željezničar dinamo

Haračić spasio Želju - Bašićev "džoker" pogodio za IZJEDNAČENJE!

Sarajevski Željezničar remizirao je 2:2 sa Dinamom iz Minska nakon prave drame na Grbavici!

Poslije Zrinjskog i Sarajeva i fudbaleri Željezničara počeli su svoj evropski put, a "plavi" sa Grbavice učinili su to gotovo identično kao i najveći rival s Koševa.

Željezničar je poslije prave drame odigrao 2:2 sa Dinamom iz Minska u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Dinamo Minsk vodio je 2:0, ali nisu uspjeli da odu kući sa prednošću pošto im je planove pomrsio Bašićev "džoker sa klupe" Dženan Haračić.

Napadač koji je ušao u 74. minutu umjesto Štilića sa dva gola donio je remi svojoj ekipi i nadu da može u revanšu za sedam dana da izbori plasman u naredni krug kvalifikacija!

Pobjednik duela Željezničar – Dinamo Minsk u narednom kolu igraće protiv Nefčija.

Utakmicu pratite uživo na Mondu klikom na Razvoj događaja.

22:28

KRAJ: ŽELJEZNIČAR - DINAMO MINSK 2:2!

22:26

GOOOOOL! Željezničar - Dinamo Minsk 2:2!

90+1' - ŽELJEZNIČAR JE IZJEDNAČIO! Ponovo je Haračić strijelac. Fudbaler koji je ušao s klupe najbolje se snašao u velikoj gužvi u petercu i "ugurao" loptu za veliko izjednačenje na Grbavici!

22:21

Izmjena kod Bjelorusa

Ulaze dva defanzivca, Svirepa umjesto Begunova i Vakulič umjesto Orinja. U međuvremenu je kod Željezničara Drina zamijenio Kosorića, a Ovčina je zamijenio Galića.

22:19

GOOOOL! Željezničar - Dinamo Minsk 1:2!

85' - ŽELJEZNIČAR JE SMANJIO NA 2:1! Krpić je prošao po lijevoj strani i ubacio za Haračića koji sa pet metara glavom pogađa za 2:1!

22:11

Umalo kazna!

78' - Bikov je šutirao sa nekih 25 metara, prošlo je jako blizu stative i propuštena je šansa da Dinamo ode na 3:0.

22:10

AMOA!

76' - Amoa je promašio najbolju šansu za Željezničar! Napadač domaćih šutirao je sa osam metara na prazan gol pošto je Lapuhov već bio savladan, ali kapiten gostiju Sačivko blokira njegov šut na petercu i spašava čist gol!

22:07

Varešanović ponovo mijenja

Haračić i Biber zamijenili su Štilića i Rustemovića

22:06

21:59

Izmjene u obje ekipe!

Kod Željezničara je Gasal zamijenio Drlju, a umjesto Bahara sada je ušao Nikiforenko. U međuvremenu je izašao i strijelac drugog gola Morozov kojeg je zamijenio Kvasčinski.

21:50

Penal za Željezničar?

58' - Štilić je šutirao, lopta se odbila od Švecova, domaći su odmah tražili jedanaesterac zbog igranja rukom, ali grčki arbitar Evangelos Manuhos ništa nije dosudio.

21:48

Amoa u prilici!

54' - Lapuhov brani dobar pokušaj Amoe.

21:45

GOOOL! Željezničar - Dinamo Minsk 0:2!

50' - Dinamo vodi 2:0! Novi šok na Grbavici. Povukli su Bjelorusi kontranapad preko Bahara koji daje za Morozova, a napadač Dinamo Minska ušao je u šesnaesterac i iskosa sa lijeve strane matirao Mulalića pored prilično neaktivne odbrane Željezničara!

21:42

Bikov je zaradio žuti karton!

21:38
21:38

Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici!

21:19

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

21:19

Slab pokušaj Jašarevića!

45+2' - Jašarević je pokušao daleko iskosa, Lapuhov lako hvata loptu

21:15

GOOOOL! Željezničar - Dinamo Minsk 0:1

41' - DINAMO MINSK VODI 1:0! Lošu reakciju domaćih na sredini terena Bjelorusi su kaznili brzim, kontranapadom, lopta je došla do Bahara koji je ušao u šesnaesterac a onda pogodio suprotni ugao za vođstvo Dinama 1:0.

21:09

Gužva pred golom Mulalića!

37' - Sada dva pokušaja gostiju, prvo je Mulalić dobro reagovao i "boksovao" loptu, a nedugo zatim pokušao je Rilah, ali lopta prolazi sve i završava pored gola

21:07

Cocalić!

34' - Cocalić je mogao da dovede Željezničar u vođstvo! Defanzivac domaćih našao se pred golom nakon kornera, šutirao iz prve, ali Lapuhov na liniji brani i spašava čist gol!

21:04

Volej Mekića!

32' - Najbolju šansu za Željezničar propustio je Mekić, koji je odlično uhvatio volej na centaršut s lijeve strane, ali je šutirao pored gola.

21:00

Bakić!

28' - Bakić je šutirao iz prve nakon ubacivanja sa desne strane, ali je lopta završila van okvira gola.

20:47

Slobodan udarac za Dinamo

16' - Bakić je izveo slobodan udarac sa 20 metara, lopta je prošla kroz "živi zid" domaćih, ali je završila pored gola.

20:45

Tri vezana kornera za Želju

Tri kornera zaredom imao je Željezničar ali nije uspio da uputi pravi udarac ka golu Lapuhova koji na kraju lako hvata odbijenu loptu

20:38

Mulalić siguran

7' - Bila je to akcija Dinama po desnoj strani, ali je visoku loptu pokupio Mulalić

20:35

Prvo uzbuđenje pred golom gostiju

4' - Drljo je ubacio za Krpića koji nije najbolje glavom zahvatio loptu, ali sudija prekida akciju zbog ofsajda

20:33

Galić na zemlji

Već nakon 10-ak sekundi Galić je ostao na zemlji nakon duela sa Morozovim. Ali biće sve u redu sa bekom Željezničara