Falkone poklonio gol Atalanti, pa se pobrinuo za senzaciju Lećea u Bergamu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Velika greška Vladimira Falkonea i poklonjen gol nisu pomogli Atalanti da izvuče bar bod protiv autsajdera.

Leće pobijedilo Atalantu u Bergamu Izvor: PAOLO MAGNI/ANSA

Ni drugi put ove sezone fudbaleri Atalante nisu uspjeli da savladaju autsajdera Leće. Naprotiv!

Povratnik u Seriju A ponovo je priredio senzaciju i ponovo rezultatom 2:1 savladao skipu Đanpjerija Gasperinija koja sada već gubi korak sa ekipama koje se bore za plasman u Ligu šampiona.

Već u četvrtom minutu Sisej je zatresao mrežu Atalante i tako nagovijestio iznenađenje u meču 23. kola Serije A, a kada je Blin povisio na 2:0 u 74. minutu bilo je jasno da će domaći teško i do boda.

Ipak, za uzbudljivu završnicu pobrinuo se Vladimiro Falkone, golman Lećea koji je u finišu utakmice napravio pravu glupost.

Falkone je dugo oklijevao sa dodavanjem, da bi Hojlund izblokirao njegovo ispucavanje i lopta se odbila u praznu mrežu za 1:2 i šesti pogodak Danca ove sezone.

Golman Lećea se, međutim, brzo iskupio za ovu katastrofalnu grešku sjajnim intervencijama, posebno kada je u četvrtom minutu sudijske nadoknasde odbranio odličan pokušaj Murijela i tako obezbijedio svom timu sva tri boda.

Atalanta je sad peta na tabeli, koliko ima četvrtoplasirana Roma, s tim da "vučica" ima utakmicu manje.

Leće pokvarilo jubilej Gasperinija

Đanpjero Gasperini u nedjelju je upisao 250. meč na klupi Atalante u Seriji a, ali su njegov jubilej pokvarili gosti trijumfom u Bergamu.