KUP RS: Borac ubjedljvo slavio protiv Sloge DIPO - Lukić i Penja postigli po het-trik (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Borac je upisao ubjedljivu pobjedu na stadionu "Dr Milutin Vučkovac".

Borac Sloga DIPO Kup RS Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Fudbaleri Borca savladali su, u okviru šesnaestine finala Kupa RS, ekipu Sloge Dipo iz Gornjih Podgradca rezultatom 7:0 i plasirali se u osminu finala ovog takmičenja.

Banjalučani su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu te su na pauzu otišli sa tri gola prednosti.

SLOGA DIPO - BORAC 0:7 (0:3)
/Lukić 6, 53, 76, Blagaić 24, Penja 34, 56, 73

Borac je do vođstva stigao u šestom minutu. Nakon pogreške domaće odbrane, Jovo Lukić krade loptu i pogađa za 0:1.

U 24. minutu vidjeli smo drugi pogodak. Ponovo je u centru pažnje bio Lukić, ali se ovog puta našao u ulozi asistenta. Njegov ubačaj sa lijeve strane, uhvatio je volejom Jakov Blagaić i pogodio za 0:2.

Deset minuta kasnije crveno-plavi stižu i do trećeg gola. Nemanja Mihajlović pronalazi Đanfranka Penju koji matira domaćeg golmana.

Borac je u drugom poluvremenu nastavio gdje je stao u prvom.

Igrao se 53. minut kada je Mihajlović još jednom centrirao se lijeve strane, a ovog puta na njegov ubačaj pogađa Lukić.

Tri minuta kasnije domaći golman je još jednom morao da vadi loptu iz svoje mreže. Prizeman centaršut Alena Jurilja sa desne strane iskoristio je Penja koji je bio sam u petercu domaćeg tima.

Kolumbijac je do het-trika stigao u 73. minutu. Nakon gužve u protvničkom šesnaestercu Penja sa par metara po treći put matirao golmana domaće ekipe.

Tri minuta kasnije i Lukić stiže do het-trika. Napadač Borca pobjegao je odbrani Sloge i sam izašao pred golmana te postavio konačan rezultat ovog meča.

Osim ubjedljive pobjede, ono što svakako može da raduje Vinka Marinović je povratak Damira Hrelje na teren. Hrelja je od dolaska u Borac bio povrijeđen te je danas upisao prve minute u crveno-plavom dresu te će pojačati konkurenciju na krilnim pozicijama tima iz Banjaluke.