Konte, ovako se ne može u Ligu šampiona! Totenhem na mukama poslije Mundijala - sad se nije izvukao!

Totenhem je izgubio od Aston Vile u Premijer ligi.

Totenhem izgubio od Aston Vile 0:2 Izvor: Profimedia

Totenhem je u rezultatskoj krizi poslije Svjetskog prvenstva u Kataru. Na dva meča osvojio je samo jedan bod, u prošlom kolu se izvukao, a sada u tome nije uspio.

Na svom terenu izgubio je od Aston Vile - 0:2 (0:0). Gosti su odnijeli tri boda u Birmingem.

Moraće Antonio Konte dosta toga da mijenja ako želi da odvede tim u Ligu šampiona. Ništa nije izgubljeno, borba za mjesto u najbolja četiri tima će se voditi do kraja sezone, ali igra zabrinjava. Navikao je italijanski stručnjak navijače da njegovi timovi igraju čvrsto u odbrani, što trenutno nije slučaj. Četiri primljena gola na dva meča. Protiv Brentforda je nadoknađen zaostatak od dva gola (2:0), sada nije bio ni blizu.

Vila je povela u 50. minutu poslije gola Emilijana Buendije. Argentinac je zatresao mrežu Iga Lorisa na dodavanje Olija Votkinsa. Prednost je duplirana u 73. minutu poslije maestralnog dodavanja Džona Mekgina gol je postigao Daglas Luiz. Da stvari budu gore za "pijevce", nisu imali ni neku pretjerano izglednu šansu za pogodak, uputili su samo dva šuta u okvir gola.

Poslije 17 kola imaju 30 bodova i nalaze se na petom mjestu, dva više ima četvrtoplasirani Mančester, a Liverpul je iza sa 28. Oba tima imaju meč manje od Konteovog tima.