Težak poraz bh. kadeta od Srbije - "pukla petarda" u Staroj Pazovi!

Kadeti BiH znatno su umanjili šanse da se nađu na prvenstvu Evrope.

kadeti srbije pobijedili bih 5 0  Izvor: FS BiH

Kadeti BiH doživjeli su težak poraz u duelu sa Srbijom u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2023.

Tim Admira Raščića poražen je rezultatom 5:0, čime je napravio ogroman korak unazad ka potencijalnom plasmanu na kontinentalno prvenstvo:

SRBIJA – BiH 5:0 (2:0)
/Stojanović 18, Delibašić 38, 60, Subotić 50, Sremčević 85/

Bh. omladinci u posljednjem kolu kvalifikacionog turnira u Staroj Pazovi, koje je zakazano za 28. mart, moraju da trijumfuju nad Bjelorusijom kako bi mogli da računaju na jednu od viza za prvenstvo Evrope.

Na istom će se, pored domaćina Mađarske, naći pobjednici osam kvalifikacionih grupa i sedam najboljih drugoplasiranih timova.

Ekipa Aleksandra Lukovića stigla je do prednosti u 18. minutu pogotkom Viktora Stojanovića, da bi do odlaska na odmor vođstvo uduplao Nikša Delibašić 20 minuta kasnije.

Pogotkom Andreja Subotića nakon pet minuta igre u nastavku, Srbija je stigla do 3:0, deset minuta kasnije drugim Delibašićevim golom ponovo uvećala prednost, dok je konačnih 5:0 postavio Uroš Sremčević u 85. minutu.