Dinamo Zagreb AEK uživo prenos nakon ubistva navijača

MUK U ZAGREBU - GRCI UTIŠALI MAKSIMIR!

Dinamo Zagreb doživio bolan poraz od AEK-a.

Dinamo Zagreb AEK uživo prenos nakon ubistva navijača Izvor: Profimedia

Dinamo Zagreb izgubio je 1:2 od AEK-a u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Uoči revanša zakazanog za subotu, hrvatski prvak zna da mora da pobijedi u Grčkoj da bi bar izborio produžetke, a dva gola razlike da bi prošao u plej-of za najjače takmičenje.

A nije se tako činilo na poluvremenu utakmice na Maksimiru, gdje su navijači Dinama ostavili stotinak praznih stolica i posvetili ih pohapšenim članovima svoje navijačke grupe, koji su u Grčkoj lišeni slobode zbog ubistva Grka (29), navijača AEK-a. U prvom dijelu meča, ekipa Igora Bišćana stekla je prednost golčinom Marka Bulata iz slobodnog udarca u 39. minutu, udarcem sa više od 20 metara.

Međutim, Grci su se sabrali od tog šoka i u nastavku krenuli u ofanzivu, iako je Dinamo i dalje stvarao šanse i imao i pogođenu prečku poslije udarca Bruna Petkovića. Na žalost Hrvata, golovi su se ređali na suprotnoj strani, jer su Dominika Livakovića savladala dvojica igrača AEK-a. Najprije je to majstorski učinio švajcarski vezista Stiven Cuber, golom poslije dva driblinga u 59. minutu, a onda je pogodio i vezista Konstantinos Galanopulos, koji je u 90. minutu utišao Maksimir tako što se u gužvu u kaznenom prostoru ubacio iz drugog plana i postavio konačnih 2:1 za AEK.

Dinamo je bio toliko uzdrman od tog trenutka, da je Livaković morao da "skida" još čak tri lopte koje su išle ka njemu i samo zahvaljujući tome što hrvatski prvak ima odličnog golmana nije bilo nove promjene rezultata. Dinamo čeka izuzetno težak posao u revanšu u Atini, gdje će takođe fudbal bar do početka meča biti u prvom planu poslije strašnog uvoda u ovaj dvomeč i ubistva navijača.

22:14

Kraj utakmice, kakav šok za Dinamo!

Maksimir je u tišini ispratio slavlje fudbalera AEK-a na terenu! Pred subotnji revanš, oni su za gol bliži Ligi šampiona, a tim igora Bišćana imaće izuzetno težak zadatak u sigurno neprijateljskom ambijentu u "Novoj Filadelfiji".

21:56

Livaković čuva glavu Dinamu!

Golman Zagrepčana odbranio je dve ogromne šanse grčkog tima i čuva nadu za revanš!

Izvor: Profimedia

21:53

Potpuni šok u Zagrebu, AEK vodi!

AEK poveo 2:1 u 90. minutu!

Vezista Konstantinos Galanopulos utrčao je iz drugog plana u gužvu u kaznenom prostoru Dinama i doneo svom timu prednost! Ovaj rezultat vodi AEK u Ligu šampiona pred (bar) 90 minuta revanša u Atini, koji će biti odigrani u subotu!

21:46

Ponovo šansa za AEK!

Lepa akcija Grka posle prekida završena je šutem Garsije, koji je Livaković odbranio. Još pet minuta do kraja.

21:34

AEK daje gol, ali je poništen!

Pineda je doveo AEK u vođstvo u 73. minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Bliži se kraj meča, a igra se veoma otvoreno u glavnom gradu Hrvatske.

21:26

63' Nevjerovatna reakcija kapitena, pa prečka!

Kapiten AEK-a Damjan Šimanski spektakularno je sprečio gol, odbranivši udarac u petercu, mada je sudija potom podigao ofsajd zastavicu.

U sledećoj akciji, ogromnu šansu imao je centarfor Dinama Bruno Petković i glavom je pogodio prečku

21:21

59' MUK NA MAKSIMIRU, GRCI DALI GOL!

Aek je izjednačio na 1:1 sjajnim golom Stivena Cubera, Švajcarca koji je kaznio ogromnu grešku domaćih.

Prelep dribling na 16 metara, potom još jedan, a onda i šut u "malu mrežu", gde golman Dinama Livaković nije mogao dohvati loptu!

20:46

39' Dinamo vodi 1:0, Marko Bulat!

Golčina Marka Bulata iz slobodnjaka sa malo više od 20 metara, za prednost hrvatskog kluba u finišu prvog dela

20:25

1' Meč počeo, BBB poslali poruku!

"Bed blu bojsi" ostavlii su stotinak praznih stolica na severnoj tribini i posvetili ih navijačima koji su u zatvoru u Grčkoj zbog ubistva navijača AEK-a. "Sever uz odsutne", piše na transparentu.

Izvor: Profimedia/Slavko Midzor/PIXSELL

19:29

Navijači Dinama po hrvatskim zatvorima

Nažalost, utakmica Dinamo Zagreb - AEK dočekana je uz razgovor o svemu osim o fudbalu. Ubistvo navijača AEK-a u sukobu sa navijačima Dinama prošle nedelje u Atini bacilo je širom Evrope kvalifikacije u drugi plan. U međuvremenu je uhapšen trocifreni broj navijača u glavnom gradu Grčke, svi su zadržani u pritvoru i raspoređeni u čak 16 zatvora. Neki među njima su posebno zloglasni.

19:26

Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović žestoko optužio Grke

Milanović je rekao da će navijače Dinamo Zagreba u zatvorima tući i silovati, kao i da ih tretiraju kao ratne zarobljenike.

Izvor: Youtube/printScreen

19:24

Zagreb očekivano pun policije!

Izvor: YouTube/Printscreen/ Al Jazeera Balkans

19:24

Navijači AEK-a pokušali da uđu na stadion!

Načelnik zagrebačke policije Marko Rašić otkrio je za Novu TV" da je nekoliko navijača iz Grčke pokušalo da uđe na Maksimir. "Mi smo juče na aerodromu zatekli četiri državljanina Velike Britanije, koji su imali uredno kupljene karte za zapadnu tribinu. Rekli su u razgovoru da su navijače AEK-a, pa su nakon toga to demantovali. Međutim, u saradnji sa Dinamom, karte su im poništene i stavljeni su pod nadzor policije u objektu smeštaja i neće biti na utakmici", rekao je on.

19:22

Ovo su sastavi!

Dinamo: Livaković, Moharami, Ristovski, Šutalo, Ljubičić - Bulat, Mišić - Špikić, Mihaličenko, Ivnaušec - Petković
AEK: Stanković - Sidibe, Vida, Mukokodi, Hajsafi - Janson, Simanski - Pineda, Elijason, Zuber - Garsija

19:20

Ubistvo navijača je podiglo tenzije

U napadu navijača Dinamo Zagreba u Atini, prošle nedelje je ubijen jedan navijač AEK-a, posle čega je svim uhapšenima određeno zadržavanje u zatvorima u Grčkoj. Zbog tog ubistva, večerašnja utakmica proglašena je mečom visokog rizika. Podrazumeva se da je ostala na snazi mera zabrane prisustva gostujućim navijačima, koja je bila na snazi i pred prvi meč, ali su huligani iz Hrvatske i pored toga otišli u Atinu.

Izvor: Profimedia/Dimitris Lampropoulos / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

19:16

Dobro došli u tekstualni prenos utakmice

Dinamo Zagreb i AEK igraju od 20 časova i u Hrvatskoj pojedini taj meč porede i sa gostovanjem Partizana devedesetih godina, nedugo posle građanskog rata u Jugoslaviji.