posušje borac uživo

Borac nije iskoristio prvu meč-loptu za drugo mjesto, pobjeda Posušja za veliki korak ka opstanku!

Crveno-plavi nisu uspjeli da ostanu neporaženi na gostovanju na "Mokrom Docu".

posušje borac uživo Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Igrači Borca nisu iskoristili prvu meč-loptu za ovjeru drugog mjesta u m:tel Premijer ligi BiH.

Za to je crveno-plavima bio dovoljan i bod u Posušju, ali je istoimeni domaćin pogotkom Arijana Brkovića uknjižio tri boda i stigao do veoma važne pobjede u borbi za opstanak u premijeligaškom društvu:

POSUŠJE – BORAC 1:0 (0:0)
/Brković 72/

Mreže su mirovale u prvih 45 minuta, a prvo ime ovog dijela igre bio je Nikola Ćetković, koji je zaustavio četiri udarca domaće ekipe. Međutim, ništa "jedinica" banjalučkog premijerligaša nije mogla da učini u 72. minutu, kada se desio odlučujući trenutak na utakmici.

Slobodan Milanović je centrirao sa desne strane, Enver Kulašin nije uspio da otkloni opasnost, a do lopte je stigao rezervista Arijan Brković, namjestio se na udarac i poslao loptu tik uz lijevu stativu Borčevog gola.

Posušaci su ovom pobjedom pobjegli iz zone ispadanja i dva kola prije kraja su na osmom mjestu sa 34 boda, tri više od Leotara, prvog tima "ispod crte".

Borac je drugi, a u preostalih 180 minuta (Sloboda na domaćem i Sloga na gostujućem terenu) potreban mu je samo jedan bod da tu i ostane.

POSUŠJE: Kukić, Milanović (od 73. Jović), Bešlić (od 64. Maglica), Krišto, Rozić (od 64. Georgijević), Z. Begić, Roca (od 64. Brković), Lučić, Horić, Dadić, Boban (od 87. D. Begić). Trener: Branko Karačić.

BORAC: Ćetković, Pišek, Predragović (od 79. Popara), Račić, Lukić, Lagundžić (od 82. Dojčinović), Blagaić (od 77. Mrkaić), Lazić, Kulašin (od 77. Cvijanović), Šušić, Tatar. Trener: Vinko Marinović.

Tok utakmice pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA!

18:55

Kako izgleda tabela nakon ovog meča?

18:53

Kraj

Završena je utakmica u Posušju, domaćin je trijumfovao rezultatom 1:0 i napravio veliki korak ka opstanku u m:tel Premijer ligi BiH.

18:52

90+4' - Žuti karton za Georgijevića

18:49

Četiri minuta nadoknade

18:45

87' - Boban izlazi, u igru će Dominik Begić

18:45

Još pet minuta

Posušje je pred velikom pobjedom u borbi za opstanak u premijerligaškom društvu.

18:40

82' - Dojčinović mijenja Lagundžića

18:38

80' - Popara ulazi u igru umjesto Predragovića

18:38

79' - Žuti karton za Darka Lazića

18:36

Pogledajte gol Posušja:

18:35

Dvostruka promjena u Borcu

Kulašin i Blagaić izlaze iz igre, na teren je Marinović poslao Cvijanovića i Mrkaića.

18:33

74' - Krišto i Dadić dobijaju žuti kartone

U međuvremenu, u igru je umjesto Slobodana Milanovića ušao Toni Jović.

18:32

72' - GOOOOL!

Povelo je Posušje, strijelac je Arijan Brković!

Nakon centaršuta Slobodana Milanovića sa desne strane, Enver Kulašin nije uspio da interveniše, a Arijan Brković je primio loptu, namjestio se na udarac i matirao danas odličnog Nikolu Ćetkovića.

18:29

70' - Blagaić pored gola

Dobro je šutirao Blagaić sa 20-ak metara od gola nakon proigravanja Tatara, ali je lopta prohujala pored desne stative domaćeg gola.

18:22

Trostruka promjena kod domaćih

Maglica, Brković i Georgijević su na terenu umjesto Bešlića, Roce i Rozića.

18:18

58' - Milanović pravo u Ćetkovića!

Ušao je Slobodan Milanović u kazneni prostor Borca, šutirao, ali Ćetković i to brani.

18:14

55' - Rozić pored gola!

Otvorila se prilika za Vinka Rozića nakon greške Fedora Predragovića, šutirao je sa lijeve strane, ali daleko od stative.

18:12

53' - Opet dobar Ćetković!

Oprobao je Ivan Roca udarac sa 18-19 metara, ali je Ćetković ponovo bio siguran.

18:06

18:04

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

18:00

17:50

Kraj prvog poluvremena

Nije bilo nadoknade, Posušje - Borac 0:0 poslije prvih 45 minuta.

17:48

42' - "Požutio" je Roca

Prvi žuti karton za Posušje u ovom duelu.

17:46

41' - Ćetković brani udarac Milanovića!

Izveo je Slobodan Milanović jedan slobodan udarac, dobro šutirao, ali je Ćetković to zaustavio.

"Jedinica" Borca imala je mnogo posla u prvom poluvremenu, uknjižio je već četiri intervencije.

17:44

40' - Žuti karton za Predragovića

Druga je to javna opomena za crveno-plave u ovom duelu.

17:44

39' - Lukav pokušaj Begića!

Zvonimir Begić uputio je nezgodan udarac sa vrha šesnaesterca, iskosa sa lijeve strane, ali će Ćetković "paradom" odbranio taj pokušaj.

17:42

37' - Koškanje igrača dva tima

Ivan Bešlić je faulirao Jovu Lukića pored aut-linije, poslije čega je došlo do koškanja fudbalera dva tima, ali se sve brzo smirilo.

17:38

33' - Žuti karton za Račića

Prošao je Borčev lijevi bek Ivana Bešlića, ali je dao sebi "predug for" pa je u želji da stigne loptu "pokosio" je Kenana Horića i dobio javnu opomenu.

17:34

28' - Bešlić prijeti Ćetkoviću!

Ivan Bešlić je uputio dobar prizemni udarac iskosa sa desne strane, ali se "jedinica" Borca nije dala iznenaditi, ukrotio je Ćetković taj pokušaj.

17:25

20 - I Kulašin pored gola

Mladi ofanzivac Borca je takođe iz daljine htio da iznenadi domaćeg golmana, ali je bio neprecizan.

17:23

19' - Predragović pored gola

Junak Borčeve pobjede nad Sarajevom odlučio se na šut sa velike udaljenosti, ali je lopta završila daleko od gola.

17:20

15' - Ćetković spašava Borac!

Odlično je sada intervenisao Borčev čuvar mreže!

Gabrijel Boban je bio u duelu sa Darkom Lazićem, koji je uspio da ga stigne. Potom je napadač domaćih odigrao na desnu stanu za Vinka Rozića koji šutira u bliži ugao, ali Nikola Ćetković brani taj udarac.

17:17

12' - Slab udarac Rozića

Poslije jednog slobodnog udarca, Kenan Horić je glavom spustio loptu za Vinka Rozića na vrh šesnaesterca, ali ovaj veoma loše šutira.

17:14

9' - Lukić!

U sjajnoj šansi je bio Jovo Lukić!

Dobio je, nakon dobre akcije gostiju, loptu na lijevoj strani, šutirao, ali je Luka Kukić na golu Posušaka uspio da ukroti taj udarac.

17:10

6' - Bez prilika u ranoj fazi

U uvodnim minutima meča nema opasnosti ni pred jednim ni pred drugim golom.

17:04

1' - Počeo je meč u Posušju!

16:33

Arbitri!

Pravdu će u današnjem duelu dijeliti Admir Musić iz Sarajeva, a pomoćnici su mu Amir Kadić, takođe iz Sarajeva, i Sreten Tešanović iz Istočnog Sarajeva.

16:09

Marinović promiješao karte! Ninković i Piščević ni u protokolu, Mrkaić Vojnović na klupi...

Šef struke Borca Vinko Marinović odlučio je da na teren stadiona u Posušju pošalje "šareni" tim.

Tako se Nikola Ninković i Nedeljko Piščević nisu ni našli u protokolu, dok su Aleksandar Vojnović i Momčilo Mrkaić na klupi, a u startnoj postavi ih mijenjaju Jovo Lukić i Savo Šušić.

Evo startnih postava dva tima!

POSUŠJE: Kukić, Milanović, Bešlić, Krišto, Z. Begić, Roca, Lučić, Horić, Dadić, Boban. Trener: Branko Karačić.

BORAC: Ćetković, Pišek, Predragović, Račić, Lukić, Lagundžić, Blagaić, Lazić, Kulašin, Šušić, Tatar. Trener: Vinko Marinović.