Mlada reprezentacija BiH doživjela novi poraz: Nakon Slovenije, od "zmajića" bolja i Austrija

Autor Haris Krhalić

Novi poraz za izabranike Igora Jankovića.

Austrija BiH U21 kvalifikacije 2:0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Mlada reprezentacija BiH doživjela je i drugi poraz u okviru kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2025. godine. Nakon što su poraženi od Slovenije u prvom kolu, od „zmajića“ je bila bolja i reprezentacije Austrije (2:0).

Ponovo je tim Igora Jankovića stajao dosta dobro na terenu većinu meča, ali kao i protiv Slovenije došlo je „pomračenja“ u jednom trenutku utakmice koje nas je ponovo košatalo boljeg rezultata.

U21 tim BiH načeo je mladi fudbaler bečkog Rapida, 19-godišnji Leopold Kverfeld u 63. minutu meča.

Samo tri minuta kasnije Austrijanci stižu i do drugog gola. Nakon loše intervencije golmana Petra Zovke lopta stiže do Noe Bišofa koji postavlja konačnih 0:2.

Pored pomenute dvije reprezentacije, sa „zmajićima“ se u grupi nalaze još vršnjaci iz Francuske i Kipra.

Nakon utakmice selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Igor Janković smatra da "zmajići" nisu zaslužili poraz u Ridu prema prikazanoj igri.

"Smatram da smo odigrali veoma kvalitetnu utakmicu. Igrači su bili jako požrtvovani i po svemu prikazanom nismo zaslužili poraz. Nismo iskoristili naše šanse ni u prvom, ni u drugom poluvremenu. Generalno gledano, mi smo najmlađa ekipa u grupi i u ovim kvalifikacijama, sa po dvije godine mlađim igračima. Potrebno je vrijeme da ova ekipa dobije iskustvo. Navijači su nas podržavali sve vrijeme. Oni su takođe vidjeli da smo bili borbeni i njihova podrška nam mnogo znači. Zahvalni smo im jer su nas bodrili cijelu utakmicu bez prestanka. Sve u svemu, ova ekipa sigurno ima kvalitet i vjerujem da će u budućnosti dati i „A“ reprezentativce naše zemlje", rekao je banjalučki trener.