Igman vezao i četvrti poraz: GOŠK ubjedljivo savladao tim iz Konjica

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri GOŠK-a slavili su na svom terenu rezultatom 4:0.

GOŠK Izvor: Promo/NK GOŠK Gabela

Fudbaleri GOŠK-a iz Gabele su, u okviru 8. kola Premijer lige BiH, savladali ekipu Igmana iz Konjica rezultatom 4:0.

Gabeljani su nakon remija sa Sarajevom i pobjede na Grbavici u prošlom kolu stigli do nova tri boda, sa kojima su se probili do petog mjesta na tabeli. S druge strane, bio je ovo četrvti vezani poraz za tim iz Konjica koji su nakon odličnog starta upali u krizu.

GOŠK – IGMAN 4:0 (1:0)
/Skorup 45 pen, Musulin 63, Obšivač 75, Hasukić 87/

Gosti iz Konjica bolje su ušli u meč, a u 14. minutu mogli su i do vođstva, ali okvir gola spasava GOŠK. Nekoliko minuta kasnije u šansi se našao Mirsad Ramić, ali njegov udarac zaustavlja golman tima iz Gabele.

U samom finišu prvog poluvremena, sudija Deljkvić pokazaju na bijelu tačku, a siguran „sa kreča“ bio je Dino Skorup – 1:0.

Isti fudbaler se kod drugog gola našao u ulozi asistenta, a strijelac je bio Marko Musulin. U 75. minutu pitanje pobjednika je i definitivno bilo riješeno, a strijelac trećeg gola bio je Jure Obšivač.

Konačnih 4:0 postavio je Esmir Hasukić tri minuta prije kraja.