PARTIZAN PROŠAO NA PENALE! Čudesni Aleksandar Jovanović heroj Humske!

Partizan je poslije velike borbe, pobjede 2:0 nakon 90 minuta i produžetaka na kraju prošao Sabah u Evropi na penale!

PARTIZAN PROŠAO NA PENALE! Čudesni Aleksandar Jovanović heroj Humske! Izvor: MODNO/Nemanja Stanojčić

Partizan je uspio! Prošao je dalje u Evropi! Sabah je došao u Beograd sa prednošću od 2:0, a na kraju je crno-bijeli tim uspio da se vrati i uspije da pobijedi na ovom meču!

Mateus Saldanja je u prvom poluvremenu uspio da u 30. minutu postigne gol nakon odlične akcije Kanutea i Severine, a onda je Bibars Natho izveo magiju u 58. minutu i umjesto da centrira šutirao je pravo u gol i uspio da povisi na 2:0. Nažalost crno-bijeli nisu uspjeli do kraja da postignu još gol i otišlo se u produžetke.

Na kraju ni u produžecima nije bilo pogodaka, a crno-bijeli su meč završili sa igračem manje jer je Kristijan Belić u 115. minutu bez potrebe dobio crveni karton, ali to na kraju nije uticalo na rezultat.

Otišlo se na izvođenje penala, redom su za Partizan pogađali Pavlović, Nikolić, Kalulu, Baždar i Antić, ali su golove davali i rivali. Ipak Alaskarov je promašio iz petog puta i krenulo je slavlje, a onda je sve prekinuo sudija ovog meča! Vidio je da je Jovanović istrčao sa linije, ali je poslije svega još jednom odbranio penal Alakskarovu i pogurao je crno-bijele dalje.

Sada će crno-bijeli igrati u Skandinaviji, a rival će biti Noršjeland.

23:58

NA RAMENIMA SAIGRAČA JE JOVANOVIĆ!

Odbranio je Aleksandar Jovanović penal u petoj seriji Alaskarovu i to dva puta! Prvi put je skinuo, ali ne sa linije, ponovio se penal i opet je on to odbranio!

Izvor: TV Arena sport

23:57

KRAJ! PARTIZAN IDE DALJE!

Alaskarov je promašio, svi su pojurili u teren, ali je izašao sa linije Jovanović i mora da se ponovi penal!

Ponovo Alaskarov pokušava i promašuje!

23:53

5:4 BAŽDAR!

Samed Baždar je uspeo da pogodi! Au!

23:53

4:4 Kristijan bez milosti!

Kristijan je pod velikim pritiskom, ali baca Jovanovića na potpuno drugu stranu!

23:52

4;:3 ANTIĆ!

Bek je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio!

23:51

3:3 Nurijev!

U gornji ugao, vrlo sigurno, Nurijev za 3:3!

23:51

3:2 Kalulu!

Kalulu je igrao oko lopte, igrao oko šesnaesterca i pogodio!

23:50

2:2 NERIJEŠENO!

Ponovo precizni Azeri, opet je nerešeno!

23:49

2:1 NIKOLIĆ!

U uglić gola, sa malim zaletom, ovako se šutira penal!

23:49

1:1 ISAEV POGAĐA!

Isaev baca Jovanovića u pogrešnu stranu!

23:47

1:0 GOL! PAVLOVIĆ!

Andrija Pavlović je namestio loptu na kreč, Imanov mu je okrenuo leđa, igrale su se igrice...

23:36

115. minut: CRVENI ZA PARTIZAN!

Kristijan Belić će pet minuta pre kraja završiti meč! Dobuo je zbog faula nad Isajevim. Igrač manje za Partizan!

23:32

110. minut: Ružne scene

Aleksandar Šćekić je zakačio slučajno kramponom fudbalera Sabaha, a prekid se odužio na dva minuta. Ipak svi su dobro na kraju. A sa tribina i Leonardo navija da Partizan prođe!

23:30

DRUGI PRODUŽETAK

Krenuo je drugi produžetak, a vieli smo i poslednju promenu. Andrija Pavlović je zamenio Mateusa Saldanju.

23:23

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA!

Nismo videli dobar fudbal u ovih 15 minuta, ali Partizan ipak izgleda kao bolji rival za sada!

23:17

100. minut: Kakva šansa!

Spasio je Aleksandar Jovanović Partizan sada! Bio je ovo opasan šut sa ivice kaznenog prosotra, ali je Jovanović odbio loptu.

23:12

96. minut: Saldanja!

Dobio je loptu na pet metara od gola protivnika, ali nije mu to pomoglo! Stvorili su se defanzivci Sabaha oko njega i na kraju je izgubio loptu.

23:06

Krenula je drama!

Počeli su produžetci, igraće se dva puta po 15 minuta. Sada je gol dovoljan Partizanu da prođe dalje!

22:58

KRAJ! PRODUŽETAK!

Igraće se još 30 minuta! Na kraju je Partizan dao dva gola, ali to je bilo dovoljno samo za nerešen ishod u konačno zbiru!

22:55

90+5 - ZICER!

Letić je centrirao sa leve strane iz prve, a onda je Nurijev sa šest metara poslao loptu daleko, daleko od gola! Izvukao se Partizan!

22:52

JOŠ OSAM MINUTA!

Ima vremena u nadoknadi, ali obe ekipe deluju iscrpljeno i bez snage za dalje. A sada je golman Imanov zbog povrede ramena pao i previja se na zemlji.

Izvor: Stefan Stojanović/MONDO

22:51

89. minut: Mora to bolje...

Nikolić je imao loptu na 20 metara, ali se sapleo i nije poslao loptu na levu stranu. Zatim je Kalulu loše gurnuo loptu napred i ostaje 2:0.

22:42

Izmjene!

Rešio je Igor Duljaj da promeša karte. Ulaze Samed Baždar i Nemanja Nikolić, a izlaze Bibars Natho i Ksander Severina. Ovo će sada biti još ofanzivniji Partizan!

22:30

70. minut: BOMBA!

Kakav projektil Mihajla Ilića! Sada je probao nogom, sa dvadeset metara i poslao loptu pod prečku, ali bio je dobro postavljen rivalski golman.

22:17

58. minut: GOLČINA NATHA! 2:0

Auuu! Direktno je tukao iz slobodnog udarca Izraelac i sada je 2:0 na ovom meču, a ukupno 2:2 kada se gledaju oba meča!

Sa strane je bio slobodan udarac, ali je golman Sabaha očekivao ubacivanje. Umesto toga centrirao je Natho i postigao fantastičan pogodak!

22:12

DRUGO POLUVRIJEME!

Počelo je drugo poluvreme, a na odmoru je jedna navijačica Partizana bila u centru pažnje! Pogledajte je!

21:47

45+2 Uh! Moglo je da bude svašta!

Korner je dobio Partizan, Ilić je bio boljoi u skoku od golmana Ivanova, ali je poslao loptu daleko, daleko od gola.

21:35

33. minut: Šansa za Sabah!

Jako je loše ovde reagovala odbrana Partizana! Prošla je lopta posle kornera kroz sve linije defanzive, ali na sreću nisu pogodili gosti gol Aleksandra Jovanovića.

21:30

30. minut:1:0 GOOOL!

SAldanja je postigao gol za 1:0! Akcija crno-belih stranaca je uspela, po strani je prošao Severina nakon pasa Kanutea, a kada je goilman Sabaha ovo odbranio naleteo je Saldanja i dao gol!

21:27

26. minut: Nije penal!

Prošao je Saldanja sa strane, oboren je, ali nažalost ovo nije bio penal za Partizan! Ipak je to bila lopta malo izvan 16 metara sa desne strane.

Oštar centaršut Antića, ali izbacuju ovo Azeri.

21:19

Grobari poslali poruku

Južna tribina je prazna, a sada znamo i zašto. Ostavili su "grobari" jasnu poruku za rukovodstvo kluba.

21:09

9. minut. PREČKA!

Posle centaršuta Bibarsa Natha iz slobodnog udarca Frenk Kanute je pogodio prečku! Ne bi ovo golman odbranio da je išlo u okvir gola...

21:07

6. minut: Stojković prošao, ali...

Aranđel Stojković je agresivno centrirao, ali nažalost bilo je to nešto između centaršuta i udarca i ništa od prave šanse za crno-bele!

21:01

KRENULO JE!

Odmah šansa za Partizan! U prvom mintuu su Menig i Saldanja poveli kontru, ali nije bilo gola. U narednom napadu je Sabah zapretio, a onda je crno-beli tim izgubio loptu na svojoj polovini.