ČETIRI PREKIDA – ČETIRI GOLA! Zrinjski lako i ubjedljivo preko Laktaša do četvrtfinala!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nemanja Bilbija dvostruki strijelac u ubjedljivoj pobjedi Zrinjskog na debiju Krunoslava Rendulića na klupi "plemića".

KUP BH Zrinjski pobijedio Laktaše 4-0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Lako i ubjedljivo Zrinjski je stigao do četvrtfinala Kupa BIH.

Šampion BIH sa 4:0 savladao je Laktaše, a pobjeda je mogla biti i ubjedljivija da su momci u bijelim dresovima pogodili sve što su mogli.

Sava četiri gola pala su nakon prekida i to je očigledno segment igre na kojem će ekipa Miljana Bajića još morati da radi.

Golman Knežević imao je nekoliko dobrih intervencija na današnjem susretu i otvorio je meč odbranom kada je šutirao Ćuže, ali njegova odbrana nije uspjevala da nađe rješenja za defanzivni prekid.

Ipaknakon nekoliko promašenih šansi Zrinjski je konačno slomio otpor nakon pola sata igre, a strijelac je bio Barišić.

Na 2:0 povisio je Bilbija lijepim pogotkom poslije kornera i povratne lopte Jakovljevića.

Mogao je Bilbija nakon toga i do novog gola, odlično se ubacio u šesnaesterac pred Kneževića, ali je poslao loptu preko gola.

Početkom drugog poluvremena imao je još jednu šansu, ali nije najbolje zahvatio loptu na nekih deset metara .

Ipak, već u 52. minutu Ćorluka je povisio na 3:0, a Bilbija je u 76. minutu postavio konačnih 4:0 poslije još jednog prekida i gužve u šesnaestercu u kojoj je jedan igrač Laktaša ostao na zemlji, međutim, nije dosuđen prekršaj.

Zrinjski je imao još nekoliko prilika da poveća prednost, prije svega preko Tičinovića koji je propustio nekoliko dobrih šansi.

Ipak „plemići“ moraju da budu zadovoljni pobjedom i prolaskom u četvrtfinale na debiju krunoslava Rendulića koji je preuzeo ekipu poslije odlaska Sergeja Jakirovića u Rijeku.