Svjetsko prvenstvo polufinale Argentina Hrvatska uživo prenos livestream

HRVATSKA SE OPROSTILA OD FINALA! Leo bacio MAGIJU u Kataru, Argentina ide po titulu!

Argentina ubjedljivo pobijedila Hrvatsku u polufinalu Svjetskog prvenstva (3:0) i

Svjetsko prvenstvo polufinale Argentina Hrvatska uživo prenos livestream Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk

Lionel Mesi je prosuo magiju po terenu stadiona Lusail u Kataru i doneo Argentini pobjedu 3:0 protiv Hrvatske! Leo i ekipa igraće za titulu prvaka svijeta protiv pobjednika duela Maroko - Francuska i pokušaće da osvoje trofej koji 2014. nisu uspjeli da podignu - jedini koji Mesiju fali u čudesnoj karijeri. I tako je i odigrao polufinale.

Trčao je po loptu duboko na svoju polovinu i rvao se sa hrvatskim napadačima, a potom je to radio i sa hrvatskim defanzivcima, koji nisu znali kako da ga sačuvaju, pa je namjestio dva gola Hulijanu Alvarezu, a uz to je jedan dao sam - iz penala u 34. minutu. Tim njegovim udarcem počela je argentinska furiozna ofanziva, u kojoj je poslije tog trenutka učestvovao kao kreator golova - a posebno će se pamtiti njegovi driblinzi prije trećeg, u duelu sa Joškom Gvardiolom.

Dugo će se pamtiti Mesijev nastup u Kataru kojim je uveo Argentinu u meč za titulu, a poslao Hrvatsku kući. Doveo je svoju zemlju na utakmicu do titule koju je posljednji put osvojila pod vostvom Dijega Armanda Maradone 1986. i upravo su zbog tog momenta mnogi svih ovih godina ipak isticali da je Dijego veći od Lea. Tačku na tu polemiku Mesi će moći da stavi u nedjelju, kada bi poslije njegove pobjede zauvijek bila i raspršena dilema ko je najveći fudbaler svih vremena. Ako ona uopšte i dalje postojji.

21:55

KRAJ UTAKMICE, ARGENTINA JE U FINALU SVETSKOG PRVENSTVA!

Argentina - Hrvatska 3:0! Leo Mesi je namestio dva gola Hulijanu Alvarezu, jedan dao i uveo svoju reprezentaciju u finale Mundijala u Kataru. Tamo će igrati u nedelju protiv pobednika duela Francuska - Maroko (sreda, 20).

Mesi i Argentinci će posle osam godina igrati u finalu Svetskog prvenstva - poslednji put tamo su bili 2014, kada ih je pobedila Nemačka!

21:44

Ovako je Mesi spustio cenu najskupljem Hrvatu

Leo je pokazao magiju protiv igrača od 100 miliona evra.

Izvor: Profimedia

21:29

MESI JE FUDBALSKI GENIJE - 3:0!

Magija Lionela Mesija protiv Joška Gvardiola, asistencija za Hulija Alvareza i 3:0 za Argentinu!

Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk

21:24

60' Preti Hrvatska!

Štoper Hrvatske Dejan Lovren pokušao je glavom posle prekida, stvorila se gužva ispred Emilijana Martineza, ali nije uspeo veteran da uputi loptu ka golu kako je hteo. Hrvatska pokušava, igra ofanzivnije, ali za sada ne uspeva da uđe u velike šanse. Još nije šutnula u okvir gola.

Ostaje Argentina - Hrvatska 2:0

21:17

58' Mesi gađa - Livaković brani!

Ponovo napada Argentina i opet šutira Leo, ali je golman Dinamo Zagreba bio spreman na bližoj stativi za taj šut. Ostaje 2:0 za Argentinu.

21:16

55' Ponovo prete Argentinci!

Posle jedne kontre Argentine opet je uzbudljivo u kaznenom prostoru Hrvatske. Hulio Alvarez je dodao loptu Encu Fernandezu, ali on nije uspeo da je uputi ka golu. Ostaje 2:0 za Argentinu.

Izvor: Fonet/AP/Manu Fernandez

21:09

Dalić napravio 2 izmene, Mandžukić dobio crveni

Borna Sosa i Mario Pašalić su izašli, a Nikola Vlašić i Mislav Oršić su utrčali na teren sa klupe.

Takođe, Mario Mandžukić, pomoćnik u stručnom štabu, dobio je crveni karton zbog prigovora

21:00

Ovako je Mesi dao gol za 1:0

Izvor: Fonet/AP/Frank Augstein

20:54

Kako igra Leo Mesi... Magija!

U napadu pretrčava fenomenalnog Joška Gvardiola i čuva loptu okružen trojicom Hrvata, u odbrani pomaže kao što godinama nije u Pari Sen Žermenu i Barseloni... Leo daje sve da osvoji jedini trofej koji mu fali - titulu prvaka sveta.

Izvor: Fonet/AP/Hassan Ammar

20:51

Poluvreme!

20:46

44' Najbolja šansa za Hrvatsku!

Emilijano Martinez je odbranio udarac iz "mrtvog" ugla, a onda je Pašalić pritrčao i lopta je ipak završila u maloj mreži

20:43

UMALO 3:0 ZA ARGENTINU!

42' Taljafiko je šutirao glavom posle kornera, a Livaković je jedva izbio loptu u korner - sjajna odbrana golmana Hrvatske.

Ostaje 2:0 za Argentinu

20:41

Pogledajte kakav gol!

20:39

39' 2:0 ZA ARGENTINU - PRETRČAO JE SVE HRVATE!

Kakav gol Hulijana Alvareza! Fudbaler Mančester sitija pretrčao je celu odbranu Hrvatske i praktično uneo loptu u gol Dominika Livakovića!

20:33

33' ARGENTINA VODI 1:0!

Leo Mesi pogađa iz penala za 1:0! Golman Hrvatske Livaković nije uspeo da spreči vođstvo Argentine iako je pogodio stranu u koju će Argentinac šutirati.

Izvor: Anadolia/Mustafa Yalçın

20:32

30' PENAL ZA ARGENTINU!

Alvarez je trčao na zicer pred golom Hrvatske, golman Dominik Livaković ga je srušio, a sudija Orsato je bez razmišljanja pokazao na belu tačku!

20:31

30' Hrvatska napada preko Perišića i još čeka šansu

20:26

26' Dobar pokušaj Enca Fernandeza

Gađao je Argentinac iz daljine, a hrvatski golman Dominik Livaković je odbranio, mada je usporeni snimak pokazao da lopta nije ulazila u gol. Čuvar mreže Dinamo Zagreba nije hteo da bilo šte rizikuje.

20:23

Tu je i ona!

Utakmica je mogla da počne kada se Ivana Knol pojavila na tribinama.

20:22

Kakav fudbal!

Igra se ratnički na svakom delu terena. Iako je i dalje 0:0 i iako još nema velikih šansi, sve pršti na terenu Lusaila.

20:13

14' Argentinci traže faul, Orsato odmahuje rukom!

Leo Mesi je pao na ivici kaznenog prostora, Italijan kaže da nije faul i da se igra nastavi.

20:09

Spektakl!

20:07

Cela hrvatska klupa je ustala!

Posle jednog žestokog starta na Mateu Kovačiću u 6. minutu, svi rezervisti Hrvatske su skočili i dotrčali do terena, tražeći da Orsato uhvati faul

I dalje je 0:0.

20:00

POČELO JE!

19:40

Da li je Mesi sada zadovoljan sudijom?

Mnogo buke je podigao Leo Mesi na španskog sudiju Lahoza posle četvrtfinala protiv Holandije. On više neće suditi na ovom Mundijalu. Za večeras je delegiran Italijan Danijele Orsato - da li je Leo njim zadovoljan?

19:10

Luka među legendama Svetskog prvenstva

Samo su trojica igrača na Svetskim prvenstvima bila u startnoj postavi na šest utakmica, a da su imali 37 i više godina- Prvi je bio Nilton Santos (37), levi bek Brazila 1962, drugi italijanski golman Dino Zof (40) 1982, a treći engleski čuvar mreže Piter Šilton (41) na Svetskom prvenstvu 1990.

Luka Modrić je 9. septembra proslavio 37. rođendan

19:00

Iznad Mesijevog grada Rozarija - Mesijev dres

18:43

A evo i sastava!

Bez nekih većih iznenađenja, Argentinci su se odlučili za formaciju sa dva zadnja vezna, igraće Enco Fernandez i Paredes, dok je kod Hrvata sve po starom, Andrej Kramarić će početi u špicu, a Mario Pašalić na krilu.

18:05

I legendarni Srbin došao među Hrvate

U pripremi za ovaj meč reprezentaciju Hrvatske posetio je i čuveni srpski stručnjak. Pročitajte šta je rekao u kampu "Vatrenih" u Kataru

Izvor: Profimedia/MONDO/Vedran Ševčuk

17:59

Provokacija za Dalića pred meč

Jedan novinar došao je na konferenciju selektora Hrvatske Zlatka Dalića sa provokativnim pitanjem. Odgovor je bio kratak i poslednje što je trener rekao u tom obraćanju.

17:51

Šta mislite, ko podiže trofej?

17:50

Zašto Srbija nije mogla kao Hrvatska?

Dok je naša reprezentacija i na ovom Svetskom prvenstvu napravila loš rezultat, Hrvatska je opet zablistala i vratila se među četiri najbolje ekipe na svetu, gde je bila i 1998. i 2018, kada je igrala finale.

Zašto srpski fudbaleri ne mogu na Mundijalu kao Hrvatski? Za početak, krenimo od 4 važna razloga.

Izvor: Profimedia/MN Press