Pobjeda Sarajeva u prvoj pripremnoj utakmici: Brazilac postigao het-trik na debiju! (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Ako se po jutru dan poznaje navijači Sarajeva bi ubrzo mogli dobiti novog miljenika.

DZK_9466.JPG Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sarajeva su u prvoj pripremnoj utakmici savladali ekipu Međugorja rezultatom 4:0.

Član kantonalne lige HNK je u prvom poluvremenu pokazalo dobru igru te se odlično branilo u prvih 45. minuta. „Bordo“ tim je do prvog gola stigao u 38. minutu kada je Trako pogodio za 1:0.

Na poluvremenu trener Sarajeva Mirza Varešanović odlučio dati priliku Brazilcu Oliveiri koji je to povjerenje odlično iskoristio.

U 56. minutu, nakon jedne akcije po desnoj strani, Oliveira postiže svoj prvi pogodak u bordo dresu. Igrao se 75. minut kada je Tarik Ramić odlično centrirao, a Oliveria skočio i postigao svoj drugi pogodak danas.

Konačnih 4:0 postavio je Oliveira u 84. minutu koji je na taj način kompletirao het-trik.

Sarajevo je utakmicu započelo u sljedećem sastavu: Dizdarević, Mulalić, Trako, Đokanović, Tomašević, Ališah, Džafić, Guliašvili, Ramić, Avramovski i Čataković.

Prve minute u dresu Sarajevo zabilježio je i bivši fudbaler Borca - Almedin Ziljkić.

Kada je u pitanju Međugorje, ono se trenutno takmiči u Kantonalnoj ligi HNK i zauzimaju drugu poziciju. Prvo ime ekipe je bivši reprezentativac BiH Boris Pandža koji se prije nekoliko dana vratio iz fudbalske penzije i potpisao za ovog niželigaša.