Primili "petardu" od Zvezde, pa naučili lekciju! "Viola" silna na startu Serije A, Lautaro nosi Inter!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Fiorentina i Inter upisali pobjede na startu nove sezone Serije A.

SERIJA A - Fiorentina i Inter pobijedili na otvaranju Serije A Izvor: EPA/STRINGER

Dok je Crvena zvezda rutinski odrađivala posao protiv Spartaka iz Subotice (3:0), njen nedavni protivnik u prijateljskom duelu, Fiorentina bila je takođe ubjedljiva na gostovanju u Đenovi.

"Viola" je naučila lekciju sa beogradske Marakane, gdje je poražena 5:0, pa je zaigrala bolje u narednim pripremnim mečeva, a onda briljirala u svom premijernom meču nove sezone Serije A.

Fiorentina je sa 4:1 pobijedila Đenovu i to nakon što je sve riješila već u prvih 45 minuta.

Luke Jovića nije bilo, pošto je presjedio meč na klupi, ali su sve konce držali Biragi i Bonaventura. Nakon što su zabili po gol, obojica su do kraja upisali i po asistenciju za velikih 4:0, a domaći su golom povratnika Biraskija tek ublažili poraz.

OTIŠLI LUKAKU I DŽEKO, ALI TU JE LAUTARO!

Inter više nema Romelua Lukakua i Edina Džeku, ali i bez njih može do golova!

Lautaro Martinez ove sezone definitivno je prva i najznačajnija opcija Simonea Inzagija u napadu, a u subotu je pokazao i zašto.

Argentinac je sa dva gola donio Interu pobjedu 2:0 protiv Monce, a onda otišao na zasluženi odmor i kraj utakmice dočekao na klupi.

Kod prvog mu je asistirao odlični Denzel Damfriz, a za drugi Marko Arnautović, koji je par minuta ranije ušao s klupe i odmah asistencijom obilježio svoj povratak među „neroazure“ poslije 13 godina.