Novi minimalac šampiona: Monca namučila Milan, ali je konačno poražena!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Žunior Mesijas pogodio za novu minimalnu pobjedu "rosonera".

Serija A Milan pobijedio Moncu golom Mesijasa Izvor: ROBERTO BREGANI/ANSA

Nakon crne serije Milana od četiri meča koja je započeta i završena porazima od gradskog rivala Intera (po jednom u Kupu i Seriji A), „rosoneri“ su sada u seriji poraza.

Treći trijumf zaredom u svim takmičenjima upisan je u subotu popodne na gostovanju Monci i ponovo je bio minimalan.

Treću pobjedu Milana rezultatom 1:0 obezbijedio je Žunior Mesijas golom u 31. Minutu, a ispostavilo se da će to biti konačni rezultat.

Monca je nakon toga pokušavala da izbjegne prvi prvenstveni poraz nakon osam utakmica u kojima je upisala početiri pobjede i remija, ali je umjesto mreže pogađala stativu i golmana Tatarušanua koji je imao dobru partiju.

Mogao je i Milan da pet minuta prije kraja definitivno riješi pitanje pobjednika, ali je Di Gregorio odbranio zicer Tonaliju, a potom su i domaći sa gol-linije izbacili loptu poslije pokušaja De Ketelara.

Milan je ovom pobjedom vratio na treće mjesto na tabeli sa 44 boda koliko ima i drugoplasirani Inter, ali neroazuri imaju utakmicu manje, dok je Napoli daleko na vrhu sa 62 osvojena boda.