Japanac obrukao najskupljeg defanzivca svijeta, ali ni to ne pomaže Šalkeu – Lajpcig protutnjao Veltins Arenom!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

U duelu Šalkea i Lajpciga pokazalo se zašto su prvi na samom dnu tabele Bundesligea, a drugi u vrhu.

Bundesliga Lajpcig pobijedio Šalke 6-1 u Gelzenkirhenu Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Fudbaleri Lajpciga u prošlom kolu izbjegli su poraz u duelu sa desetostrukim uzastopnim šampionom Njemačke, a u srijedu uveče upisali ubjedljiv trijumf kojim će bar na kratko da izvrše pritisak na Bajern.

Čak sedam golova viđeno je na Veltins Areni u Gelzekirhenu, gdje je Lajpcig slavio sa 6:1 poslije gotovo savršenog prvog poluvremena.

Šalke je još jednom pokazao nemoć zbog kojeg je ubjedljivo posljednji na tabeli, a zbog koje se tokom utakmice hvatala za glavu i maskota domaćih pored terena.

Na drugoj strani gostima sa istoka Njemačke teško šta može da se zamjeri, tek jedan trenutak neopreznosti sa početka poluvremena kada je podbacio najskuplji defanzivac svijeta.

Jošo Gvardiol bio je jedan od najboljih igrača Hrvatske na Mundijalu zbog čega se očekuje da će ga njegov budući klub narednog ljeta platiti i cijelih 130 miliona evra, ali i on može da pogriješi.

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru bilo je to kada ga je Mesi “izvozao” od centra do šesnaesterca i asistirao za gol, a ovog puta “junak” je bio Soičiro Kozuki.

Japanac je u 56. minutu završio “mat u četiri poteza” igrača Šalkea i odličnim prvim dodirom nakon dodavanja Mihaela Freja izbacio obojicu štopera, Gvardiola i orbana i potom zatresao mrežu.

Na njegovu žalost, bio je to tek utješni gol za Šalke, i to nakon što je meč već bio riješen “pokerom” golova u prvih 45 minuta.

Andre Silva otvorio je goleadu u Gelzenhirhenu pogotkom u sedmom minutu, nakon 15 minuta bilo je već 0:2, potom se Silva još jednom upisao u strijelce, a već u nadoknadi prvog poluvremena imali smo Šalkeovo “0 4” - ali na semaforu Veltins Arene.

Pogodak Kozukija tek nakratko prodrmao je ekipu Šalkea i probudio malo domaće navijače, koji su vidjeli do kraja još dva pogotka, ali oba u svojoj mreži.

"Petarda" je bila posebno impresivna jer je Dani Olmo fantastičnim lob udarcem pogodio suprotni ugao, a za konačnih 6:1 pobrinuo se Poulsen minut prije kraja.