siroki borac (4).JPG

Momčilo Mrkaić šokirao "Pecaru"! Het-trik Borčevog napadača za veliku pobjedu, crveno-plavi idu ka Evropi!

Borac je nakon "hičkokovske" završnice slavio na Pecari i upisao veoma važna tri boda u borbi za plasman na evro-scenu.

siroki borac (4).JPG Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Borac je trijumfovao u derbiju kola nad Širokim Brijegom rezultatom 2:3, a junak meča bio je Momčilo Mrkaić, koji je na Pecari postigao het-trik!

Dva puta je tim Ivice Barbarića imao prednost u ovom duelu, ali je Borac u nadoknadi drugog poluvremena postigao dva pogotka i napravio veliki korak ka evropskoj sceni.

Sve je počelo u 4. minutu, kada je crveno-plavu mrežu zatresao Danijel Lukić, a na Borčev odgovor čekalo se do 40. minuta, kada je Mrkaić postigao svoj prvi gol, skrenuvši samo loptu u mrežu nakon jednog udarca Lagundžića.

Uspavanku u drugom poluvremenu, koja je trajala punih pola sata, prekinuo je Marijan Ćavar pogotkom sa distance, a kada je djelovalo da će to biti posljednji pogodak na meču, ponovo se pred golom Renata Josipovića ukazao Momčilo Mrkaić!

Dva puta je loptu pred gol ubacio Nikola Ninković, a dva puta se na pravom mjestu našao Momčilo Mrkaić, najbolje se snašavši pred golom domaćih, za veliku pobjedu Borca i značajan korak ka evropskoj sceni, četvrti put zaredom.

Kompletan tok meča pogledajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Vukoja (od 87. Tomić), Bagarić (od 87. Medić), Kpan (od 77. Pejić), Lukić (od 77. Radić), Musa, Ćavar (od 88. Barišić), Kuprešak, De Oliveira. Trener: Ivica Barbarić.

BORAC: Ćetković, Ninković (od 90+6. Pišek), Mrkaić, Predragović, Vojnović, Subić (od 87. Lukić), Lagundžić, Lazić, Kulašin (od 87. Jurilj), Tatar (od 90+6. Popara), Piščević. Trener: Vinko Marinović.

20:25

KRAJ

Završen je meč na Pecari, Borac je pobijedio ekipu Širokog Brijega rezultatom 2:3, tri gola je postigao Momčilo Mrkaić!

20:25

Dvostruka promjena u Borcu

Umjesto Ninkovića i Tatara, na terenu su Pišek i Popara.

20:24

90+5' - GOOOOOOL!

2:3, Borac vodi na Pecari, het-trik Mrkaića!

Ponovo je Ninković centrirao, lopta je pogodila Musu, a Mrkaić se našao na pravom mjestu i po treći put matirao odbranu domaćih!

20:22

90+3' - GOOOOL!

Izjednačio je Borac, 2:2, drugi gol Mrkaića!

Ubacio je Ninković loptu pred gol, a Mrkaić uspio glavom da je sprovede u mrežu.

20:18

Igraće se šest minuta nadoknade

20:16

Dvostruka izmjena u Širokom Brijegu

Izlaze Bagarić i Vukoja, na terenu su Medić i Tomić.

20:15

87' - Subića mijenja Lukić

20:15

87' - Umjesto Kulašina, na terenu je Jurilj

20:13

84' - Žestok sudar Josipovića i Subića

Ukazuje se pomoć golmanu i defanzivcu Širokog Brijega i Borca nakon jednog duela. Obojica su ostala da leže na terenu, Josipović se brzo pridigao, ali je Subić tek nakon nekoliko minuta izašao sa terena.

20:12

20:08

Još deset minuta do kraja

20:08

Pogledajte drugi gol Širokobriježana

20:05

77' - Dvostruka izmjena u Širokom

Umjesto Kpana i Lukića, na terenu su Pejić i Radić.

20:04

75' - GOOOOL!

Vodi Široki Brijeg 2:1!

Odigrao je Vukoja povratnu loptu za Ćavara koji se namjestio na udarac na vrhu kaznenog prostora i matirao Ćetkovića.

19:58

69' - Tatar pored gola

Odlučio se Tatar ponovo na udarac sa vrha kaznenog prostora, kao i na početku drugog poluvremena, ali je ponovo bio neprecizan.

19:48

60' - Loš pokušaj Bagarića

Želio je Bagarić da iznenadi Ćetkovića "mješavinom" udarca i centaršuta sa lijeve strane, ali nije to dobro izgledalo.

19:39

51' - Lukić!

Oslobodio se napadač domaćih Vojnovića, šutirao, ali je Ćetković uspio da ukroti taj udarac.

19:36

47' - Tatar!

Borčev ofanzivac namjestio se na šut sa vrha kaznenog prostora, ali je poslao loptu visoko preko gola.

19:34

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Nastavljen je meč na Pecari.

19:17

Kraj prvog dijela

Završeno je prvih 45 minuta na "Pecari", Široki Brijeg - Borac 1:1.

19:16

Igraće se minut nadoknade

19:15

Evo kako je Borac izjednačio na "Pecari"

19:12

40' - GOOOOL, 1:1!

Borac je izjednačio, strijelac je Mrkaić!

Lagundžić je šutirao ka golu Širokog Brijega, a Borčev napadač je sami "okrznuo" loptu i upisao svoj sedmi gol ove sezone!

19:10

Lešinari su sa navijanjem počeli u 37. minutu

Najvatrenije pristalice su tako odale počast svom članu Danijelu Topiću - Vilmi, koji je nedavno preminuo u 37. godini.

19:09

38' - Piščević!

Odlučio se Borčev vezista na udarac iz daljine, nije to loše izgledalo, ali je lopta prohujala preko gola.

19:06

34' - Mrkaić pored gola

Nedovoljno je Mrkaić okrznuo loptu u duelu sa golmanom Širokog Brijega!

Izveo je Nikola Ninković korner sa lijeve strane, Borčev napadač bio najviši u skoku, ali nije uspio da šutira glavom kako je želio.

19:02

32' - Nešto mirniji tok meča u ovim trenucima

Igra se odvija između dva kaznena prostora, bez prilika za pogodak ni pred domaćim ni pred gostujućim golom.

18:54

22' - Mrkaić se ne snalazi

Između dva igrača Širokog Brijega napadač Borca poslije centaršuta Lagundžića ne uspijeva da zahvati loptu na željeni način.

Tražio je Mrkaić od arbitara u ovoj situaciji da dosude korner za Borac, ali su sudije bile mišljenja da niko od igrača domaćih nije dotakao loptu u ovoj situaciji.

18:49

16' - Lukić pravo u Ćetkovića!

Napadač domaćih pobjegao je Darku Laziću na lijevoj strani, krenuo ka golu Borca, šutirao, ali je to bio mlak udarac prema Nikoli Ćetkoviću.

Borac je za sada bezopasan pred protivničkim golom.

18:41

11' - Ukazuje se pomoć Kpanu i Predragoviću

Došlo je do sudara dva igrača prilikom jednog duela, ali će i jedan i drugi nesmetano moći da nastave ovaj derbi.

18:39

Ovako su domaći postigli vodeći pogodak:

18:36

4' - GOOOOL!

Domaćin vodi, postigao je Široki Brijeg gol iz prve opasne situacije!

Gradili su domaći akciju po desnoj strani, Ćavar je pobjegao Borčevoj odbrani i odigrao u sredinu šesnaesterca za Daniela Lukića, koji postiže šesti gol u sezoni!

18:31

1' - Počela je utakmica!

18:29

Igrači obje ekipe su na terenu!

Meč na "Pecari" će uprkos početi!

17:49

SASTAVI

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Vukoja, Bagarić, Kpan, Lukić, Musa, Ćavar, Kuprešak, De Oliveira. Trener: Ivica Barbarić.

BORAC: Ćetković, Ninković, Mrkaić, Predragović, Vojnović, Subić, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar, Piščević. Trener: Vinko Marinović.