Zrinjski  Slovan

Fudbaleri Zrinjskog doživjeli su minimalan poraz na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

Zrinjski  Slovan Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog doživjeli su minimalan poraz u prvoj utakmici drugog pretkola Lige šampiona. Jedini pogodak večeras u Mostaru poatigao je Zuberu glavom nakon prekida.

Zrinjski – Slovan 0:1 (0:0)
/Zuberu 53/

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo uzbuđenja, a vrijedi izdvojiti pokušaj Marija Ćužea iz 13. minuta.

Pomenuti pogodak vidjeli smo u 53. minutu. Provjeravao se ovaj pogodak, ali je na kraju priznat. Treba dodati kako je ovo bila jedina prava prilika za fudbalere Slovana večera te su uspjeli postići pogodak.

Zrinjski je do izjednačenja mogao 10 minuta kasnije, ali je Mario Ćuže bio sebičan i odlučio da šutira, ali ta lopta ide pored gola. Potpuno sam bio je Kiš na nekih osam metara od gola.

Najbolju šansu na utakmici imao je Ćorluka u 79. minutu, ali njegov udarac zasutavlja stativa.

23:02

-KRAJ-

22:55

90+1'- Sedam minuta sudijske nadoknade

22:52

88'- Pokušava Zrinjski da dođe izjednačenja

Pokušavaju fudbaleri Zrinjskog da dođu do izjednačenja, ali ne mogu da stvore pravu priliku da ugroze gol gostiju.

22:44

80'- Izbacuje i ovo odbrana Slovana

22:43

79'- Prekršaj za Zrinjski

Biće nova šansa za centaršut, požutio je Lovat.

22:42

79'- Stativa!

Kakva prilika za Ćorluku, njegov udarac zaustavlja stativa!

22:35

72'- Prekršaj za Zrinjski

Dobra pozicija za centaršut. U nastavku akcije boksuje loptu Borjan.

22:34

70'- Pokušaj Kiša

Ubacio je Čanađija, Kiš produžio putanju te lopte, ali brani Borjan.

22:28

64'- Trostruka izmjena

Rendulić baca sve karte u napad. Izlaze Ivančić, Tičinovića i Stanića, a u igru će Jukić, Kožulj i Bilbija.

22:27

63'- Velika prilika za Zrinjski

Ćuže je bio sebičan i odlučio da šutira, ali ide to pored gola. Potpuno sam bio je Kiš na nekih osam metara od gola.

22:26

62'- Sprema se trostruka izmjena u redovima Zrinjskog

Bilbija se sprema da uđe na teren.

22:22

59'- Slobodan udarac za Zrinjski u opasnoj zoni

Jako loše je izveo to Kiš.

22:22

58'- Ćuže sa distance

Ćuže je šutirao direktno u Borjana, koji uz manje probleme hvata tu loptu.

22:20

56'- Gužva pred golom Slovana

Bilo je opasno pred golom Slovana, ali na kraju samo korner za Zrinjski

22:17

53'- Slovan stiže do gola!

Pogodio je Zuberu! Gledao se VAR zbog potencijalnog faula Zuberua prilikom skoka, ali je pogodak priznat.

22:10

47'- Prvi korner za Slovan

Bez opasnosti

22:08

46'- Počelo drugo poluvrijeme

Rendulić je na poluvremenu izveo Senića, a umjesto njega je na terenu Jakovljević

21:52

- Kraj prvog poluvremena -

Dosta mirnih 45 minuta bez pravih prilika. Najbolju šansu imao je Mario Ćuže u 13. minutu kada je šutirao preko gola.

21:48

45+3'- Pokušaj Tičinovića

Šutirao je Tičinović sa ruba 16 metara, ali njegov udarac ide visoko preko gola

21:47

45+2'- Čak šest minuta nadoknade

21:46

45+1'- Žuti za Čanađiju

21:43

44'- Novi korner za Zrinjski

21:39

39'- Žuti za Barsegjana

21:38

38'- Centaršut Memije

Hvata to Borjan.

21:32

32'- Prvi pokušaj Slovana

Zuberu nakon centaršuta šutira glavom preko gola.

21:29

29'- Treći korner za Zrinjski

Još jedna dobra reakcija odbrane Slovana.

21:26

26'- Pauza za osvježenje

U Mostaru je trenutno 34 stepena te će ova pauza svakako prijati fudbalerima oba tima.

21:21

21'- Slovan bez prave šanse do sada

Prejak centaršut za Barsegjana, lopta u gol-autu. Bila je ovo prva "prilika" za goste.

21:13

13'- Ćuže preko gola!

Čanađija je odlično prebacio loptu do Ćužea koji iz voleja šutirao preko gola.

21:12

12'- Gužva pred golom Slovana

Moglo je biti opasno, ali fudbaleri Zrinjskog nisu pronašli prostor da upute udarac i ugroze Milana Borjana.

21:09

10'- Zrinjski dobro stoji u uvodnim minutama

Nema još pravih prilika, ali se igra uglavnom na polovini Slovana

21:04

5'- Novi korner za Zrinjski

Izbacuje odbrana Slovana još jednom.

21:03

4'- Loš centaršut Ivančića

21:02

2'- Slobodan udarac sa strane za Zrinjski

Izbacuje to odbrana Slovana na kratko, nakon čega Zrinjski dobija korner.

21:00

1'- Počeo meč u Mostaru

20:32

Velika podrška za "plemiće"

20:28

Potencijalni rival u trećem pretkolu

Bolji iz dvomeča Zrinjski - Slovan igraće protiv pobjednika duela između moldavskog Šerifa iz Tiraspolja i izraelskog Makabija iz Haife.

Poražena ekipa evropski put nastavlja u trećem pretkolu Lige Evrope, a snage će odmjerti sa poraženim iz duela Breidablik - Kopenhagen.