Superliga Srbije uživo Partizan Radnički Niš

Drama, nervoza, a onda - SEVERINA! Partizan preživio u Humskoj!

Partizan pobijedio Radnički iz Niša poslije preokreta, golom Ksandera Severine u završnici utakmice.

Superliga Srbije uživo Partizan Radnički Niš Izvor: MN PRESS

Partizan je pobijedio Radnički 2:1 (0:1) poslije preokreta i ostvario trijumf u prvoj utakmici u Humskoj ove sezone. Golom Bibrasa Natha u 78. minutu iz penala koji je iznudio Aranđel Stojković, a potom i Ksandera Severine u 88. crno-bijeli su slomlili otpor čvrstog protivnika.

Nišlije su bolje počele, stvarale šanse i povele golčinom Partizanovog đaka Save Petrova u 13. minutu, ali su osim prodora Nemanje Belakovića do kraja malo toga ponudili u napadu. Crno-bijeli su to iskoristili, izvršili pritisak i tako došli do pobjede koja će biti snažan vjetar u leđa pred četvrtak i revanš protiv Sabaha u kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

21:43

Ovako sad izgleda tabela Superlige

Standings provided by Sofascore

21:42

Partizanov vetar u leđa pred Evropu

Partizan se namučio protiv defanzivnog Radničkog, uz veliku energiju preokrenuo, pobedio i dobio dodatnu energiju pred četvrtak i revanš protiv Sabaha u 3. kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu. U tom meču crno-beli će morati da pobede i da nadoknade minus 0:2 iz prve utakmice

PARTIZAN VODI 2:1, SEVERINA!

Slobodan udarac u 87. minutu i gol za vođstvo Partizana! Strelac je Ksander Severina, udarcem iz slobodnog udarca sa oko 18 metara - lopta je prošla odmah pored živog zida, iznad Nemanje Nikolića koji se sagnuo u ključnom trenutku.

21:17

GOL! PARTIZAN IZJEDNAČUJE NA 1:1!

Bibras Natho za 1:1 na semaforu - još 12 minuta do kraja! Izraelac je šutnuo loptu u desnu stranu, Dragan Rosić se bacio u levu i tako su crno-beli izjednačili, na 12 minuta do kraja.

21:16

78' Penal za Partizan!

Aranđel Stojković je zalomio igrača Radničkog Aleksandra Pejovića, on se nije zaustavio na vreme već je oborio beka crno-belih. Bibras Natho će opet preuzeti odgovornost.

21:10

72' Da li će Saldanja dati gol!?

Košmarni debi Partizanovog špica u Humskoj! Treći put je imao zicer večeras, ali sada ga je odličnom intervencijom blokirao Vanja Ilić, izbivši loptu u korner u poslednjem trenutku

21:08

69' Pokušava i Kalulu - sa distance

Dok je odbrana Radničkog skupljena u kaznenom prostoru, Aldo Kalulu je pokušao da je "probije" udarcem sa distance - nije to bio težak posao za golmana gostiju Dragana Rosića.

21:04

65' Ogromna šansa za Radnički!

Ponovo je Belaković napravio haos Partizanu po desnoj strani odbrane, gađao po zemlji i za malo promašio suprotnu stativu. I on je Partizanov đak, kao i Sava Petrov

20:53

55' Kako ovo nije gol!?

Severina je još jednom prošao po densoj strani, našao u petercu Saldanju, a neverovatno je kako on nije pogodio sa dva metra od gola, već je poslao loptu kraj leve stative!

20:49

Partizan pokušava i na startu drugog dela

Severina je gađao sa ivice kaznenog prostora, pravo u golmana Radničkog. Uporan je večeras i ne miri se sa 0:1 na semaforu

20:20

40' Saldanja pogađa prečku, a onda Rosić brani!

Partizanov napadač gađa sa desetak metara visoko i pogađa prečku. Lopta se odbila nazad u polje i u nastavku akcije je i probao i Partizanov vezista Frenk Kanute, ali je golman Dragan Rosić odbranio.

20:18

35' Preti i Radnički

I dalje "klimavo" deluje defanzivni deo Partizana, a Aleksandar Pejović je pokušao da to kazni udarcem sa distance. Golman crno-belih Aleksandar Jovanović je bio na mestu

20:17

Nižu se napadi crno-belih

Ksander Severina i dalje je u prvom planu i stvara ogromne probleme Radničkom po svojoj, desnoj strani. Sada je gađao u bliži ugao i nije mnogo nedostajalo da pogodi.

20:09

29' Saldanja ne pogađa!

Ksander Severina je utrčao u kazneni prostor Radničkog po desnoj strani, poslao loptu u peterac i kraj golmana Rosića, a tamo Saldanja nije uspeo da je pošalje u mrežu. Njegov šut je bio izblokiran. Nižu se napadi crno-belih u ovim trenucima.

20:05

26' Menig šutira, sada u okvir gola

Golman Radničkog Dragan Rosić podigao je ruke i odbranio loptu koja je išla iznad njegove glave.

20:04

23' Novi pokušaj Partizana - Bibras Natho

Pokušao je vezista crno-belih da pogodi sa ivice kaznenog prostora i da "ostavljenu" loptu pošalje u mrežu, ali je promašio. Pokušavaju igrači Partizana da razviju igru u ovim trenucima

19:59

Prve fotografije iz Humske

19:58

17' Prvi pokušaj Partizana!

Mateuš Saldanja je gađao i prvi zapretio gostima. Dok Igor Duljaj širi ruke kraj terena na startu meča

19:54

15' Ponovo preti Radnički!

Nemanja Belaković, takođe bivši đak Partizana, protrčao je po levoj strani, gađao jako i visoko i prebacio gol. Crno-beli (večeras "teget") ne mogu da se saberu na početku utakmice, već pokušavaju dugim loptama da razviju bilo kakvu igru.

19:53

13' GOLČINA RADNIČKOG, VODI 1:0!

Radnički vodi 1:0 od 13. minuta! Sava Petrov, bivši đak Partizana, dao je golčinu, "bombom" levom nogom sa oko 18 metara. Golman Aleksandar Jovanović ostao je zakopan dok je lopta zatresla "malu" mrežu kraj leve stative.

19:48

8' Umalo autogol!

Mladi štoper Partizana Mihajlo Ilić reagovao je posle centaršuta Radničkog, nenamerno poslao loptu ka svom golu i srećom po njega i po crno-bele otišla je u korner.

19:47

4' Severina pada, Partizan traži penal!

Napadač Partizana Ksander Severina uleteo je u šesnaesterac, pomerio loptu kraj golmana koji je bio u naletu ka fudbaleru crno-belih. Ipak, nakon pada krilnog napadača nije bilo penala, na negodovanje igrača Partizana i publike

19:40

Meč je počeo!

Slaba poseta u Humskoj, uoči utakmice je nekoliko hiljada gledalaca bilo na stadionu.

18:34

Natho opet starter, Duljaj napravio dve promene

Ovako izgleda tim Partizana: Jovanović - Stojković, Antić, Marković, Ilić, Belić, Kanute, Severina, Menig, Natho, Saldanja.

Pogledajte startne postave oba tima:

Izvor: Superliga.rs

18:11

Tabela Superlige u toku 3. kola

18:03

"Pokušavam da objasnim igračima..."

Trener Radničkog Nikola Trajković je tražio od ekipe da bude rasterećena. ’’Utakmica dolazi u teškom momentu po oba tima, čak sa nekog stanovišta težem po njih, nego po nas. To je nešto što pokušavam da objasnim mojim fudbalerima, da mi treba da budemo rasterećeni, ne da se branimo, ali da iskoristimo psihološki momenat koji je na našoj strani, da prikažemo najbolji fudbal koji možemo. Ove utakmice su uvek izlog za naše igrače, svako će gledati šta to oni mogu da pruže protiv fudbalera iz naših najboljih timova. Da li meč dolazi posle nekog ovakvog poraza ili kad im sve glatko ide, mi svakako nismo neko ko treba da preti Partizanu. Ali, činjenicu da će makar delićem svojih razmišljanja oni biti na revanšu protiv Sabaha idućeg četvrtka, od koga im mnogo zavisi nastavak sezone, te da će izvršiti neke igračke rotacije, mi moramo da probamo da iskoristimo.’’

18:00

"Mene nije sramota da budem trener Partizana!"

Trener Partizana Igor Duljaj rekao je da još ne pomišlja na evropski revanš protiv Azerbejdžanaca. "Rekao sam i igračima da o tome nećemo govoriti dok ne prođe Radnički. Tim koji je izgubio prva dva kola prvenstva, a to je nešto što može da bude veoma opasno, da nas zavara. Doveli su trenera koji je mlad i perspektivan. Imaju dosta promena u timu, nebitno da li igraju sa tri ili četiri igrača pozadi. Najvažnije od svega je kako ćemo da uđemo u igru. Tražiću od igrača da budu maksimalno motivisani, agresivni od prvog minuta, da vršimo visok presing, da odrade ono što se traži od njih, a to je pobeda kao jedini cilj na sutrašnjem meču. Da li će biti lako, naravno da neće. Videli ste da ovaj tim drugačije izgleda kada ima podršku i kada nema navijača. Opet pozivam, ne čitam novine, ali dolaze do mene informacije o tome da li će biti navijača sa juga ili neće, ko god da dođe, dobrodošao je. Svaka podrška znači, kako meni, tako i igračima. Znam da sam došao u najtežem trenutku, ali ne tražim nikakav alibi. Mene nije sramota da budem trener Partizana, ponosan sam i čast mi je. Partizan mi je mnogo dao. Otići ću onog trenutka kada budem dao poslednji atom svoje snage. Poražen si samo kad se predaš, ja se ne predajem. Birao sam ove momke, verujem u njih i znam da oni veruju u ovo što radimo.’’

Izvor: Youtube/FK Partizan Beograd/printscreen

17:58

Najbolji srpski sudija u VAR sobi

Srđan Jovanović, najbolji i najpoznatiji srpski arbitar, sedeće večeras u VAR sobi, a asistent će mu biti Miloš Karadžić

17:55

Poznato lice na klupi Nišlija

Radnički iz Niša je pod vođstvom novog trenera, bivšeg igrača Zvezde i Vojvodine Nikole Trajkovića (42), doživeo dva poraza u dva teška meča na startu seone. U prvom je izgubio na gostovanju Čukaričkom 0:2, a u drugom je kod kuće izgubio od TSC-a 0:3. Posle gostovanja Partizanu, Radnički će morati na još jedan put - u Novi Sad, gde će igrati protiv Vojvodine.

17:51

Partizanov težak momenat

Crno-beli su odigrali tri utakmice ove sezone i svaka je izazvala veliku pažnju. Prva, remi protiv TSC-a u Bačkoj Topoli (3:3), zbog ljutnje crno-belih prema sudiji Milanu Mitiću. Druga je obeležena odličnom igrom crno-belih u trijumfu protiv Vojvodine u gostima 2:0, a onda je usledio i evro-debi protiv Sabaha u Azerbejdžanu. Na tom gostovanju Partizan je potpuno podbacio i otežao sebi situaciju pred revanš, u kojem mora da nadoknadi poraz 0:2.

17:46

Današnji meč sudiće...

Glavni arbitar meča Partizan - Radnički Niš biće Pavle Tomić

17:44

Duljaj pozvao Grobare, oni bojkotuju Humsku

Partizanov trener Igor Duljaj pozvao je prošlog vikenda, posle pobede protiv Vojvodine, sve navijače crno-belih da dođu u Humsku. Svestan najavljenog bojkota Grobara, on je apelovao i na klub da vrati novac onima koji su kupili "sezonske" i da omogući svima da dođu i podrže crno-bele.