Holandija - SAD osmina finala Mundijala u Kataru

Poznat prvi četvrtfinalista Mundijala, ples u Kataru za pobjedu! Sad čekaju protivnika - Mesi ili Degenek?

Holandija je pobijedila Ameriku u prvom meču osmine finala Mundijala (3:1). Čekaju Argentinu ili Australiju.

Holandija - SAD osmina finala Mundijala u Kataru Izvor: ANADOLIA/SERHAT ÇAĞDAŞ

Prvi tim u četvrtfinalu Svetskog prvenstva je Holandija! U prvom meču osmine finala Holanđani su savladali Ameirkance i prošli u narednu fazu - 3:1 (2:0). Plesali su po terenu, dominirali i rutinski su slavili. Primili su potpuno slučajan gol.

Za plasman u polufinale igraće protiv Argentine ili Australije. Ta dva tima susrešće se u večernjem terminu (20 časova). Ostaje da se vidi hoće li to biti Lionel Mesi i "gaučosi" ili Miloš Degenek i "sokerosi".

Prvo poluvreme sa dva gola iz dve jedine prave šanse, sve ostalo bila je neka vrsta uspavanke. Podatak da je produženo za samo minut na takmičenju na kom je prosek 7 i više minuta najbolje govori o dešavanjima sa terena. Holanđani su poveli u 10. minutu golom Memfisa Depaja posle centaršuta Denzela Damfriza. Isti igrač centrirao je i u nadokandi prvog dela kada je Blind pogodio za ogromnih 2:0.

Amerikanci su bili svesni da više nemaju šta da izgube, ali i pored toga nisu napadali svom silom. Pokušavali su izokola i onda ih je pogledala sreća u 76. minutu. Hadži Rajt je postigao slučajan pogodak. Hteo je da prosledi loptu na drugu stativu, onda je udario petom i nekako je završila u golu. Samo dva minuta kasnije mogli su do izjednačenja posle velike greške Holanđana, ali je golman Andres Nopert izleteo na skoro 20 metara od gola i sprečio pogodak. Nagrada za dobru igru stigla je u 81. minutu kada je Damfriz ostao potpuno sam na drugoj stativi i iskoristio savršen centaršut Blinda da postavi konačan rezultat.

17:53

GOTOVO JE

Holandija je prva prošla u četvrtfinale pobedom protiv Amerike (3:1), igraće protiv boljeg iz meča Argentine i Australije koji se igra večeras od 20 časova.

17:46

86' - ČEKA SE KRAJ

Samo se čeka poslednji zvižduk.

17:38

81' - DAMFRIZ!

Posle propuštenih šansi za izjednačenje, Ameriaknci su kažnjeni, odlčan centaršut Blinda na drugu stativu, Damfriz je ostao potpuno sam i pogodio - 3:1.

17:35

78' - NOPERT SPASILAC!

Velika greška Holanđana, Nopert je izleteo na skoro 20 metara i spasao gol.

17:33

76' - SLUČAJAN GOL AMERIKANACA

Amerikanci su smanjili zaostatak (2:1). Rajt je dao gol, ni sam ne zna kako. Lopta mu je išla iza leđa, želeo je petom da je sprovede do druge stative, ona se odbila na čudan način i prevarila golmana.

17:28

71' - NEVEROVATAN PROMAŠAJ!

Kakav zicer za Holanđane...Depaj je mogao u 72. minutu da postigne novi gol i da stavi tačku. Neverovatno je kako nije lopta završila u golu.

17:28

70' - AMERIKANCIMA PONESTAJE VREMENA

Holandija ima loptu, traži treći gol, Amerikanci imaju sve manje vremena da učine meč zanimljivijim (2:0).

Izvor: Anadolia/Erçin Ertürk

17:18

61' - SJAJAN ŠUT DEPAJA

Odličan šut Depaja. Gakpo mu je ostavio loptu na ivici šesnaesterca, Tarner je uspeo da interveniše.

17:13

55' - POKUŠAVAJU AMERIKANCI

Amerikanci su svesni da nemaju šta da čekaju, krenuli su u napad. Probali su Rim i Rejna, bez uspeha.

Izvor: ANADOLIA/SERHAT ÇAĞDAŞ

17:04

46' - IZMENE

Izmene pred start drugog poluvremena. Ušli su Bergvajn i Kopmejners umesto de Rona i Klasena u Holandiji i Đio Rejna umesto Fereire na drugoj.

16:49

POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme, Holandija vodi sa 2:0 protiv Amerike.

16:47

45' - GOOOOL!

Pravo ni iz čega - GOL! Delovalo je da se prvo poluvreme završava rezultatom 1:0, a onda je Blind zatresao mrežu i šokirao Amerikance - 2:0!

16:43

43' - KONAČNO ŠUT!

Konačno se nešto dogodilo na meču. Vea je šutirao sa oko 20 metara, golman Nopert je bio na mestu i odbranio je. Amerikanci su mogli do izjednačenja (1:0).

16:36

36' - MNOGO FAULOVA

Veliki broj fauova na obe strane... Nema mnogo fudbala.

16:26

25' - NEMA PRAVIH UZBUĐENJA

Nema nikakvih uzbudljivih dešavanja na meču u prethodnih nekoliko minuta.

16:20

20' - HOLANĐANI SA LOPTOM

Holandija ima loptu u nogama i čuva prednost.

16:11

10' - DEPAJ!

Serija brzih i rkatkih pasova, odlično kretanje Depaja, Damfriz šalje loptu po zemlji u kazneni prostor, Depaj gađa i pogađa dalji ugao. Holandija vodi - 1:0!

16:03

2' - PULIŠIĆ!

Malo je falilo da Amerikanci povedu u 2. minutu. Pulišić je promašio zicer... Bio je sam pred golmanom,