NAPOLI NAPADA SKUDETO! "Petarda" Napolitanaca u mreži Juventusa!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Stara dama" bez povrijeđenog Dušana Vlahovića doživjela težak poraz u Napulju.

Serija A  Napoli pobijedio Juventus 5-1 Izvor: CIRO FUSCO/ANSA

Ako je iko sumnjao u mogućnosti Napolija, sada je definitivno jasno – Napoli napada "Skudeto"!

Ekipa Lučijana Spaletija u derbiju 18. kola ispalila je „petardu“ u mrežu Juventusa i sa pobjedom 5:1 učvrstila se na prvom mjestu Serije A, daleko ispred Milana i Juventusa.

„Stara dama“ stigla je na stadion „Dijego Maradona“ sa osam uzastopnih pobjeda, ali je u Napulju doživjela debakl nakon kojeg ostaje sa deset bodova zaostatka za Napolitancima.

Nakon golova Kvarackelije i Osimena uspio je Di Marija da smanji na 2:1 krajem prvog poluvremena, ali u nastavku umjesto preokreta – potpuni debakl.

Štoper Brahmani pogodio je za 3:1, Osimen je nakon toga postigao svoj drugi gol na utakmici, a za „petardu“ se pobrinuo Elmas u 72. minutu.

Filip Kostić odigrao je svih 90 minutaza Juventus, u čijem sastavu nije bilo povrijeđenog Dušana Vlahovića.