Šampion bio na koljenima, ali Leće je sve uprskalo: Milan ipak bez pobjede pred Superkup!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Rezultat sa stadiona Via del Mare obradovaće navijače Napolija.

Milan remizirao 2:2 sa Lećeom Izvor: ABBONDANZA SCURO LEZZI/ANSA

Poslije ubjedljive pobjede 5:1 nad Juventusom navijači Napolija dobili su nove lijepe vijesti – Milan je remizirao 2:2 na gostovanju Lećeu i sada zaostaje devet bodova.

Moglo je da bude i više, ali za razliku od protekla dva meča Milana kada su primali golove u samom finišu, ovoga puta rosoneri su ti koji su uspjeli da se vrate iz ponora.

Dva gola prednosti imao je Leće, pošto je Ernandez već u trećem minutu postigao autogol, a Baskiroto povisio na 2:0 dvadeset minuta kasnije, ali ni to nije bilo dovoljno ekipi sa juga Italije da upiše trijumf.
Propustili su domaći nekoliko dobrih prilika i da povećaju tu prednost, a sve je kaznio Leao lijepim golom u 58. minutu, nakon što je Tatarušanu odbranio pokušaj Žirua.

I kod izjednačujućeg gola Francuz je odigrao ključnu ulogu, spustio je glavom loptu za Kalabriju koji takođe glavom šalje loptu u mrežu. Čekao je Danijele Orsato potvrdu da nije bilo ofsajda, a onda pokazao na centar.
Milan je ovim remijem produžio niz bez pobjede na tri meča, pošto su remizirali 2:2 sa Romom u prvenstvu i eliminisani od Torina u Kupu Italije, a tek ih čeka paklen raspored.

Ekipa Stefana Piolija za četiri dana u saudijskom Rijadu će igrati protiv Intera meč Superkupa Italije, a potom slijedi gostovanje Laciju, duel sa Sasuolom, potom gostovanje Interu u Seriji A...