Partizan-Napredak uzivo prenos livestream Arena sport Superliga Srbije

Partizan ne da prvo mjesto! Kalulu se ispromašivao, pa pogodio za sedmu uzastopnu pobjedu

Partizan pobijedio Napredak u Kruševcu.

Partizan-Napredak uzivo prenos livestream Arena sport Superliga Srbije Izvor: ArenaSport 1 / printscreen

Partizan je pobijedio Napredak u Kruševcu sa 2:0 i vratio se na prvo mjesto. Aldo Kalulu donio je prednost u nadoknadi prvog poluvremena pa je onda Jovanović u 75. minutu poslao loptu u sopstvenu mrežu. Sada ima 22 boda, dva više od drugoplasiranog TSC-a i četiri više od Crvene zvezde. Pitanje poblednika nije se postavljalo ni u jednom trenutku.

Kontrolisali su crno-bijeli dešavanja na terenu sve vrijeme, od prvog minuta. Ređale su se šanse pred golom Savića, ali je on nekim nevjerovatnim intervencijama uspeo da "zaključa" gol. Kalulu i Menig promašili su zicere, moglo je sve da bude riješeno već u prvom dijelu, mreža se nije tresla. Izgledalo je da neće biti golova, da bi u nadoknadi prvog dijela Kalulu uspio da se iskupi za promašaje i da "zakuca" loptu u mrežu.

U drugom dijelu ponovo je Partizan imao nekoliko šansi da stavi tačku, Saldanja je pogodio stativu, Kalulu nije uspio da pogodi, a onda je usledio autogol. Zahid je centrirao, Jovanović je nespretno reagovao i matirao svog golmana. Mogao je tim Igora Duljaja posle toga i do trećeg pogotka, rezultat je ipak ostao nepromijenjen.

18:54

PARTIZAN SE VRATIO NA PRVO MESTO

Partizan se pobedom u Kruševcu vratio na prvo mesto i sada ima 22 boda, dva više od TSC-a i četiri više od Crvene zvezde.

Standings provided by Sofascore

18:52

KRAJ

Meč je završen, Partizan je pobedio sa 2:0.

18:42

83' - SALDANJA, ZAMALO

Još jedan dobar pokušaj Saldanje, bio je blizu gola, ali se mreža nije zatresla, završila je u korneru.

18:39

80' - PARTIZAN ČUVA PREDNOST

Partizan čuva prednost u Kruševcu - 2:0. Antić je izveo centaršut, ali je odbrana domaćeg tima intervenisala.

18:35

76' - IZMENE

Kanute i Klaulu izašli su iz igre, ušli su Nikolić i Baždar.

18:34

75' - AUTOGOL ZA 2:0

Zahid je ušao u kazneni prostor, centrirao, a tamo je bek Jovanović nespretno intervenisao i pogodio sopstvenu mrežu - 2:0 za Partizan.

Autogol Napretka protiv Partizana
Izvor: YouTube/Arena sport

18:33

73' - KALULU OPET PROMAŠUJE

Kalulu je veoma dobro smirio loptu, spremio je sve za šut i onda je veoma loše to izveo. Šutirao je daleko preko gola u situaciji kada je bio sam pred golmanom.

18:31

71' - UPOZORENJE ZA NAVIJAČE

Sudija Minaković obavio je kratak razgovor sa delegatom, pa je zvančni spiker upozorio navijače Partizana.

18:27

68' - BRANI JOVANOVIĆ!

Prva velika šansa za Napredak na utakmici u 68. minutu. Jovanović je sjajnom odbranom sprečio izjednačenje.

18:22

64' - SEVERINA UMESTO MENIGA

Prva izmena Igora Duljaja, umesto Meniga ušao je Severina.

18:19

60' - BELIĆ SPREČAVA KONTRU

Mogao je Partizan da duplira prednost, gužva u kaznenom prostoru, domaći tim je izneo loptu, krenuo u kontru, Belić je uklizavanjem sprečio akciju i dobio aplauze sa tribina.

18:14

55' - PORED GOLA

Posle kornera je Svetozar Marković bio na drugoj stativi, šutirao je pored gola.

18:11

OVAKO JE KALULU POGODIO

Pogledajte i kako je Kalulu postigao gol u Kruševcu.

Aldo Kalulu gol protiv Napretka

18:08

49' - STATIVA SALDANJE

Saldanja se namestio, šutirao snažno i precizno sa ivice kaznenog prostora, stativa je sprečila pogodak.

Saldanja pogodio stativu

18:05

46' - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Krenulo je drugo poluvreme u Kruševcu. Nema izmena.

17:49

POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme, golom Kalulua Partizan ima prednost protiv Napretka - 1:0.

Izvor: ArenaSport 1 / printscreen

17:48

47' - GOL!

Kalulu u drugom minutu nadoknade prvog polvuremena vodi, gol je dao Kalulu - 1:0! Posle centaršuta Belića Saldanja nije uspeo da dođe do lopte, ali jeste Kalulu koji je sa nekoliko metara "zakucao" u mrežu.

17:41

40 - MENIGOVI PROMAŠAJI

Saldanja i Natho su maestralnim potezima "doneli" loptu do Meniga koji je imao dva zicera, dva puta je šutirao sa oko pet-šest metara, Savić je prvi udarac odbranio, drugi je završio pored stative.

Kvinsi Menig promašaji

17:33

32' - MALI PAD TEMPA

Tempo je opao posele prilike za Stojkovića, nema većih uzbuđenja na meču.

17:26

25' - STOJKOVIĆ I SAVIĆ

Novi pokušaj Partizana, Stojković je veoma dobro šutirao, ali je Savić još bolje odbranio. Nekoliko intervencija čuvara mreže domaćeg tima.

17:23

22' - MENIG I KALULU

Kakve šanse za Meniga i Klaulua u istom napadu. Greška Napretka, Kvinsi je šutirao iz voleja, Savić je odbranio, pa je onda Jovanović uspeo klizećim startom da izblokira zicer Kalulua.

17:22

21' - GREŠKA ODBRANE

Greška odbrane Partizana, Bastajić je ušao u kazneni prostor, golman Jovanović pratio je sve to i sprečio opasnost.

17:15

14' - OPET KALULU

Ponovo je Kalulu imao šansu, šutirao je iskosa, gađao je dalji ugao, ali je golman Savić uspeo da interveniše i spreči pogodak.

17:13

12' - KALULU PROMAŠUJE!

Neverovatan promašaj Kalulua u 12. minutu. Prvo je posle centaršuta Stojkovića vrhom kopačke dotakao loptu, golman je odbranio, ali mu se lopta vratila pravo na nogu i poslao je daleko preko gola.

Aldo Kalulu promašaj

17:07

6' - NEMA PRAVIH NAPADA

Nema napada ni na jednoj ni na drugoj strani za sad...

17:02

1' - MEČ JE POČEO

Meč u Kruševcu je počeo.

16:33

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Kruševcu počinje u 17 časova.

16:10

DULJAJ OPREZAN

Igor Duljaj je oprezan pred meč sa Napretkom.

"Napredak na svom terenu igra odlčino, tim je koji nam ne leži, ali mi imamo svoj cilj, da pokušamo da nastavimo pobednički niz. Biće izuzetno teško, ali je važno da uz podršku svojih navijača možemo da dođemo do tri boda", rekao je Duljaj.