Liga Evrope kvalifikacije Breidablik - Zrinjski uživo prenos livestream

ISTORIJA! Zrinjski izgubio, ali je izbacio Islanđane i ide u grupnu fazu Konferencijske lige!

Zrinjski je prvi klub iz BIH koji će igrati grupnu fazu evropskog takmičenja!

Liga Evrope kvalifikacije Breidablik - Zrinjski uživo prenos livestream Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog upisali su minimalan poraz 1:0 od Breidablika u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, ali su ispunili cilj!

"Plemići" su zbog pobjede 6:2 u prvom meču protiv Breidablika izborili plasman u plej-of za Ligu Evrope i time obezbijedili najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.

Zrinjski je tako postao prvi klub iz BIH koji će igrati grupnu fazu nekog evropskog takmičenja, a imaće priliku da u dvomeču protiv austrijskog LASK-a izbori i grupnu fazu Lige Evrope.

Ekipa Krunoslava Rendulića odradila je posao na Islandu, imala nekoliko dobrih prilika da u najmanju ruku izbjegne poraz, ali je trijumf Breidablika mogao biti i ubjedljiviji da su nakon vodećeg pogotka umjesto stative poogodili mrežu.

U drugom poluvremenu Islanđani su preuzeli inicijativu i poveli nakon peha Jakovljevića, koji je skrenuo loptu u svoju mrežu, ali Zrinjski ipak nije dozvolio da domaći dođu do osjetnije prednosti i uvedu ovaj dvomeč u nekakvu neizvjesnost.

Zrinjski je u sudijskoj nadoknadi propustio priliku da izbori remi, ali uprkos minimalnom porazu "plemići" slave istorijski uspjeh.

Tok utakmice pročitajte klikom na Razvoj događaja

21:25

KRAJ: Breidablik - Zrinjski 1:0

21:22

Memija iskomplikovao

90+4'- Memija se odlično ubacio u šesnaesterac, a onda umjesto dodavanja za usamljenog Bilbiju pokušao sam i propala je sjajna šansa za izjednačenje.

21:17

Igraće se šest minuta nadoknade

21:14

Muminović!

88' - Pokušao je Muminović iz slobodnog udarca, međutim, lopta odlazi pored gola

21:11

Šansa za domaće!

84' - Bilo je to volej iskosa sa lijeve strane, ali van okvira Marićevog gola

21:10

Memija mijenja Tičinovića

Memija je zamijenio Tičinovića koji je nekoliko trenutaka ranije nakon jednog duela ostao na zemlji, moguće i bez svijesti, ali mu je ukazana pomoć i pridigao se fudbaler Zrinjskog. Ipak, Rendulić ga je brzo zamijenio.

21:06

Rendulić pravi dvostruku izmjenu

Senić mijenja Jakovljevića, a Sabljić je ušao umjesto Malekinušića

20:57

Šansa za Bilbiju!

70' - Pokušao je Bilbija glavom nakon centaršuta Ćorluke, ali je to otišlo preko gola

20:47

Izmjena kod Zrinjskog

Stanić je zamijenio Kiša

20:47

STATIVA!

59' - Mogli su Islanđani do drugog gola nakon samo tri minute. Pogodili su stativu i ostalo je 1:0

20:46

GOOOL! Breidablik - Zrinjski 1:0!

56' - Breidablik vodi 1:0! Nakon centaršuta sa lijeve strane Jakovljević je intervenisao, ali se lopta odbila pored Marića u mrežu.

20:40

Pokušaj Breidablika

53' - Steindarson je pokušao prizemnim šutem kroz nekoliko igrača, ali Marić to lako hvata

20:32

Počelo je drugo poluvrijeme!

20:16

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20:15

Izblokiran pokušaj Islanđana

45+1' - Ingvarson je šutirao nakon kratke akcije iz slobodnog udarca, ali je njegov pokušaj izblokiran

20:12

ZATRESLA SE MREŽA!

43' - Pogodio je Breidablik iz brzog kontranapada, ali je pogodak poništen zbog ofsajda

20:10

Novo uzbacivanje ka golu Islanđana

41' - Pokušao je Kiš iznenaditi Bragasona iz slobodnog udarca skorz iskosa sa lijeve strane, ali golman Breidablika lako to hvata

20:02

"Slobodnjak" za Zrinjski

33' - Čanađija je izborio slobodan udarac, ali Kiš nije bio precizan sa nekih 20 metara. Prebacio je zid ali i gol.

19:57

Prva prilika Islanđana

28' - Pokušao je Breidablik iz kontre, na kraju je Ejolfson šutirao sa 20-ak metara ali visoko preko gola

19:45

KIŠ!

15' - Propala je odlična prilika, Kiš je sa loptom ušao u šesnaesterac, a onda zastao što su iskoristili Islanđani i izbili loptu u korner nakon kojeg nije bilo više opasnosti

19:40

Odličan pas Kiša!

10' - Odlična lopta Kiša u šesnaesterca za Malekinušića, ali Bragason u posljednji trenutak reaguje i sprečava čist gol

19:36

Poluprilika za Zrinjski

Kiš je izvao korner, a Ćorluka je pokušao u gužvi glavom, ali nije dobro zahvatio loptu