Borac bez finala na "Kupu prijateljstva" na Zlatiboru: Partizan zaustavio banjalučke dječake! (VIDEO)

Juniori banjalučkog Borca nisu uspjeli da izbore plasman u finale Kupa prijateljstva na Zlatiboru.

Borac izgubio polufinale od Partizana na Kupu prijateljstva Izvor: PROMO/Kup prijateljstva

Bolji od izabranika Zorana Dragišića, bili su u subotu beogradski crno-bijeli rezultatom 2:0 (1:0).

Partizan je do prednosti stigao već u trećem minutu nakon akcije u tri poteza - Alilović je izbacio Jovanovića, a on iz prve pronašao Totića, kojem nije bilo teško da pogodi banjalučku mrežu - 1:0.

Crno-beli su poveli već u 3. minutu posle zaista sjajne akcije po desnom boku. Alilović je izbacio u prostor Jovanovića koji je “iz prve” niskim centaršutom pronašao Totića potpuno samog na drugoj stativi, a mladom Totiću nije bilo teško da sa 5 metara ubaci loptu u mrežu.

Imali su Beograđani još nekoliko prilika da udvostruče prednost, ali šanse za pogotke imali su i banjalučki fudbaleri. Marčetić je čak pogodio stativu, a Stjepanović promašio zicer.

Ipak, pitanje pobjednika crno-bijeli su riješili u 59. minutu kada je Petrušić pogodio mrežu Banjalučana i osigurao treće finale za crno-bijele - 2:0

A u finalu, u nedjelju od 12 časova, Beograđani će igrati protiv Osijeka, koji je savladao Crvenu zvezdu pogotkom Lugarića u 52. minutu.