. minutu, a strijelac gola je bio Alvaro Morata. Nastavak prvog poluvremena je prošao u znaku Španije, ali nisu to bili opasni napadi po gol Šuićija Gonde.

Izašli su Japanci silno motivisani na drugo poluvreme, a Ritso Doan je poslije samo dva minuta na terenu, bombom sa preko 20 metara savladao Unaija Simona - 1:1. Nije se dugo čekalo na potpuni preokret, poslije diskutabilne situacije na ivici terena, o kojoj će se mnogo govoriti u narednim danima, Mitoma je uputio loptu na pet metara, a tamo je Ao Tanaka poslao u gol za 2:1. Bio je to pravi deža vi, pošto su na identičan način Japanci okrenuli i meč protiv Njemačke. Do kraja duela Španci su kružili oko gola, ali nisu uspjeli da savladaju Gondu. Posljednji zvižduk sudije Gomeša bio je znak da Japanci krenu sa slavljem.

Izvor: Anadolija/Salih Zeki Fazlıoglu

Njemačka se nadala rutinskoj pobjedi, ali isto tako da će Španci "odraditi" posao i savladati Japan, međutim to se nije desilo. Serž Gnabri je poslije samo deset minuta igre promijenio rezultat na semaforu. Imali su "panceri" inicijativu i brdo šansi, ali se na sljedeći gol čekalo do drugog poluvremena. Uspio je tada Jelcin Tehada da se snađe odlično u petercu Nijemaca i poravna na 1:1. Potpuni šok se desio u 70. minutu, Huan Pablo Vargas postiže gol za 2:1 i baca u trans preko 15.000 Kostarikanaca na Al-Bajt stadionu.

U tom trenutku bilo je jasno da ako ostanu ti rezultati do kraja, Španija i Njemačka ispadaju sa Svjetskog prenstva, međutm vrlo brzo je rezervista Kai Haverc izjednačio na 2:2, da bi u 85. minutu donio potpuni preokret svojoj selekciji - 3:2! Uspeo je i Filkrug da se upiše u strijelce u 90. minutu i tako potvrdi pobjedu - 4:2!

Poslije ovakvog uzbudljivog finiša Njemačka je i drugi put uzatopno ispala u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva. Selektor "pancera" Hansi Flik potpuno je razočarao javnost i djeluje da njegova selekcija nije više u samom vrhu svjetskog fudbla. Japanci poslije ove pobjede sa prvog mjesta idu dalje i tamo ih čeka Hrvatska, dok će Španci poslije "čudnog" poraza igrati protiv Maroka.

21:53

KRAJ UTAKMICE!

NEMAČKA JE ISPALA SA SVETSKOG PRVENSTVA, JAPAN JE SAVLADAO ŠPANIJU I PLASIRAO SE U OSMINU FINALA!

Konačni rezultati:

Japan - Španija 2:1

Kostarika - Nemačka 2:4

21:51

GRČEVITO SE BRANI JAPAN!

Svi fudbaleri Japana stoje iza lopte i odlično se brane u ovim momentima. Manje od tri minuta do kraja!

Izvor: Fonet/AP/Aijaz Rahi

21:47

90. minut - GOL ZA NEMAČKU!

Gledaće se VAR, ali deluje da je čist gol!

Rutinski je Sane asistirao FIlkrigu, a njemu nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu Kejlora Navasa - 4:2!

21:42

NEMCI ČEKAJU GOL ŠPANIJE!

U slučaju da Španci poravnaju situaciju protiv Japana, Nemačka bi prošla dalje, dok bi Japan ispao. Očekuje nas prava drama u poslednjih 10 minuta !

21:41

85. minut - PONOVO HAVERC!

Još jedan gol Kaija Haverca, pa su Nemci ponovo poveli sa 3:2. Jako teška situacija za "pancere"!

21:40

84. minut - Još jednom sebičan Musijala

Nanizao je fudbalere Kostarike Musijala, ali kada je trebao da doda, on se odlučio na šut i time je uništio odličnu šansu!

21:39

KOSTARIKA SE NE PREDAJE!

Pokušava reprezentacija Kostarike što više da napada Nemce, nije to lako, ali kad god im se ukaže prilika oni sa velikim brojem fudbalera kreću napred!

21:34

78. minut - Ofanziva Španije

Pokušavaju igrači u crvenim dresovima da dođu do izjednjačenja, za sada im ne ide od ruke!

21:33

76. minut - ŠTA JE ODBRANIO NAVAS!?

Vrhunska kontra Nemačke, odlično je ubacio Sane, a Filkrug sa tri metara šutira u Navasa, koji pravi spektakularnu paradu. Ostaje 2:2!

21:30

73. minut - NEMAČKA DAJE GOL - SLAVE I ŠPANCI!

Kai Haverc izjednačio je protiv Kostarike na 2:2 i to u ovom trenutku znači i Španiji, jer trenutno NE ispada!

LUDNICA - NEMAČKA GUBI 2:1

GOOOOL 2:1 ZA KOSTARIKU, ŠTA SE OVO DEŠAVA?

U ovom trenutku ispadaju Nemačka i Španija, a iz iste grupe prolaze Japan i Kostarika! U ovom trenutku, Japan vodi prtiv Španije 2:1, a isti je rezultat i u utakmici Kostarika - Nemačka!

21:24

67. minut - Musijala u stativu!

Kakav pritisak "pancera" napadaju svim silama, ali lopta prosto neće u gol. Sa ivice kaznenog prostora je gađao Musijala, savladan je bio Navas, ali je stativa sprečila Nemce da povedu, još uvek je 1:1!

(NE)REGULARAN GOL JAPANA!?

Ovo je prethodilo drugom golu Japana, dosta distkutabilna odluka sudije Gomeša!

Izvor: Tweet/talkSPORT

21:15

58. minut - GOOOOL KOSTARIKA ŠOKIRA NEMAČKU!

Šta se ovo dešava u Kataru!? Uspela je Kostarika da poravna situaciju protiv Nemačke! Odlično je na odbitak naleteo Teheda i savladao Nojera za 1:1 na semaforu!

21:10

NEVEROVATNO - JAPAN VODI 2:1

Kakav šok! Posle gledanja snimka Japanci vode sa 2:1 protiv Španije i taj rezultat eliminiše Nemačku!

Posle centaršuta Mitome, sjajno se snašao Tanaka i on je strelac!

21:05

48. minut - KAKAV GOL JAPANA!

KAKVU JE BOMBU KA GOLU SIMONA UPUTIO DOAN I PORAVNAO SITUACIJU - 1:1! Hrabri Japanci su poravnali i sada se sve komplikuje!

S obzirom na ovaj rezultat, Nemačka ispada ako ne bude promene. Ona u ovom trenutku vodi 1:0!

21:01

POČINJE DRUGO POLUVREME!

Sve je spremno za poslednjih 45 minuta u ovoj grupi!

20:48

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Imaju minimalnu prednost Nemačka i Španija - 1:0. Krenuli su i jedni i drugi furiozno, ali nakon toga nisu uspeli da stvore veću prednost. Kostarika je čak u finišu i pretila Nojeru, međutim nisu uspeli da poravnaju.

Kako stvari sada stoje upravo Španci sa prvog mesta i Nemci sa drugog idu u nokaut fazu. To znači da bi "crvena furija" igrala sa Hrvatskom, Maroko i Nemačka bi odmerili snage u osmini finala!

20:45

45. minut - Opet sebični Nemci

Odlično je Sane "izbacio" čuvara i kada je mogao da asistira odlučio je da šutira visoko preko gola. Nastavljaju se napadi Nemačke, biće to korner!

20:43

42. minut - KAKVA ŠANSA ZA KOSTARIKU

Kakva greška Rauma, pa potom i Ridigera, došao je Fuler do lopte, šutirao snažno, ali uspeva Nojer da spasi svoju selekciju. Puno sreće za Nemačku - 1:0 ostaje!

20:39

MANUEL NOJER REKORDER!

Golman Nemačke je na ovoj utakmici postao čuvar mreže sa najviše nastupa u istoriji Svetskih prvenstava.

20:36

36. minut - OGROMAN PROMAŠAJ MUSIJALE

Sve je lepo uradio Musijala, "promešao" odbranu Kostarike i na kraju traljavo šutirao unutar kaznenog prostora. Pokazao je i sebičnost jer je imao dva saigrača potpuno sama!

Izvor: Anadolija/Mustafa Yalcın

20:35

35. minut - Odličan pokušaj Kimiha

Uputio je bombu iz mesta Kimih, ali je Navas pokazao zbog čega je jedan od najboljih golmana na svetu. Ostaje 1:0, šanse se ređaju, ali promene još uvek nema!

20:30

30. minut - Nemačka na pragu drugog gola

Nemci su konstantno u 16 metara protivnika, Navas je stalno na iskušenjima i deluje da gol "visi" u vazduhu.

Izvor: Anadolija/Serhat Çağdaş

20:23

23. minut - Miran period meča

Malo su usporili i Španci i Nemci, očekivano, jer imaju rezultate koji im odgovaraju i donose osminu finala. Da podsetimo, na oba meča je 1:0!

20:11

11. minut - MORATAAAA GOOOL

Španija vodi 1:0, Alvaro Morata potvrđuje svoju klasu i donossi prednost svojoj ekipi protiv nemoćnog Japana!

20:10

10. minut - GNABRIII PROBIO BUNKER!

Gooool, Musijala za Rauma, odlično je levi bek centrirao, a Gnabri glavom lako savladao Navasa. Zasluženo 1:0 za Nemačku!

20:09

9. minut - Morata preti

Posle kornera za Španiju odlično je pretio Morata!

20:07

7. minut - Prvi pokušaj Španije

Dominirali su i Španci, na kraju je Olmo pretio, ali visoko preko gola. Ostaje 0:0! Čekaju se golovi na oba meča!

20:05

4. minut - Viktorija pred golom Kostarike

Opet su pretili Nemci i to Sane ovog puta. Odbranio je Navas, ali na njihovu sreću sviran je ofsajd. Neće biti lako fudbalerima Kostarike da "prežive" ovaj meč!

20:02

2. minut - Musijala šutira

Ozbiljno je počela Nemačka, odmah je Musijala pretio sa ivice kaznenog prostora, ali brani Navas i biće korner za "pancere".

Ništa opasno se nije desilo u nastavku akcije!

20:00

POČINJEMO!

Sve je spremno za rasplet u grupi E! Sva četiri tima su u kombinaciji za plasman u narednu fazu.

19:55

SUDIJE!

Kao što smo već rekli, Stefani Frapar će biti prva dama glavni sudija u istoriji Svetskog prvenstva i to na meču Kostarika - Nemačka. Utakmicu Japan - Španija sudiće najbolji sudija iz Afrike Viktor Gomeš.

19:40

NAREDNA FAZA

Iz grupe F dalje su prošli Maroko i Hrvatska, možemo reći da je veliko iznenađenje što je Belgija takmičenje završila već u grupi.

Postaje jasno da će Maroko igrati sa drugoplasiranim iz grupe E, dok će Hrvati sa osvajačem ove grupe, što će najverovatnije biti Španija.

19:30

STA KOME TREBA? Kalkulacije

Situacija je takva da Španiji i bod overava plasman u narednu fazu, sa pobedom nad Japanom, "crvena furija" sigurno zauzima prvo mesto. Najteži posao ima Nemačka koja ima samo jedan bod i zavisi od drugih, njima je pobeda imperativ, a sve sem toga znači kraj Svetskog prvenstva.

19:25

Lukaku tragičar dana!

U duelima igranim od 16 časova, videli smo veliko iznenađenje i plasman Maroka dalje sa prvog mesta u grupi F. Oni su savladali Kanadu rezultatom 2:1! Tragičar dana je napadač Intera Romelu Lukaku, koji je promašio sve što se moglo promašiti i time koštao svoju Belgiju plasmana dalje. Meč je završen bez golova - 0:0!

Roberto Martinez je posle meča podneo ostavku na mesto selektora "crevnih đavola" !

Pogledajte galeriju sa meča Belgija - Hrvatska:

19:15

KOSTARIKA - NEMAČKA POSTAVE

Fudbaleri Nemačke moraju da pobede, ako žele da ostanu u "životu" za narednu rundu.

KOSTARIKA: Navas (C), Oviedo, Vargas, Veston Menli, Duarte, Fuler Spens, Agilera, Borges, Tehada, Kembel, Venegas

NEMAČKA: Nojer (C), Kimih, Zule, Ridiger, Raum, Gorecka, Gundogan, Gnabri, Musijala, Sane, Miler

19:10

JAPAN - ŠPANIJA POSTAVE

Izašle su i postave za meč između Japana i Španije:

JAPAN: Gonda, Taniguči, Jošida (C), Nagatomo, Itakura, Ito, Morita, Tanaka, Kamada, Maeda, Kubo

ŠPANIJA: SImon, Aspilikueta, Rodri, Tores, Balde, Buskets (C), Pedri, Gavi, Vilijams, Morata, Olmo

19:05

Trenutna situacija na tabeli!

SItuacija u grupi E je vrlo komplikovana, pa će oba meča imati veliki rezultatski značaj. Trenutno tabela izgleda ovako: