Najbolji tim svijeta imao sve, pa ostao bez trofeja! Gvardiolin đak pokvario proslavu šampiona!

Mančester siti nije uspio da stigne do trofeja.

Arsenal osvojio Superkup protiv Mančester sitija Izvor: Profimedia

Sezona u engleskom fudbalu počela je na najluđi mogući način - najbolji tim na svijetu nije osvojio Superkup! Mančester siti je imao prednost i situaciju u svojim rukama, ali prvi pehar u sezoni neočekivano ide u Arsenalove vitrine, zbog pogotka postignutog u 101. minutu, a zatim i boljeg izvođenja penala (1:1, penalima 4:2). Tako je Pepa Gvardiolu nadigrao njegov učenik, nekadašnji pomoćnik u Sitiju Mikel Arteta!

Prava uzvuđenja na Vembliju vidjeli smo tek u finišu susreta - rezervista Kol Palmer bombom je u 77. minutu donio prednost "građanima" i dugo se činilo da će to biti jedini gol na meču. Ipak, u 11. minutu nadoknade, iako je prvobitno pokazano da će meč trajati još osam minuta, Arsenal je na čistu sreću stigao do izjednačenja. U posljednjim trenucima meča Leandro Trosar šutnuo je ka golu, lopta je pogodila u koljeno Manuela Akandžija i prevarila Stefana Ortegu, koji nije mogao da interveniše...

Postalo je jasno da nas čekaju udarci sa bijele tačke, a tamo se bolje snašao Arsenal. Svaki od četvorice fudbalera tima iz Londona pogodio je penal, dok dvojica momaka koji su doputovali iz Mančestera nisu bili precizni. Prvo je Kevin de Brujne punom snagom raspalio u prečku, a zatim je Rodri - junak pobjede u finalu Lige šampiona - pročitan, pa je njjegov šut odbranio Aron Ramsdejl. Dovoljno za prvi trofej u sezoni, a treći u trenerskoj karijeri Mikela Artete.