Liga šampiona osmina finala uživo prenos PSŽ Bajern Minhen Milan Totenhem

LUDNICA u Ligi šampiona - Mbapeu poništena DVA GOLA! Šou na derbiju, pobjede Bajerna i Milana i haos u završnici!

U prvim mečevima osmine finala Lige šampiona Bajern je pobijedio PSŽ, a Milan je bio bolji od Totenhema.

Liga šampiona osmina finala uživo prenos PSŽ Bajern Minhen Milan Totenhem Izvor: Profimedia

Liga šampiona se vratila! Poslije nekoliko mjeseci čekanja se najjače klupsko takmičenje nastavilo i viđena je prava ludnica. Bajern je u Parizu pobijedio PSŽ (1:0), a Milan je kod kuće bio bolji od Totenhema (1:0). Dakle, njemački i italijanski tim nose po gol prednosti u revanš mečeve.

U završnici je bio pravi haos, jurili su Parižani i "pijevci" izjednačenje, ali se to nije dogodilo,

Svi su gledali dešavanja na "Parku prinčeva" i derbi je opravdao očekivanja. Kilijan Mbape je zbog povrede ušao tek u 57. minutu i sa njim je domaćin proigrao.

Poništena su mu dva gola, oba zbog ofsajda. Prije svega toga je Kingsli Koman postigao pogodak i nije slavio, pošto je nekada igrao za Parižane. Ono što može da bude problem za Julijana Nagelsmana jeste crveni karton koji je Benžaman Pavar dobio u nadoknadi meča. Neće ga biti u revanšu.

U drugom meču je jedini gol viđen u sedmom minutu. Brahim Dijaz je poslije šuta Ernandeza i nešto slabije intervencije Forstera "zaplivao" u vazduhu, praktično se bacio i ugurao loptu u mrežu.

Tim Antonija Kontea je pokušavao na sve načine da stigne do izjednačenja, nije uspio, pokušaće da se iskupi u drugom meču.

Revanši se igraju 8. marta.

22:58

KRAJ I U MILANU

Gotov je meč u Milanu, domaćin je slavio golom Dijaza protiv Totenhema - 1:0!

22:55

KRAJ U PARIZU!

Meč je gotov u Parizu. Koman je dao gol za pobedu, a Mbapeu su poništena dva gola, Bajern u revanš nosi gol prednosti - 1:0!

22:52

NADOKNADE

U Parizu se igraju četiri minuta nadoknade, a u Milanu čak šest!

22:51

91' - CRVENI ZA PAVARA!

Bajern sa igračem manje, Pavar pravi faul na Mesiju dobija drugi žuti karton, neće ga biti ni u revanšu!

22:48

87' - SVE MANJE VREMENA

Sve manje vremena za Totenhem i PSŽ da dođu do izjednačenja.

22:45

84' - MESI ZAMALO!

Mendeš je stvorio novu šansu, ovog puta za Mesija, Pavar je izblokriao šut Argentinca.

22:44

83' - PONIŠTEN NOVI GOL MBAPEU

Tomas Miler je imao zicer, nije dao gol, onda je usledila kontra, Mendeš je dodao do Mbapea koji je pogodio gol. Međutim, VAR provera je ustanovila da je Mendeš bio u malom ofsajdu pre tog dodavanja. Nema gola. Bajern vodi.

22:40

OVAKO JE KOMAN DAO GOL

Pogledajte i kako je Koman postigao gol protiv PSŽ-a.

Kingsli Koman gol protiv PSŽ
Izvor: YouTube/Arena sport

22:37

76' - NOVE IZMENE

Ulazimo u završnicu, nove promene na oba meča. U Francuskoj je bilo više promena. Kod domaćina je ušao Vitinja umesto Pereire, a kod gostiju Tomas Miler i Serž Gnabri umesot Motinga i Komana.  U Italiji je Konte prvi napravio promenu, umesto Kuluševskog ušao je Rišarlison.

22:34

74' - PONIŠTEN GOL MBAPEA

Velika šansa za Mbapea, bio je brži od svih, izašao u situaciju jedan na jedan, Zomer je fenomenalno odbranio i to glavom. Nejmar je potom šutirao, Zomer reagovao, a Mbape je to pratio, pogodio mrežu, ali je bio u ogromnom ofsajdu, gol je poništen.

22:32

70' - FAULOVI, KARTONI...

Veliki broj faulova i kartona u poslednjih nekoliko minuta na oba meča. U Francuskoj je karton dobio Kimpembe koji je prekinuo kontru, a u Italiji su za sada kartone dobili Romero i Dajer.

Izvor: LUCA BRUNO/AP

22:25

64' - OPET DONARUMA!

Umalo gol za Bajern, Pavar je bio najviši u skoku posle kornera, Donaruma je odlično intervenisao. Čupo-Moting je potom probao, ali se aktivirao iz ofsajda, pa je sudija podigao zastavicu.

22:24

62' - STATIVA SPASILA PSŽ

Majtorija Musijale, prošao je pored čuvara lagano, ušetao se u kazneni prostor i ostavio za Čupo-Motinga, ali Donaruma uz pomoć stative sprečava drugi gol.

22:22

61' - TATARUŠANU KRADE VREME

Totenhem je u naletu, traži drugi gol, Tatrušanu, iskusni golman Milana je to prepoznao pa je posle jednog bezazlenog duela namerno ostao da leži van terena i tako je "ukrao" nekoliko minuta. Sudija Šarer je pokazao na sat, stavljajući mu do znanja da će to nadoknaditi.

22:17

57' - EVO GA MBAPE!

Nema više vremena za čekanje, na teren je ušao Kilijan Mbape. On i Ruiz su ušli umesto Zair-Emerija i Solera.

22:14

53' - BAJERN VODI!

Bajern vodi od 53. minuta, strelac je Kingsli Koman koji je samo podigao ruke, nije slavio gol protiv bivšeg kluba. Dejvisu je ostavljeno previše prostora na strani, on je poslao loptu na drugu stativu i tamo je pronašao Komana koji je šutirao precizno, mada ne dovoljno snažno, ali je i to bilo dovoljno, jer je Donaruma loše reagovao.

22:11

51' - PSŽ KONAČNO PROIGRAO

Konačno je i PSŽ počeo da igra. Krenuo je sa napadima, ima loptu u posedu, traži pogodak...

22:09

47' - BEZ PROMENA U ITALIJI

U Italiji nema izmena, u istim sastavima se nastavlja drugo poluvreme meča Milana i Totenhema.

22:07

46' - IZMENE U FRANCUSKOJ

Na meču u Francuskoj napravljene su dve izmene, po jedna na obe strane. Dejvis je ušao umesto Kansela u Bajernu, a Kimpembe umesto Hakimija u redovima Parižana. Mbape je još uvek na klupi.

21:50

POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme na obe utakmice. Posle prvih 45 minuta ovako stoje stvari.

Milan - Totenhem 1:0

PSŽ - Bajern 0:0

21:46

45' - UMALO GOL, PA REAKCIJA SUDIJE

Mogao je Totenhem do izjednačenja, šut Sona je prvo odbranio Tatarušanu, Kejn je zatim pogodio prečku, ali su onda svi videli da je linijski sudija podigao zastavicu i da je Son bio u ofsajdu. I da je bilo gola ne bi bio priznat.

21:44

43' - DONARUMA NA MESTU

Dobra šansa za Bajern, Kimih se namestio sa ivice kaznenog prostora, šutirao snažno, DOnaruma je bio na mestu i odlično je intervenisao.

21:41

40' - NEMA NOVIH GOLOVA

Bliži se kraj prvog poluvremena na oba meča, za sada nema novih golova.

21:33

32' - ŠTA JE SA PARIŽANIMA?

Bajern napada, ima loptu, traži gol. PSŽ se praktično ne vidi na terenu u dosadašnjem toku meča.

Izvor: Profimedia/Liewig Christian/ABACA

21:26

25' - PRITISAK TOTENHEMA

Nastavlja se pritisak Totenhema, KOnteov tim pokušava da izjednači u Milanu. Stvara šanse, traži put do gola, ali odbrana domaćina i Tatarušanu sve stižu.

21:19

OVAKO JE MILAN POVEO

Pogledajte i kako je Milan preko Dijaza došao do vođstva.

Gol Brahim Dijaz protiv Totenhema

21:16

15' - DOSTA KOMBINOVANJA

Bez previše uzbuđenja u prethodnih nekoliko minuta na oba meča. Mesi i Nejmar su kombinovali u kaznenom prostoru, Bajern je bez većih problema to rešio.

21:10

9' - DOBAR POČETAK KLINCA

Najmlađi igrač na terenu u Parizu, Zair-Emeri (16) za sada pokazuje sav svoj potencijal, nije pao pod velikim pritiskom.

21:08

7' - PAO PRVI GOL!

Prvi gol pao je u Italiji, Milan vodi protiv Totenhema  - 1:0! Forster je nešto slabije odreagovao posle šuta Ernandeza, Dijaz je to pratio i bukvalno je "zaplivao" u vazduhu, bacio se u mrežu i glavom ubacio loptu u gol.

21:06

5' - NEMA OZBILJNIH PRILIKA

Za sada nema velikih šansi na oba meča, prvi pokušaj imao je Bajern, ali bez veće opasnosti po Donarumu.

21:02

1' - POČELO JE!

Obe utakmice su počele!

20:45

MEČEVI USKORO POČINJU

Utakmice u Parizu i Milanu počinju od 21 čas.

20:33

REZERVE U FRANCUSKOJ

Ovako izgleda klupa za rezerve za meč u Francuskoj.

PSŽ: Riko, Letelijer, Vitinja, Ruiz, Mbape, Pembele, Kimpembe, Garbi, Ekitike, Bitšijabu, Bernat

BAJERN: Ulrih, Šenk, Tel, Stanišić, Sar, Miler, A. Ibrahimović, Gravenberh, Gnabri, Dejvis, Blind

Izvor: Profimedia

20:23

REZERVE U ITALIJI

Ovako izgleda klupa za rezerve za meč u Italiji.

MILAN: Miarante, Nava, Pobega, Rebić, Mesijas, Gabija, de Ketelar, Kalabrija, Balo-Ture

TOTENHEM: Vajtmen, Ostin, Tanganga, Sančez, Rišarlison, Poro, Lukas Moura, Devajn, Dejvis, Danžuma

20:13

KO JE ZAIR-EMERI?

Jedno ime iznenadilo je mnoge u postavi. U pitanju je Voren Zair-Emeri. U pitanju je momak rođen 2006. godine. On je ujedno i najmlađi starter u nokaut fazi Lige šampiona ikada.

19:55

POSTAVE U ITALIJI

MILAN: Tatarušanu - Tijao, Kalulu, Kjaer, Ernandez - Salemakers, Krunić, Tonali - Dijaz, Leao, Žiru

TOTENHEM: Forster - Lengle, Dajer, Romero, Emerson - Sar, Skip - Son, Perišić, Kuluševski - Kejn

19:50

POSTAVE U PARIZU

Poznate su i postave u Parizu, Kilijan Mbape je na klupi, a na drugoj strani su na klupi Alfonso Dejvis, Serž Gnabri i Tomas Miler.

PSŽ: Donaruma - Hakimi, Ramos, Markinjos, Mendeš - Zair-Emeri, Pereira, Verati, Soler - Mesi, Nejmar

BAJERN: Zomer - Kanselo, Upamekano, de Liht, Pavar - Gorecka, Kimih - Koman, Musijala, Sane - Čupo-Moting

19:45

PROBLEMI SA POVREDAMA

Čekaju se zvanične potvrde sastava za obe utakmice, sva četiri tima imaju probleme sa povredama, poznato je odavno da Sadio Mane neće igrati za Bajern, a pojavile su se spekulacije da će Mbape ipak biti na klupi za ovaj meč, iako je bilo najava da zbog povrede sigurno neće moći da igra.

19:40

MEČ U ITALIJI

Druga utakmica je u Italiji, igraće Milan i Totenhem. Dva kluba koja su u padu forme i u problemima sa igrom. Može li Antonio Konte do iznenađenja?

19:35

DERBI U PARIZU

Na programu su dva meča, svakako će najveća pažnja biti usmerena na duel u Parizu. Tamo PSŽ dočekuje Bajern Minhen. Okršaj dva tima punih zvezda. Sa jedne strane Mesi, Nejmar i Mbape, sa druge tim koji dobro zna kako se osvaja titula u ovom takmičenju.