SENZACIJA U HRVATSKOJ, HAJDUK POBIJEDIO U ZAGREBU! Dinamo vodio, pa mu presudili "doktor baluna" i Litvanac iz SAD!

Prvo kolo prvenstva u Hrvatskoj donijelo pobjedu Hajduka u Zagrebu!

Hajduk pobijedio Dinamo u Zagrebu Izvor: Profimedia

Senazcionalan početak HNL vidjeli su navijači Dinama i Hajduka koji su u petak uveče otišli na Maksimir da isprate okršaj dva najveća hrvatska kluba. Nakon čak sedam mečeva bez pobjede - a posljednji poraz bio je prošle nedjelje u Superkupu, Splićani su uspjeli da savladaju Dinamo (2:1) i nakon prvog meča u novoj sezoni oni su lideri prvenstva.

Do senzacionalne pobjede u Zagrebu Hajduk je stigao nakon velikog preokreta. Bruno Petković je u 35. minutu pogodio i donio prednost domaćem timu, ali je reprezentativac Hrvatske kasnije bio i tragičar ovog meča. On u 65. minutu nije iskoristio penal - šutirao je užasno i Ivan Lučić nije imao mnogo problema da zaustavi njegov pokušaj sa 11 metara. Taj trenutak kao da je bio inicijalna kapisla za tim iz Splita.

Ekipa Ivana Leka zaigrala je sa mnogo više energije, a kako je meč odmicao činilo se i da su spremniji od Dinama. To je na naplatu stiglu u finišu susreta! Prvo je Marko Livaja "prevario" Dominika Livakovića, zagradio ga na petercu i pogodio praznu mrežu za izjednačenje.

Zatim je taletnovani Litvanac iz Amerike Rokas Pukštas pogodio u samoj završnici meča. Mladi vezni igrač bio je najviši u skoku nakon što je novajlija Ođiđa-Ofoe ubacio loptu pred gol, a Livaković ni ovog puta nije imao rješenje!