M:TEL PRVA LIGA RS: Krupa poražena prvi put od 27. avgusta, haos u Modriči - PET golova i ČETIRI crvena kartona!

Ove subote odigrane su utakmice 24. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

omarska pobijedila krupu Izvor: Promo/FK Krupa

Osamnaest mečeva je trajao niz bez poraza fudbalera Krupe u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske!

Od 27. avgusta prošle godine i neuspjeha u duelu sa novljanskom Slobodom (0:1), tim Vladimira Ilića je od moguća 54 boda osvojio čak 50 (16-2-0), ali je sjajan niz rezultata prekinut u gostujućem duelu sa Omarskom:

OMARSKA – KRUPA 1:0 (1:0)
/Kopanja 5/

Malo ko je na stadionu u mjestu kraj Prijedora vjerovao da će gol Nikole Kopanje iz 5. minuta biti jedini u ovom duelu.

Očekivalo se da Krupa, nakon početnog šoka, ubaci u brzinu više i sigurnim korakom nastavi niz uspješnih rezultata, ali je Omarska do kraja duela uspjela da sačuva mrežu i upiše veoma važna tri boda u borbi za opstanak.

Izvor: Promo/FK Laktaši

Poraz prvoligaškog lidera iskoristili su Laktaši, koji su nakon trijumfa (2:3) na gostovanju Alfa Modriči sada na jednocifrenom zaostatku.

Prvih 45 minuta završeno je minimalnom prednošću domaćih nakon gola Nemanje Kojića u 5. minutu, ali rezultatska dešavanja ostala su u sjeni tuče igrača dva tima desetak minuta prije odlaska na odmor, nakon što glavni arbitar Miroslav Bjelica iz Trnova nije dosudio prekršaj za domaće nakon jednog starta gostiju.

Na kraju su pokazana četiri crvena kartona – tri za domaće i jedan za goste. U domaćem taboru "pocrvenjeli" su službeni predstavnik i rezervni golman Nenad Lazareski i Marko Đurić, te prvotimac Stefan Pljevaljčić, dok je na drugoj strani "na hlađenje" morao fudbaler Nikola Babić, koji je nešto ranije postigao izjednačujući pogodak.

Poslije šest minuta igre u nastavku, Laktaši su napravili potpuni preokret golom Ognjena Škorića, samo tri minuta kasnije je vođstvo Laktašana anulirao Ivan Živković, dok je konačnih 2:3 u 90. minutu postavio Bojan Marković.

/Blanuša 11/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!