Crvena zvezda - Čukaricki finale Kup Srbije uživo prenos Arenasport

ZVEZDA OSVOJILA DUPLU KRUNU, PEŠIĆ DONIO KUP SRBIJE! Docić šokirao Borjana, ali trofej ostao na Marakani!

Crveno-bijeli preokretom stigli do još jednog trofeja u srpskom fudbalu.

Fudbaleri Crvene zvezde osvajači su Kupa Srbije za sezonu 2022/23, a junak pobjede tima Miloša Milojevića bio je Aleksandar Pešić. Nakon što je Marko Docić u prvom dijelu meča pogodio direktno iz kornera i tako donio prednost Čukaričkom, Zvezdin napadač je u nastavku režirao preokret i kao dvostruki strijelac postao najzaslužniji za trofej.

Ovaj trofej, šesti u nizu za Zvezdu u domaćim okvirima, potvrdio je dominaciju crveno-bijelih u srpskom fudbalu. Pehar osvojen na stadionu "Rajko Mitić" jeste 27. za Zvezdu u kup takmičenju, a i svojevrsna pozivnica navijačima za proslavu koja je zakazana u posljednjem kolu Superlige.

Dok Crvena zvezda na tom meču neće imati nikakav rezultatski imperativ - osim možda da sezonu završi bez poraza - Čukarički će u 37. rundi pokušati da se pobjedom domogne druge pozicije i plasmana u kvalifikacije za Ligu šampiona. Za to će im biti potrebna pobeda nad Radničkim iz Kragujevca, ali i poraz TSC-a od Vojvodine.

22:59

KRAJ - 2:1!

Golovima Aleksandra Pešića Zvezda je osvojila Kup Srbije. Napadač crveno-belih pogodio je dva puta u drugom delu meča i tako "poništio" majstoriju Marka Docića, koji je u prvom delu meča pogoidio direktno iz kornera i šokirao Milana Borjana, ali i sve na stadionu.

22:47

81. minut - Stativa!

Malo je falilo da Docić još jednom šokira Borjana! Ovog puta centrirao je iz slobodnog udarca, niko nije zakačio loptu, a ona je pogodila dalju stativu. Odbila se u peterac, ali gužvu nije iskoristio niko od igrača Čukaričkog.

22:42

Prvi gol Zvezde!

Ovako su crveno-beli poravnali rezultat u finalu:

Izjednačenje u finalu Kupa Srbije.
Izvor: YouTube/Arena sport TV
22:41

76. minut - GOL, Pešić!

Aleksandar Pešić je dvostruki strelac u finalu Kupa Srbije! Ovog puta je napadač Zvezde pogodio nogom, nakon odlične asistencije Mirka Ivanića i utrčavanja u kazneni prostor sa leve strane.

22:37

72. minut - Izmjena u Zvezdi!

Pomalo neočekivano, iz igre izlazi Katai. Na terenu je Marko Rakonjac, nekadašnji igrač Čukaričkog.

22:26

61. minut - GOL, Pešić!

Stiže Crvena zvezda do izjednačenja, preko Aleksandra Pešića! Nakon centrašuta Kangve napadač crveno-belih je bio najviši u skoku i sa peterca poslao loptu u mrežu Čukaričkog.

22:24

Dvostruka izmjena Zvezde!

Umesto Viga i Kange na terenu su Lazar Nikolić i Kings Kangva.

22:22

57. minut - Ivanić!

Zapretio je ozbiljni ofanzivac Crvene zvezde, ali nema promene rezultata. Čukarički vodi u finalu Kupa Srbije, na meču koji se igra u fantastičnom tempu.

22:10

46. minut - Nastavljamo!

Pratimo drugi deo meča u finalu Kupa Srbije, a Crvena zvezda će pokušati da stigne do izjednačenja i nadoknadi zaostatak nastao nakon gola iz kornera Marka Docića.

21:50

45+1. minut - Kakva šansa!

Mirko Ivanić je započeo napad, Aleksandar Katai pobegao Miladinu Stevanoviću, a Osman bukari nije uspeo da savlada golmana Nemanju Belića. Ipak, čuvaru mreže je ispala lopta na koju je natrčao Ivanić, ali ni odlična prilika koja se ukazala nije donela izjednačenje.

21:45

41. minut - Opasnost!

Probao je Dragović, pa je Katai imao priliku da zatrese mrežu sa nekoliko metara udaljenosti, ali je Đorđe Ivanović sa linije izbacio loptu i otklonio opasnost. Ostaje 1:0 za Čukarički.

21:42

39. minut - Prijeti Zvezda!

Najbolju akciju Zvezde u prvom delu meča završio je udarcem Gelor Kanga, ali je njegov šut izblokiran. Pre toga je pokušao da stigne do gola Osman Bukari, ali je loptu morao da odloži iskusnijem kolegi koji je bio na ivici kaznenog prostora.

21:24

21. minut - GOL IZ KORNERA!

Kapiten Čukaričkog Marko Docić pogađa direktno iz kornera i donosi prednost "gostima". Udarac iz ugla, sa desne strane, loše je procenio Milan Borjan, kojeg je lopta prevarila na putu ka mreži.

21:24

20. minut - Stativa Čukaričkog!

Pretili su u razmaku od nekoliko sekundi Adžić, Badamosi i Miladinović, a pored intervencije Milana Borjana Zvezdi je pomogla i stativa od koje se lopta odbila nazad u polje.

21:19

15. minut - Mirno!

Rezultatski značaj meča uticao je na igrače oba tima, pa u uvodnom delu nismo videli mnogo pravih šansi. Crvena zvezda je, u skladu sa očekivanjima, imala veći posed lopte u ovom delu susreta.

21:04

1. minut - Meč je počeo!

Pratimo finale Kupa Srbije, na stadionu Rajko Mitić igraju Crvena zvezda i Čukarički.

20:50

Još po jedan meč!

Nakon što odigraju finale Kupa Srbije, Crvena zvezda i Čukarički imaju još po jedan prvenstveni meč pre kraja sezone. Crveno-beli će protiv Novog Pazara na svom stadionu slaviti osvajanje nove titule, dok će Čukarički tražiti pobedu protiv Radničkog iz Kragujevca i čekati poraz TSC-a kako bi "oteo" drugo mesto na tabeli.

20:40

Bez trojice igrača Zvezde!

Ekipa Čukaričkog večeras neće igrati u najjačem sastavu jer trener Dušan Kerkez ne može da računa na trojicu fudbalera Crvene zvezde. Pozajmljeni igrači - Zoran Popović, Radovan Pankov i Vladimir Lučić - nemaju pravo nastupa protiv kluba sa kojim imaju ugovor.

20:25

Izjava Miloša Milojevića!

Trener Crvene zvezde je, pomalo u šali, istakao da žali što nije osvojio Ligu Evrope sa srpskim timom, a zatim i najavio meč protiv Čukaričkog u finalu Kupa Srbije.

20:10

SASTAVI!

Crvena zvezda: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Azarov - Mijailović, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pešić

Čukarički: Belić - Stevanović, Drezgić, Kovačević, Tošić, Rogan - Miladinović, Docić - Ivanović, Adžić - Badamosi

20:05

Sudijski tim!

Oni će biti zaduženi za pravdu na stadionu "Rajko Mitić" u finalu Kupa Srbije:

• Sudija: Milan Mitić (Leskovac)
  • Prvi pomoćnik: Čedomir Andrejić (Kruševac)
  • Drugi pomoćnik: Miloje Milićević (Prokuplje)
  • Četvrti sudija: Andrija Stojanović (Beograd)
  • VAR: Momčilo Marković (Beograd)
  • AVAR: Miloš Karadžić Beograd
19:50

Dosadašnji osvajači Kupa Srbije!

Ovako to izgleda od kako se Crna Gora odvojila od Srbije i takmičenje promenilo ime:

Polufinala!

Crvena zvezda je u Bačkoj Topoli savladala TSC i bez većih problema stigla do meča za torfej, a Čukarički je morao da igra dve utakmice! Protiv Vojvodine u Novom Sadu meč nije mogao da bude odigran u prvobitnom terminu jer je strašna kiša prekinula susret u 33. minutu, a igrači su sutradan ponovo morali na teren. Igrao se novi meč u kojem su "Brđani" upisali minimalan trijumf.

19:20

Put Čukaričkog do finala!

Tim sa Banovog brda pristao je da se poslednji meč u takmičenju igra na stadionu rivala, pa će praktično biti gost u meču za titulu, kao i u svim prethodnim rundama Kupa Srbije! Doduše, oni su jedini trofej u klupskoj istoriji, Kup Srbije 2015. godine, osvojili baš na ovom mestu. Ovako su stigli do finala:

• Zlatibor - Čukarički 0:2
  • Metalac - Čukarički 0:2
  • Radnik - Čukarički 0:1
  • Vojvodina - Čukarički 0:1
19:10

Put Zvezde do finala!

Crveno-beli su tokom takmičenja u Kupu Srbije ove sezone sve mečeve odigrali na gostovanjima, pa će finalni susret biti prvi koji igraju na svom terenu, iako su do pre samo nekoliko nedelja postojale i druge opcije za odigravanje ovog susreta. Ovako je izgledao Zvezdin put do finala:

• Mačva - Crvena zvezda 0:2
  • Radnički Sremska Mitrovića - Crvena zveda 1:3
  • Napredak - Crvena zvezda 0:0, penalima 2:4
  • TSC - Crvena zvezda 0:3
19:00

Dosadašnji mečevi!

Zvezda i Čukarički su ove sezone već odigrali tri meča u Superligi Srbije i crveno-beli imaju trijumfe na svakom od tih mečeva. Jesenas je na Banovom brdu bilo 2:0, da bi u prolećnom delu tim Miloša Milojevića bio ubedljiviji, pa je pobeđivao rezultatima 3:0 i 4:0. Pogledajte detalje sa poslednjeg meča:

18:45

Dobro veče!

Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog će u četvrtak (25. maja) od 21:00 odigrati finale Kupa Srbije za sezonu 2022/23. Meč se igra na stadionu "Rajko Mitić", a tekstualni prenos utakmice pratite uz MONDO.