PLBIH uživo BOrac Željezničar prenos livestream

BORAC SA DVA GOLA U PET MINUTA SRUŠIO ŽELJU! Mrkaić "načeo" mrežu, Piščević dao najlakši gol ikad!

Borac savladao Željezničar 2:0 golovima Mrkaića i Piščevića.

PLBIH uživo BOrac Željezničar prenos livestream Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borčeva "mašina" ne staje!

Crveno-plavi su savladali Željezničar u derbiju 28. kola i potpuno zasluženo stigli do treće pobjede u nizu.

Ekipa Vinka Marinović bila je bolji protivnik, imala mnogov siše šansi, a dobro izdanje Muftića na golu spasilo je Željezničar ubjedljivijeg poraza.

BORAC - ŽELJEZNIČAR 2:0 (0:0)
/Mrkaić 72, Piščević 77/

Mirovale su mreže sve do 72. minuta, a onda dva gola u razmaku od pet minuta.

Piščević je centrirao, a Mrkaić dobro skočio pored Drine i poslao glavom loptu u mrežu za vođstvo Borca!

Pogodak napadača Borca "zapalio" je stadion, ali očigledno i šokirao gostujuće fudbalere koji se nisu snašli kod sljedećeg kornera crveno-plavih.

Ninković je ubacio, a asistent kod prvog gola, Piščević, se neometan "ušetao" u peterac i bez problema postavio nogu i tako poslao loptu u mrežu za velikih 2:0.

Željezničar nije uspio do kraja da ozbiljnije zaprijeti Ćetkoviću, pa je Borac stigao do trijumfa 2:0.

Banjalučani su i dalje drugi sa sedam bodova više od trećeplasiranog Sarajeva, osam više od Širokog Brijega i 10 bodova od Željezničara koji je na petom mjestu.

Tok meča pročitajte uživo klikom na Razvoj događaja!

19:58

KRAJ: BORAC - ŽELJEZNIČAR 2:0!

Završen je meč na Gradskom stadionu u Banjaluci. Borac je stigao do treće vezane pobjede!

19:49

Muftić sada brani!

86' - Muftić brani šut Ninkovića, pokušao je Kulašin da dođe do odbijene lopte, ali je bio u ofsajdu

19:47

Ćetković brani šut Mekića

19:47

Prilika na jednoj, pa na drugoj strani

83' - Prvo je izblokiran šut Jurilja, a potom je to bila akcija gostiju i ubacivanje za Santosa, ali nije bilo opasnosti za gol Ćetkovića

19:44

GOOOL! Borac - Željezničar 2:0!

77' - BORAC VODI 2:0! Ninković je izveo korner, a zaboravljeni Piščević potpuno neometan sa svega nekoliko metara nogom lagano šalje loptu u mrežu!

19:38

Žuti karton za jubilarni pogodak!

Mrkaić je zaradio žuti karton jer je skinuo dres proslavljajući svoj 10. gol ove sezone.

19:37

GOOOL! Borac - Željezničar 1:0!

72' - BORAC VODI 1:0 PROTIV ŽELJEZNIČARA. Centrirao je Piščević, a Mrkaić glavom pogađa za vođstvo Banjalučana! Navijači Borca odmah su napravili bakljadu.

19:32

Jurilj ponovo prijeti!

69' - Jurilj je dobio loptu na lijevoj strani u šesnaestercu i šutirao, međutim, odlazi to pored gola

19:32

Ni šut, ni centaršut!

68' - Ninković je izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, ali je to loše uradio i otišlo je daleko od gola

19:28

Dvostruka izmjena u Željezničaru

Izašao je i drugi Armin Hodžić, kao i Hajdarević, a ušli su Krpić i Štilić

19:27

Opasno pred golom Ćetkovića

63' - Bilo je to opasno ubacivanje Šehića u peterac za Hodžića, ali je lopta samo prošla ispred golmana Ćetkovića i završila u gol-autu

19:24

Lazić u napadu

60' - Ostao je štoper Borca Darko Lazić kratko u napadu poslije kornera, na kraju imao i priliku, pokušao da šutira nakon ubacivanja Ninkovića, međutim, odlazi to preko gola

19:22

Zatresla se mreža - gola nema!

58' - Pobjegao je ponovo Šehić po lijevoj strani i pokušao da šutira iskosa sa lijeve strane, ali je pogodio samo spoljni dio mreže. Ostaje 0:0.

19:18

Novi pokušaj gostiju

55' - Kružila je dugo ta lopta u posjedu Željezničara, a onda je Hajdarević šutirao sa preko 30 metara, međutim, neprecizno.

19:15

Mrkaić šutira!

52' - Nakon akcije domaćih lopta je došla do Mrkaića koji sa nekih 18 metara slabo šutira i Muftić to lako hvata

19:13

Žuti karton za Galića

19:11

Korner za Borac

47' - Kosorić još jednom izbacuje loptu poslije kornera

19:08

Počelo je drugo poluvrijeme

18:52

Kraj prvog poluvremena

18:49

Šehić!

45+1 - Šehić je pobjegao Lagundžiću i odlično se ubacio u šesnaesterac iskosa sa lijeve strane i šutirao, ali nije to najbolje bilo. Ostaje 0:0 u Banjaluci.

Centaršut Račića!

40' - Lijevi bek Borca je ubacio u peterac tražeći Mrkaića, ali Muftić hvata ovu prizemnu loptu

18:42

Izmjena u Željezničaru

Umjesto Hodžića u igru je ušio Mekić

18:41

JURILJ!

38' - Najbolja šansa za Borac, lopta je došla do Jurilja na nekih 12-13 metara, fudbaler Borca je šutirao, a Muftić mu još jednom brani!

18:35

Muftić brani!

32' - Ninković se odlično ubacio po desnoj strani dobio loptu od Ninkovića i šutirao, njegov pokušaj brani Muftić, a onda je pokušao i Piščević, ali je u odlučujućem trenutku izblokiran. Velika šansa je to bila za Borac!

18:30

Najbolja šansa za Borac!

27' - Ninković je poslao loptu lijevo u šesnaesterac za Jurilja koji je zalomio u sredinu a onda šutirao, međutim Muftić nogom brani, a lopta na kraju završava u korneru

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

18:28

Žuti za Armina Hodžića

Hodžić je zaradio žuti zbog prekršaja i propustiće naredni meč protiv Igmana

18:27

Prvi korner za Borac

24' - Ninković je izveo korner, Kosorić je izbio loptu

18:24

Šansa za Želju!

21' - Drljo je dobro šutirao, a Ćetković to odbija u korner. Nakon udarca iz ugla Korosić je napravio faul u napadu.

18:19

Bez pravih prilika u Banjaluci

18:17

"Manijaci" vraćeni u Sarajevo!

Oko 300 do 400 navijača Željezničara krenulo je autobusima na današnju utakmicu protiv Borca, ali su nakon detaljnih pregleda na nekih 50 kilometara od Banjaluke odlukom policije vraćeni ka Sarajevu iz bezbjednosnih razloga, tako da popularni "Manijaci" neće bodriti svoj tim.

18:12

Prva "prilika" na utakmici

Račić je izborio prekršaj, slobodan udarac izveo je Ninković, ali je umjesto cenatršuta šutirao ka golu, međutim završilo je to daleko iznad prečke

18:03

Počela je utakmica u Banjaluci

18:03

Fedorov jubilej - 100 utakmica u dresu Borca

Pred početak utakmice Fedoru Predragoviću uručen je dres sa brojem 100 povodom njegovih 100 utakmica u dresu banjalučkog Borca

18:00

Pune se tribine Gradskog stadiona u Banjaluci

17:22

Dosta promjena u sastavu gostiju

Trener Željezničar napravio je brojne promjene u timu, a četvoricu standardnih - Cocalića, Štilića, Mekića i Krpića ostavio je na klupi.

Evo i sastava:

BORAC:Ćetković, Lagundžić, Lazić, Vojnović, Račić, Piščević, Predragović, Ninković, Jurilj, Kulašin, Mrkaić

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Kosorić, Drina, Šehić, Hodžić, Hajdarević, Beganović, Drljo, Santos, Hodžić.

16:55

Borac slavio oba puta ove sezone

U oba prethodna duela ove sezone Borac je slavio protiv Željezničara, oba puta rezultatom 2:1. Posljednji put Željezničar je pobijedio Borac u Banjaluci u prvenstvenom meču prije skoro 6 godine, preciznije u novembru 2017. godine